but1
   
   
  ADL..."Bugünkü İnciller'e ve Tevrat'a inanan, Yahudi ve Hıristiyanlar da cennetliktir." SİPARİŞİNİ VEREN ÖRGÜT
   
  Şöyle söylüyor, Yahudi ADL örgütü siparişi ile yazdığı Hoşgörü ve Diyalog İklimi Kitabında Fethullah Gülen....
   
 

Kur-an'ı Kerim'in bazı ayetleri ve bazı Hadis-i Şerifler tarihi sürecini doldurduğu için bunlarla amel edilemez. Kur'an-ı Kerim'in gelmesiyle yürürlükten kalkmış olan İncil ve Tevrat'ın hükümleri hâlâ geçerlidir. Bugünkü İnciller'e ve Tevrat'a inanan, Yahudi ve Hıristiyanlar da cennetliktir. Ehl-i Kitap ile ilgili ayetler, hadisler tarihseldir, dolayısıyla bugünkü Yahudi ve Hıristiyanlar'ı değil o dönemin insanlarını bağlar.” (Hoşgörü ve Diyalog İklimi, Sf.155–156 Fethullah GÜLEN)

   
   
  Siparişle bir insan ALLAH ve KUR'AN'I KERİM HAKKINDA BÖYLE HÜKÜMLER VEREBİLİR Mİ? Vaat edilen ebedi bir yaşam ve sonu gelmez bir yaşam olursa, olabilir mi? Onların, isteklerini, çıkarı/çıkarları uğruna kabul edip, Müslümanları ateşe gönderebilir mi?
   
  O günkü gerçek vahiy olan kitaplara uymayıp, Müslüman olmayı beceremeyenler, nasıl olurda kendi elleri ile yazdıkları bir kitaba uyarak Cennete gidebilir.
Yoksa onlara o kitapları yazdırıp onlara cenneti vaad edenler mi var?

Yoksa; yazdırdıkları kitaplarda, Bugünkü Tevrat ve İncil'in Cennete vize verdiğini söylemenmesini şart koşanlar mı var. Onların her isteklerini, çıkarı/çıkarları uğruna kabul edip Müslümanları ateşe gönderenler mi var?
   
 

Bu sorunun cevabını, anlayabilmek için "Hoşgörü ve Diyalog iklimi" kitaplarının kimlerin isteği doğrultusunda yazıldığına bakmak lazım.Kimlerin sipariş verdiğine bakmak lazım.
Kitabın yazılmasını kim üstlenmiş?
Kitap kime, sipariş edilmiş?
Kitabı, kimler ısmarlama yazdırmış, kimler finanse etmiş, kimler dağıtımını üstlenmiş bir bakalım;.

   
  SORULARIMIZA CEVABI, YİNE ZAMAN GAZETESİ VERSİN.
 
   
  Kitabı ısmarlayan ve dağıtan ADL ÖRGÜTÜ. ADL ne derseniz, kimilerine göre MAFYA YAPILANMASINA SAHİP BİR YAHUDİ ÖRGÜTÜ.Silah, uyuşturucu ve kirli/kara para işlerini yöneten bir örgüt. Bunları ben demiyorum. Bunları, yine ZAMAN Gazetesinde yayınlanan, bir incelemeden naklediyorum..
   
  ABD'de Yahudi mafyası: ADL” başlıklı ve Yunus Altınöz imzalı araştırmadan;

İngiliz Farmasonluğu'nun Yahudi kolu olan B'nai Brith'in etkisi altındaki ADL (Anti–Defamation League) 1913 yılında kurulmuştur...
ADL adeta, Amerikan mafyasının halkla ilişkiler bürosu gibidir...

Kurdukları “Denizaşırı Yatırımcılar Servisi” adlı şirketle milletlerarası silah ve uyuşturucu kaçakçılığı, kirli parayı aklama gibi işleri yürütmektedir.
İşgal altındaki Filistin topraklarında ve Kudüs'ün Hıristiyan ve Müslüman bölgesinde geniş arazilerin kanunsuz alım–satımının ortaya çıkarıldığı emlak skandalı da yine işin içinde ADL'nin varlığını ortaya koyuyor..

   
  ADL inceleme tarihi ile kitap siparişinin, bitme aşamasında olduğunun bildirildiği tarih arasında geçen 5-6 sene içinde, nurlara gark olup temizlenmedi ise; ADL, yine Yahudi çıkarlarını gözeten, Filistinde toprakları satın alan, mafyavari bir örgüt olarak faliyetlerini sürdürüyordur.

