but1
   
   
  SİNAGOG: "SİNADA, KİTABI İSRAİL'İN TANRISINDAN ALDIK" DİYENLERİN İBADETHANELERİ...
   
  İKONLARIN MEYDANDA OLMASININ YASAK OLDUĞU İBADATHANENİN İSMİ SİNAGOG.
  İBADETHANELER TANRI İSMİNİN BOLCA ANILDIĞI YERLER OLMASI GEREKİRKEN, İSMİNİN ANILMASINI YASAKLAYAN, İSRAİL TANRISININ İBADET EVLERİ.


İSMİNİN BAŞKALARIYLA KARIŞTIRILMASINDAN ÇEKİNEN, BENZEŞİRLİĞİNİN ORTAYA ÇIKMASINI İSTEMEYEN, DEŞİFRE OLMAKTAN KORKAN İSRAİL TANRISININ EVİM DEDİĞİ İSA'nın BABAMIN EVİ DEDİĞİ SİNAGOG'lar
 

 

  ŞEYTANI, İSRAİL TANRISINA BAŞKAHİNİNİ ŞİKAYET EDEBİLEN YAPI İÇİNDE  RESMEDENLER.
BİLİNÇLERE ONU TANRI DOSTU KONUMUNDA YERLEŞTİRENLER,
BAŞKA BİR DEYİŞLE İNANCA ZARAR VERMEYEN BİR FİGÜR OLARAK TAKDİM EDENLER,
ANCAK ŞEYTANI BAŞ TACI EDEREK FAALİYETLERİNE DEVAM EDENLER OLABİLİR.
     
  MISIR'DAN ÇIKIŞ HİKAYESİ İÇİNDE AKTARILAN "PUTLARI ORTALIKTAN KALDIRIN, GÖĞÜSLERDE YAŞATIN" EMRİ UYARINCA;
İkonların ORTAMDA değil GÖĞÜSLERDE yer bulabildiği ibadethanenin ismi SinaGOG.
Sina'dan kökenli dinden olanların bir araya geldiği  ibadethanenin ismi SinaGOG.
PUT yapmış, RAB diye sunmuş, PUT SUYU içmiş, içmeyenleri öldürmüş ATALARININ izinden gidenlerin tapındığı, ibadethanenin ismi SinaGOG.
   
 

Bozguncu GOG türü Hiksos'lular ve Hiksos Firavunları, Mısırdan kovulmaları ardından İBRANİ köküne ait kabileleri yok ederek o bölgeyi GASP edenler miydi?
Heziekel'e "yüzünü GOG'a döndür ve peygamberlik yap" sözü bu İBRANİ düşmanları için mi sarfedilmişti?

Sina'da tanrı oluşumları ile ahitleşip SinaGOG'larda maskelenmiş tapınmalarına devam eden, geçmişleri mechul HİKSOS'lara dayananlar,
Irkları meçhul olan GOG ve onun etrafında toplaşan maGOG'lar ile özdeşleşmek için mi, bayraklarında, kendilerine engel olan SETLERİ (iki çizgi) kullandılar?
İki ÇİZGİ arasındaki yıldız, aslında kendilerine engel olan SETLERİN yıkıldıktan sonra, BOZGUNCULUKLARINI ortaya sergileyebilecekleri ZAMAN diliminimi işaret ediyor?

   
  Bugün bizler ARZ-I MEVUD / VAAD TOPRAKLARININ VARİSLERİYİZ DİYENLERİN, SÖZ KONUSU ETTİKLERİ VAADİN HİKAYESİ ÖZETLE ŞÖYLE.
   
  ARZI MEVUD
   
 

İbrahim'e üzerine basa basa "SANA ve SOYUNA" denirken nasıl oluyorsa oluyor, vaad birden bire İbrahim soyuna hak olarak verilmişken, İSHAK SOYUNA çevriliyor. Babaya söylenen vaadden İKİ OĞULDAN sadece BİRİ sebeplenecekse, artık O VAAD İbrahimoğullarına değil, İBRAHİM oğlu İSHAKOĞULLARINA adreslenmiş değil midir?

İbrahim'e "SOYUNDAN birçok ULUSLAR DOĞACAK ve ANTLAŞMAMI ONLARLA SONSUZA DEK SÜRDÜRECEĞİM" tarzındaki ifadeleri ile de, aslında VAADE İbrahim'in tüm oğullarının DAHİL olduğunu doğruluyorlar.

SADECE İSRAİL KRALLIĞI denmiyor, DOĞACAK ULUSLAR deniliyor. Oysa VAADE taraf gösterdiklerinin o tarihten bu tarihe kadar yani 4000 sene içinde oluşturabildikleri SADECE kendi takındıkları isimle (Ester kitabında M.Ö. 500 civarı) YAHUDİ ULUSU var. (Kurabildikleri devletinde 2.sindeler) Daha vaadin 13. senesinde İSHAK DOĞMADAN havadan sudan tanrı sohbetlerinden birinde, İSMAİL'in dışlandığını bildiriveriyorlar. 13 yaşındaki İsmail bu işin altından kalkamayacağını hangi metodlarla sergilediyse, BABA İBRAHİM İsmail'den vazgeçiyor ve bu işin İsmail'le olmayacağını Tanrı dediği olguya (Melkizedek'e ?, El-Shaddai'ye ?) bildiriyor.

Antlaşma, Ahitleşme kendi kitaplarında yazdığı gibi İBRAHİM ile onun SOYUNU KAPSAYACAK biçimde yapılmışsa, bu gün bu topraklar bizim atalarımıza VAAD edilmişti diyenlere "birşeyler yemek düşsede, yediklerinin bal ve süt olmayacağı açıktır" Salyalarını yalamak düşer. İBRAHİMOĞULLARINDAN bile olsalar ancak BÜTÜNÜN KIRINTISI olabildikleri kendi kitaplarında yazanlar, ev sahibini bastıran HIRSIZ konumundalar.

Vaad üzerine basa basa İBRAHİM ve ONUN SOYUNA yapılmışsa, İBRAHİM oğlu İSMAİL ve onun soyundan türeyenler, İSHAK oğlu ESAV ve onun soyundan türeyenler MİRAS dışı bırakılabilir mi?

Yaratılış.......17:18 Sonra Tanrıya, ‹‹KEŞKE İSMAİLİ MİRASÇIM KABUL ETSEYDİN!›› dedi.

.." diyerek bildiriyor. TANRI olarak işaret edilen olguda durumu anında kavrayıp, daha önce mirascı olarak KUTSADIĞI İsmail'den vaz geçilmesi gerektiğini anlıyor.

Yaratılış.......17:21 Ancak ANTLAŞMAMI gelecek yıl bu zaman Saranın doğuracağı OĞLUN İSHAKLA sürdüreceğim.››
Yaratılış.......17:22 TANRI İbrahimle konuşmasını bitirince ONDAN AYRILIP YUKARI ÇEKİLDİ.

Olacaklara 13 yıl sonra KUTSAL METİN YAZARLARINDAN aldığı uyarıyla karar VEREBİLEN bir TANRI profili "Tanrının "EL'i" üzerimizde diyen Ezra ve arkadaşları tarafından neden çizilmiş olabilir? Tanrı diye benimsenmiş olana yön verenler kimler?

Kararlarından vaz geçen Tanrı, olacakları kestiremeyen Tanrı, olacakları bilemeyen Tanrı inancının, Yahudi kitabının KLASİĞİ durumunda olmasının ana sebebi KONTROL ALTINDA olan bir Tanrı inancımız var demek için değil mi? Görülemeyen Tanrı inancından, görülebilen Tanrı sahipliğine, herşeye gücü yeten Tanrı inancından Güreşte yalvartılan tutsak alınabilen Tanrı patronluğuna geçişler başka türlü nasıl sağlanabilirdi?

Ruhban sınıfına büyük manevra sahası veren kitaplarında işledikleri bu Tanrı profili, İNANÇLARININ temelini oluşturuyor. Zaten dinlerinin neresinden sokulursa sokulsun, inançlarının neresine yerleştirilirse yerleştirilsin, CİDDİ, BİLEN, YANILMAYAN, KARARSIZLIK SERGİLEMEYEN, UNUTMAYAN..vb.. vasıflarına haiz Tanrı profili, SAPKINLIK DÜZEYLERİNİ kendiliğinden yarı yarıya azaltır. Ama bu kezde Ruhban sınıfının manevra yetenekleride, doğru oranlı olarak yok olur.

VAAD "İbrahim oğlu İshak oğlu Yakup oğullarına" denmiyor ki.
"Miras ülke İBRAHİM SOYUNUN OLACAK" deniliyor.
O halde, herşey ortada değil mi?
"Vaadi veren bizi kast etmemiş, biz ona inanlardan değildik, bizler onun peşinde gidenlerden de değiliz" demenin, tanrısal yaldızlı en kestirme yolu bundan kolay olabilir mi?

Kutsal metin yazarları atalarımızın yumuşak geçişlerle bizlere yönlendirdiği ve artık sadece bizim olarak bilinen VAADİN aslında İLAHİ vayhe dayanmayan IRKSAL Yahudilik Manifestosunun bir parçası olduğunu, bundan daha açık nasıl anlatabiliriz demiyorlar mı?