İki tarih arasındaki tek fark, değişen tek şey; Fethullah Gülen ile ADL örgütünün işbirliği konusunda anlaşmış olması. Fethullah Gülen cemaatindeki bu bakış açısının değişmesine ne sebep olnuştur. Dünün tu-kaka olan Yahudi örgütü ne vaat ettide, Fethullah Gülen ve ekibinin bakış açılarını değiştirdi. ADL, Ne tür gözlük taktırdı da, ÖRGÜT ÜZERİNE BULAŞTIRDIĞI KİRLERİ NURLU GÖSTERDİ.

13-Mart-1998 tarihinde Fethullah Gülen, "KİTAP ÇALIŞMALARIM TAMAMLANMAK ÜZERE, BİTTİĞİNDE İNSANLARIN HİZMETİNE SUNACAĞIM" diyor.

Ne zaman diyor; Papa'ya sunduğu biat mektubundan 1 ay sonra. Mektubun tarihi 09-Şubat-1998 (10-Şubat-1998 Zaman gazetesinden duyruldu)

Ne zaman diyor? Fethullah Gülen'in teşvikiyle hazırlanmış olan, Suat Yıldırım'ın Tevrat ve İncil yönlendirmeli Kur'an'ı Kerim mealinin piyasaya verildiği ve Zaman gazetesi tarafından dağıtıldığı, eş-zamanlarda söylüyor.
   
  Sonra, insan merak ediyor; "Kur'an' Kerim Mealin de, Yeni ve Eski ahit yönlendirmeleri niye yapılmış?" diye.
"Kendi elleri ile yazdıkları kitapların, mektuplara yönlendirmelerin Kur'an'ı Kerim içinde ne işi olabilir?" diye.
"Kur'an'ı Kerim deki Ayetler ile onların kitapları arasında benzerlik kurmak için bu çabalar niye?" diye.
"Suat Yıldırım'ın yazdığı bu meali, ZAMAN gazetesi neden 1998 yılından beri dağıttı" diye

Suat Yıldırım mealini 1998 yılında, piyasaya sürdüğünü belirtiyor.
   
 
   
  Papa'ya mektup 1998 yılında, ADL'nin siparişi Hoşgörü ve Diyalog İklimi 1998 yılında, Suat Yıldırım'ın, Fethullah Gülen destekli olduğunu söylediği, Tevrat ve İncil yönlendirmeli Kur'an'ı Kerim Meal çalışması 1998 yılında. (Patron ADL -Yahudi- olunca; elbette sende en çok yönlendirmeleri Tevrat'a yaparsın.Cennetlik fetvasını da verirsin)
   
  Elbette, ittifaka kutsallık kazandırabilmek için, Tevrat ve İncil'in de Kur'an'ı Kerim ile benzeşir olduğunu gösteren çalışmalar yapmak zorundasın. Elbette ittifaklarına KUTSİYET KAZANDIRABİLMEK İÇİN, "Bugünkü" tabiri kullanarak Tevrat ve İncil'e uyanların CENNETLİK" olduğunu ilan etmek zorundasın.İttifaka katkın kuru-kuruya "ben burdayım" demekle Papalık Konseyi misyonunun (PCID) üyesi olunamaz.

Demek ki; ALLAH ADINA, ALLAH'IN VYHETTİĞİ AYETLERİ GEÇERSİZ İLAN ETMEK İÇİN KENDİLERİNİ DÜNYANIN TANRI VEKİLLERİ OLARAK ATAMIŞ OLANLARDAN VAATLER ALMAKTA YETERLİ OLUYORMUŞ.

Demek ki;KENDİLERİNE TANRI EDİNENLERİN KAFALARINA GÖRE YAZDIKLARI KİTAPLARI, KUTSAL EDİLEBİLMESİ İÇİN ADL ÖRGÜTÜNDEN SİPARİŞ ALMAK YETERLİ OLUYORMUŞ.

Demek ki; O KAPAKLARINA, ALLAH'IN İNDİRDİĞİ KİTAPLARIN İSİMLERİNİ, KAPAKLARINA KOYUP, İÇLERİNİ MEKTUP VE DERLEMELERLE DOLDURDUKLARI KİTAPLARA UYANLARIN CENNETLİK İLANINI YAPMAK İÇİN PAPA TARAFINDAN KABUL EDİLMEK YETERLİ OLUYORMUŞ...

Böyle fetvalarla, Müslüman mahallesinde salyangoz satma iznini alanlar, artık açık açık söylüyorlar.......Adana kilisesi açıklaması:"Hz. Muhammed ancak Kutsal Kitabın İsa Mesih ile ilgili tanıklığını kabul ettiği ölçüde Hıristiyanlar tarafından kabul görecektir. Aynı şekilde yine ancak Hz.Muhammet'in yaşamı ve öğretileri İsa Mesih'in çarmıhtaki kurtarışına tanıklık ettiği ölçüde Hıristiyanlar kendisini benimseyecektir".diyor.