Gerçekten İBRAHİM soyundan olsak ve İBRAHİM'e lütvedildiğini söylediğimiz vaadi yaşatma niyetimiz olsa, Babil sürgününden dönenlerin dışında kalan İBRANİLERİN yok edilmesi gerektiğini kitaplarımıza alır mıydık" diyorlar.

Bizim dışımızda kalan tüm İBRANİLERİN öldürme emirlerini "her harfi benden" dediği kitaplarda veren, aynı zamanda VAADDE bulunan olabilir mi?
Vaadde bulundu denilen VAADDE bulunduklarını YOK ettirirse, VAADİNİ nasıl yerine getirebilir?
Vaad veriyor ama vaad verdiklerinin DÜNYA üzerinde VARLIKLARINI sürdürmelerini temin edemeyen TANRI
"HALKIM" dediklerini, SİZİ SEÇTİM" dediklerini, SOYUNUZU SONSUZA kadar miras ülkemde yaşatacağım" dediklerini, yeryüzünde SOYLARINI devam eder halde tutamayan TANRI olabilir mi?

HALKIM" dediklerinin KÖKLERİNİN kurumasına engel olamayan TANRI olamazsa, onun "verdi / sarfetti" dediği sözler dizesi, VAAD olarak algılanabilir mi?
Birilerinin kafalarına göre takılıp yazdıkları bu VAADLERİN seçim meydanlarında sarfedilen sözler kadar bile, bağlayıcı bir değeri olabilir mi?
Dedikleri tarzdaki sözlerin, vaadlerin palavra olduğu, kendilerince seçilmiş olarak adledilen ve "TANRININ HALKI" dedikleri 10 kabilenin kaybolmuş olmasından belli değil mi?
Tanrı olmayanın vaadlerinin İLAHİ bir geçerliliği olabilir mi? ANTLAŞMALARIN, AHİTLEŞMELERİN, büyüklere masallar etiketi dışında bir tanımlaması olabilir mi?

İBRAHİM'e soyundan ÇIKACAK ULUSLAR olacak vaadine rağmen, bu güne kadar (ortaya çıkan ve çıkacak olan) Yahudilerin "bizden" diyebildikleri, bir ikinci ULUS YOK.
ULUSLAR olmadığı gibi tapındıkları Tanrılarıda kendilerine ait olan, yani MÜSTAKİLLEŞTİRDİKLERİ İSRAİL'in tanrısı / YAKUP'un tanrısı.

İBRAHİM SOYUNDAN çıkmış olan ve bölgede hükümran olan birçok ULUS ise; nereden geldikleri ve hangi varlıklara tanrı dedikleri belli olmayan, gönüllerine içirilen buzağıları göğüslerinde besleyenler tarafından, NEFES ALAN CANLILARINA kadar yok edilme şartıyla ÖLÜM listesinde yer almışlar. O halde nerede kaldı İBRAHİMİ ULUSLAR?

Burada sorulacak soru; kendileri İBRAHİMİ mi? Laf olsun diye kullandıkları İBRANİ tanımını bir yana bırakılırsa, kendilerini KÖK olarak İBRANİ görüyorlar mı? Pratikte, cümle kuruluşları içinde, köksüz kalmamak gibi mecburiyetler karşısında "İBRANİYİZ" deselerde, teoride kitaplarında yok edilecekleri listesine bakıldığında İshak'ta, oğlu Esav'da dahil tüm İBRANİLER yer alıyor.

   
  az Sizi SEÇTİM, SONSUZA kadar benim HALKIMSINIZ diyen, VAADLER veren TANRI olgusunun KORUYAMADIĞI "KAYIP 10 KABİLE" sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
   
  İBRAHİMOĞULLARI
   
  Birer kardeş İBRANİ SOYU dışı ilan edildiğinde olayın vahameti pek gözükmüyor.
Komple SOYKIRIM, KÖK YOK ETME planlamalarının yapıldığı pek anlaşılmıyor.
Kardeşler içinde kullanılan TERCİH görüntüsü altında yapılan SOY DARALTMALAR, VAAD yönlendirmeleri aslında kendileri dışında HERKEZİN YOK edilmesi üzerine kurulmuş.

Örneğin İBRAHİM'in ON-ON İKİ oğlu olsaydı İSHAK dışında kalan tüm İBRANİ kökenliler yok edilecekler listesinde yer alacaktı. İSHAK'ın da ON-ON İKİ oğlu olsaydı YAKUP dışındaki tüm oğullar ESAV soyu gibi yakılacak ANIZLAR olacaktı.Yani müstakilleştirme, kendilerini özelleştirme, kendilerini seçkin atama KURALLARI aynen uygulanacaktı.

İBRAHİM'in tüm oğullarını İshak dışında, İshak'ın tüm oğullarını Yakup dışında yok etmeye kararlı olanların İBRANİ KÖKLERE saygı duyduğu söylenebilinir mi?
İBRANİ köklülerin Ölüm listelerini "HER HARFİ TANRIDAN" dedikleri kitaplara alanların İBRANİLİĞNDEN bahseddilebilinir mi? İbrahimi maskeleri kullanmaları kabul edilebilir mi?

FİRAVUN üzerine yıktıkları İBRANİ düşmanlığını hemde KUTSAL KİTAPLARI uyarınca "bugün biz YAHUDİYİZ, biz İSRAİLİYİZ" diyenler yapmıyor mu?
Firavun'un İBRANİ ÇOCUKLARINI ÖLDÜRÜN" emrinden kurtulmuş olan İBRANİLERİ ölüm listelerine alıp KÖKLERİ KURUTULACAKLAR olarak ilan edenler olsa olsa FİRAVUN'un adamlarıdır.
FİRAVUN yolunu kendilerine doğru yol diye tutmuş olanlardır.
Firavun İBRANİLERİN çocuklarını öldürttürürken, YAHUDİLER'de İBRANİLERİN yetişkinlerini hedef almış görünüyor.

Acaba diyor insan, FİRAVUNLARIN ibrani çocuklarını ÖLDÜRME emrini yerine getirenlerde bu günkü YAHUDİLERİN ataları mıydı?
Bu İBRANİ düşmanlıkları o zamanlarda başlayan ATALARDAN kalma KİN ve NEFRETİN kutsal kitaplarında yer almış hali miydi?

Yoksa Mısır ülkesinde de İbranilere kök söktüren, HİKSOS hanedanının FİRAVUNLARI mıydı?
Bozguncu GOG türü Hiksos'lular ve Hiksos Firavunları, Mısırdan kovulmaları ardından İBRANİ köküne ait kabileleri yok ederek VAAD adı altında o bölgeyi GASP edenler miydi?
Heziekel'e "yüzünü GOG'a döndür ve peygamberlik yap" sözü bu İBRANİ düşmanları için mi sarfedilmişti?

Sina'da tanrı oluşumları ile ahitleşip SinaGOG'larda maskelenmiş / kısıtladıkları tapınmalarına devam eden, geçmişleri mechul HİKSOS'lara dayananlar, ırkları meçhul olan GOG ve onun etrafında toplaşan maGOG ile özdeşleşmek için mi, bayraklarında kandilerine engel olan SET (iki çizgi) kullandılar? İki ÇİZGİ arasındaki yıldız, aslında kendilerine engel olan SETLERİN yıkıldıktan sonra, BOZGUNCULUKLARINI ortaya sergileyebilecekleri ZAMAN dilimini mi işaret ediyor?

"Atalarımıza verilen VAAD Toprakları" adı altında yerleştikleri bölgede, varlıklarını sürdürüp bugün "bizler YAHUDİYİZ" diyerek İBRAHİMİ düşmanlığını sergiliyenler olmasın

Nerede, İBRAHİM soyundan ortaya çıkacağı / çıkarılacağı VAAD edilen ULUSLAR, Yahudilerin AHİTLEŞMELERİNİ işledikleri kutsal kitaplarındaki ölüm listelerinin maddelerinde yer alıyor..
Diğer Yakup'un oğullarından olup Mısır'da bulunmuşların dışında (Yakupoğlu olup Mısır'a girmemişse onlarda yok edilecekler arasında) yani; Mısır'dan kendileri ile çıkanların içinde bulunmak şartı ile ÖLÜM LİSTESİNDEN kurtuluyor gibi bir izlenim verilsede, VAAD ve kaldı denilen KABİLELER göz önüne alındığında sadece, Babil sürgününden "döndük" diyenler (listede isimleri varsa) VAAD hissederları olarak ilan edilmişler.
   
  Siz onların Tapınaklarında, yani SinaGOG'larında ikon ve PUT olmamasına kanıpta, PUTPERES İNANÇLAR taşımıyorlar sanmayın. SinaGOG'larında ortalıkta gözükmeyen ikonlar, din sistemlerini kuran  ATALARININ,  BUZAĞI SUYUNU içmiş olmalarından dolayı, ibadet'e gelenlerle birlikte SinaGOG'taki yerini alıyor. Ataları vasıtasıyla Gönüllerine içirilmiş olan  BUZAĞI göğüslerinde "İNANÇ" (inanılan Tanrıda denilebilir) adı altında yerini almış durumda.
   
  az EL'in BAAL olduğunu, "EL" "YEHOVA" birleşmesiyle oluşan YAHVE'yi ve karısı ASHERAH özetledikleri "BAAL'a TAPIYORLAR" sayfasına buradan ulaşabilirsiniz
   
  az İNSANİ NİTELENDİRMELERİ yapıştırdıkları YAHVE'nin KÖKENİ ve TANRI OĞULLARININ ANNESİ "YAHVE & KARISI ASHERAH" sayfasına buradan ulaşabilirsiniz
   
  az GÖNÜLLERE İÇİRİLEN BUZAĞI, PUT'culuğu TEŞVİK EDEN TANRI MANİFESTOSU ve PUT'cu "HARUN & SAMİRİNİN BUZAĞISI" sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
   
  Tapınak buluşma yeri anlamına geliyorsa; SinaGOG, Sina'yı çıkış noktası olarak işaret eden GOG'ların buluşma yeri olmuyor mu?  Sina'da tebliğ alanların torunları olmakla birlikte zaman içinde, İNANÇ ATALARININ gayretleriyle edindikleri dinlerine ait ilan ettikleri Tanrılarını Siyon'a yerleştirmiş olan, GOG'ların buluşma yeri anlamına gelmiyor mu?
   
  Dünya'da sergilenen oluşumlara bakıldığında, Şeytanın tek yapılanma şekli var. "ALLAH" ile kandırma yöntemleri içinde kurulmuş ittifakları geliştirmek, İNANÇSIZLARINA KARŞI KURULACAK OLAN İTTİFAKLARA can verip yol göstermek.Şeytanın 1 numaralı ve tek planıda, "ALLAH" ile KANDIRMAKTIR. "Doğru söyleyenlerdenim" senaryolarını oluşturup vizyona sokmaktır. Karşılık olarak verdiği ise, hayal satışları içinde verdiği VAADLERDİR.

Şeytanı üst makamlarda gösterenlerin tuttukları yol, elbette TEVHİD İNANCI değildir. Şeytanı dost edinenler, bozgunculuğa adepte olmuş olanlardır. İşin gereği "Tanrı" adını telaffuz edenlerdir. Çünkü oyunun adı "Tanrı Adına" dır. Bozgunculuğa prim verenlerin ibadethaneleri de, bogunculuğun temsilcileri olan Gog ve Magog'u çağrıştırır olur

Şeytanı suçsuz ilan ederek, Tanrı olarak işaret ettiklerinin nezdinde, itibarlar adlederek, İsrail Tanrısının sağından ayırmayan, inanç sisteminin ibadethaneleri de Şeytana yaraşır bozgunculuğun türetildiği / barındığı / salındığı bir yer olmalı . Melekler, günahkar ilan edilirken, Şeytanın azarlanmamış olmasının kitaplarında yer bulması bile, inanç sistemlerindeki sapkınlığa uygun, ibadethanelerin yapısını ortaya koyuyor.

İsrail Tanrısıyla sürekli beraber olan, rahatca yanına girip çıkan, raporlar veren ŞEYTAN, İlahi varlıklarla aynı seviyede tutuluyor. Kötülük temsilcisi, Cehennem yaranı burada baş üstünde yer edinmiş görülüyor.

Eyüp.................1:6 Bir gün İLAHİ varlıklar RABbin HUZURUNA ÇIKMAK için geldiklerinde, ŞEYTAN da ONLARLA GELDİ.
Eyup.................1:7 Rab ŞEYTAN'a, "Nereden geliyorsun?" dedi. ŞEYTAN, "Dünyada gezip dolaşmaktan" diye yanıt verdi.

Melekler sağına geçemezken o sağında duruyor. Kutsal metin yazarıda üzerine basarak "SAĞ" kelimesini kullandığına göre, kurulan ittifaklar belli olsun diye bu detaya yer vermiş olmalı
Zekerya..............3:1 RAB, MELEĞİNİN önünde duran Başkâhin Yeşuyu ve onu suçlamak için SAĞINDA DURAN Şeytanı bana GÖSTERDİ

666 sayısını çok seviyorlar ve ona gizem yüklüyorlar diye, "666 SAYISINI ANCAK BİLEN BİLİR diyorlar" diye, Cennetten kovulmanın suçunu yılana yükleyip ŞEYTANI temize çıkardılar diye, Tanrıyla Şeytanı toplantı yaptırıyorlar diye...vb.. bu ifadelerinide buraya ekliyorum. VAAD'cinin kimliğine belki biraz açıklık getirir, peşine takınalın, Oğul Tanrı denilenin aslında kim olabileceği konusunda birazcık olsun düşünülebilir diye...
1 Petrus..............3:22 Göğe çıkmış olan Mesih, Tanrı'nın sağındadır. Melekler, yetkiler ve güçler O'na bağlı kılınmıştır.

İsrail tanrısı ile Şeytan muhabbet o kadar çok ilerlemiş olmalı ki? Melek bile isyan edip "RAB SENİ AZARLAMALI" diyor. Azar dahi işitmeyen, alacağı en büyük ceza sadece AZARLANMAK" olan Şeytan'la gülüp eğlenen TANRI OLABİLİR Mİ?

Zekerya..............3:2 RABbin MELEĞİ Şeytana, ‹‹RAB SENİ AZARLASIN, ey ŞEYTAN!›› dedi, ‹‹Yeruşalimi seçen RAB SENİ AZARLASIN Bu adam ateşten çıkarılan yarı yanmış odun parçası değil mi?››

   
  ADEM'İN MEYVA, YILANIN YANILMAZLIĞI, TANRININ YALANCILIĞI KONULARININ İŞLENDİĞİ "TANRININ BAHÇESİ " SAYFASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ
   
  "SinaGOG" demişken, işleri yaldızlama olanları, sembol ve işaretlere bayılanların, geçtikleri yerlere izlerini bırakanların ve gidecekleri yerlere yön levhalarını dikenlerin, SinaGOG ismini nereden türetmiş olduklarına tahminde bulunalım. Hem GOG ve MAGOG konusunda yeni bir pencere açmış, hemde "Setler arasında hapsedilmiş" olan, Yecüc ve Mecüc'ün memleketleri hakkında yorumda bulunup, bir adres vermiş olalım.

GOG ve Magog'u, YAHUDİLER'de, onlarla MESİH PROJESİNİ yürütenlerde hiç Yahudilerin üzerlerine bulaştırmıyorlar. Yahudi dışındakiler bile, Gog ve Mecüc damgaları yemeye razı oluyorlar ama Yahudilere hiç toz kondurmuyorlar.Yahudiler olmazsa amaçlarına ulaşamamaktan korkan, bu gruplar tam bir mazoişt tavır içinde herşeyin başı olarak gördükleri, Yahudilerin ağızlarına bakıyorlar.

Onlar zume uğramış (gibi) olacaklar, kendileri ölecekler ama olsun. Kurtuluşlarını sağlayacak olarak gördükleri yahudiler karşısında; "yeterki kurtuluş olsun" mantığı ile sanki el pençe duruyorlar. Yok Türkler, yok Müslümanlar, yok Ruslar, yok Mançurya diyarları, yok Çin setti duvarları "Yecüc ve Mecüc içinmiş" diyerek insanları yönlendiriyorlar. Yada; "İsrail dışındaki herkez olabilir" tanımları ile bu işi özetletiveriyorlar. Kaf dağının arkasındaki herkez. Yahudi olmayan herkez.
   
  Sina ve GOG kelimelerinden, SinaGOG ibadet hanelerinin ismi türetildiği gibi, MaGOG'ta türetilebilir. Sina kökenli GOG nasıl meydana getirildiyse, hepsinin bir araya gelmesi de, GOG ve MAGOG olarak değerlendirilmiş olabilir. Çıkış yerleri Sina olanların elbette ibadethanelerinin ismide "SİNA" ile başlar Ve elbette bir araya geleceklerin, gelmesi amaçlananların, buluşanların ismiyle de biter. Önderlik yapacak olan GOG ve onun soyundan gelen diğerleri olan  MA-GOG

Sina'da (Sina çölünde 2285 mt. yüksekliğinde bir dağ) alınmış olan dini göğüslerinde yaşattıkları BUZAĞILARININ isteklerine göre düzenleyip, Siyon'a  (500mt yüksekliğinde Kudüs yakınlarındaki tepe) taşımış olan GOG'ların toplantı  yeri mi oluyor?

Tapınak buluşma yeri anlamına geliyorsa; SinaGOG, Sina'yı çıkış noktası olarak işaret eden GOG'ların buluşma yeri olmuyor mu?  Sina'da tebliğ alanların torunları olmakla birlikte zaman içinde, İNANÇ ATALARININ gayretleriyle edindikleri dinlerine ait ilan ettikleri Tanrılarını Siyon'a yerleştirmiş olan, GOG'ların buluşma yeri anlamına gelmiyor mu?
 
  HAMAN KULESİ
   
  Yitshak ve Oğulları……………...http://www.sevivon.com/index.php?mid=838

Büyük Tanah yorumcularından Raşi, peygamber Ovadıa'dan alıntı yaparak onların YENİDEN BİRLEŞECEKLERİNİ açıklar, günlerin sonunda. Yaakov MANEVİ gücü temsil ederek Esav'a büyük FİZİKSEL güce diyor ki: “ Ben sana izin veriyorum, önden git ve İNSANLIK TARİHİNE FİZİKSEL olarak HAKİM OL. Fakat günlerin sonunda, ASLAN KUZUYLA birlikte yaşadığında, biz bir araya geliriz. O zaman YAHUDİLER EN ÜSTTE OLACAK.”

( Asıl adı Rabbi Shlomo Yitzchaki veya Rabbi Shlomo Yarchi olan RASHİ 1040-1105 yılları arasında yaşamış)
(Not: Yaakov /Yakup ve Esav İbrahim oğlu, İshak'ın oğulları. Yakup İsrailoğullarının atası. Abisi Esav ise, soyundan İsmail oğullarıyla evlenerek Amalek üretenlerin ve bölge insanlarının atası. Yani Yakupoğulları'ndan Mısır'a giden 70 kişi dışındakilerden TÜREMİŞ olan, Tüm İBRAHİMOĞULLARI da dahil herkez. Hatta Firavun hizmetkarı, Haman gizli kimlikli Yusufoğulları dışında kalan herkez.. Yahudiler ırklarını /soylarını koruduklarını düşündüklerine göre ASLANLARIN sayısı aşağı yukarı belli 16-20 milyon. Hırıstiyan Yahudileri Püritenler hariç. Onlarda herhalde KUZU postuna girmiş ASLAN olurlar)
   
  Rashi'nin çıkarımına kaynaklık yaptığı söylenen Odavya Kitabında ASLAN ve KUZU sembolleri elbette kullanılmamış.

Odavya kitabında, Esav soyu ile Yakup soyu arasındaki savaştan bahsediliyor. Savaşlar sonunda egemenliğin Yakupoğullarında olacağı ve Esav bölgelerini yönetimleri altına alacakları anlatılıyor.
Kendilerinin en üstte olacak çıkarımını yaptıkları ifade de şu olmalı.....Odavya......21 Halkı kurtaranlar Esav'ın dağlarını yönetimleri altına almak için Siyon Dağı'na çıkacaklar ve egemenlik RAB'bin olacak.

ÇÖLDE;
NEDEN?  PEYGAMBERLERİ ELİYLE PUT YAPILDIĞINI?
NEDEN? YAPILMIŞ PUTUN, yine PEYGAMBERLERİ TARAFINDAN BU YENİ RABBİNİZ diye SUNULDUĞUNU,
NEDEN? YAPILAN PUTUN, BİR BAŞKA PEYGAMBERLERİ TARAFINDAN SUYU YAPILIP ZORLA İÇİRİLDİĞİNİ, (Önce put suyu yapımı ve içirilmesi eylemi yapılıyor, daha sonrada PUT YAPIMCILARINA insanlar öldürtürülüyor. Ceza alması gerkenler CELLATLIĞA soyundularsa, öldürülenlerde MUTLAKA PUT SUYUNU İÇMEYENLERDİR. Put yapanlar BAŞKAHİNLİKLE ödüllendiriliyor ve TANRININ ÖZEL HİZMETLİLERİ yapılıyorsa, MUTLAKA ÖLDÜRÜLENLER VAHİYLER GEREĞİ TEVHİD İMANINA BAĞLI olanlardı)
NEDEN? İÇMEYENLERİN PUT YAPIMCISI PEYGEMBERLERİNİN AKRABALARI TARAFINDAN SEVİNÇLER İÇİNDE ÖLDÜRÜLDÜĞÜNÜ,
NEDEN? PUT YAPIMCISI PEYGAMBERLERİNİN TANRININ ÖZEL HİZMETLİSİ BAŞKAHİNLİK MAKAMINA YÜKSELTİLDİĞİNİ,
NEDEN? EDİNİLMİŞ TANRININ PUT GİZLENMESİNE SICAK YAKLAŞTIĞI ve İÇMEYENLERİN komşu, akraba demeden ÖLDÜRÜLMESİYLE SAKİNLEŞTİĞİNİ,..vb.. düşünürseniz, İLAHİ ÇERCEVE İÇİNDE YECÜC ve MECÜC görevini kimlerin üstlendiğini bulabilirsiniz.

Buzağı suyu içirilmesi yetmiyormuş gibi; Neden bayraklarında iki çizgi / iki set var? Neden ibadethanelerinin ismi Babil sürgününde SinaGOG olarak koyulmuş bir düşünsünler. SİNA'dan gelecek ve herşeye egemen olacak dedikleri GOG ne olabilir? Tüm Esav soyunu (aynı atadan diğerleri olarak kabul ettikleri) MaGOG'u da egemenliğine alacak olma hayalleri kuranların, İBADETHANE isimlerinde GOG'un ne işi olabilir? İki set arasında Gog ve MAGOG başka neyi anımsatıyor olabilir?
   
  Yahudilere göre Sinagog nedir? Kendi anlatımlarıyla cevabıda aşağıda..
   
 
   
  Argemedon savaşının Gog ve Magog anlatıldığı Hezekiel bölümünde; İsrail Tanrısı Hezekiel'e "yüzünü GOG'a dön onlara karşı Peygamberlik yap" emri veriyor.
:
Onların kehanet dedikleri sözlerle, herkezi tasnifledikleri gibi kendilerini de o tasnifler içinde tutmuyorlar.Kendilerine hiç toz kondurmuyorlar. Siz hiç İBADETHANELERİNİN İSMİ "GOG'u" çağrıştıran bir din, BİR İNANÇ SİSTEMİ, bir ulus biliyor musunuz?

Kendi müstakil tanrıları olduğu gibi, "KENDİLERİNE HAS TANIMLAMALARIDA" inanç sistemleri içinde barındırmalarını normal karşılamak gerekir. Kendi içlerinden olduğunu vurgulayan SinaGOG. Sina'da verilen kitapla ibadet edenler. Sina'da verilen kitaba tabi olanlar, Sina'da verilen kitabın okunduğu yer, Sina'da verilen kitabın ait olduğu yer..vb..

Esasında GOG ile çağrışım yapılan ibadethanelerine bağlı olan, onu meydana getiren bir unur olmalı. Babil'de bulunan insanın, GOG'a başka türlü yüzünü çevirmesi ve peygamberlik yapması mümkün mü? Burada yüzünü çevir dediği yer SİNAGOG olmalı.Sina dağında verilen kitaba tabi olanların devam ettiği bağlı bulundukları ibadethane.

Sürgün sonrasında da geriye sadece devam edebilecekleri bir SinaGOG'ları kalıyor. Tüm kabileler dağıtılıyor. 10 kabilenin kaybolmuş olması geriye kalanın ne olacağı hakkında, yeterli bilgi vermiyor mu? GERİYE DÖNDÜKLERİNDE DE TAPINAK SAHİPLENME KAVGALARI OLMUYOR MU?

İSRAİL TANRISI HEZEKİEL'E NEREYE ve KİMLERE "YÜZÜNÜ DÖN" DİYE EMİR VERİYOR. Kudüs şehrinin maketine dönmesini dönmesini emrediyor. Tıpkı "Ey insan oğlu GOG önderine yüzünü çevir ve Peygamberlik yap" dediği gibi, Kudüs'e de yüz çevirmesini ve Peygamberlik yapmasını emrediyor.Kendi emirleri dışında kalan, etki alanından çıkmış bulunan, Sina inanç kökenli insanlara yönelmesini istiyor. Kendisinin Tanrı olarak yapamadığı, etkileme eylemini Hezekiel'e (flimlerde gördüğümüz beyin gücüyle) yaptırmak istiyor.

Hezekiel.....4:1 ‹‹Sen, ey insanoğlu, BİR TUĞLA AL, önüne koy, üzerine YERUŞALİM KENTİNİ ÇİZ
Hezekiel.....4:2 Kenti kuşat, duvarla çevir. Kente karşı toprak rampalar yap, ordugah kur, çevresine kütükler yerleştir.

Hezekiel.....4:3 Sonra demir bir sac al; demirden bir DUVAR GİBİ KENDİNLE KENTİN arasına koy. YÜZÜNÜ ONA DOĞRU ÇEVİR. KENT KUŞATMA ALTINDA tutacak,
ONU SEN kuşatacaksın. Bu İsrail halkı için bir BELİRTİ OLACAK.
Hezekiel.....4:7 YÜZÜNÜ YERUŞALİM KUŞATMASINA ÇEVİR, çıplak kollarını kaldırıp YERUŞALİME KARŞI PEYGAMBERLİK ET.

   
  .GOG-MAGOG ile YECÜC-MECÜC FARKI, HEZEKİELİN SÖZLERİ KONULARININ İŞLENDİĞİ "GOG & YECÜC" SAYFASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.
   
  Yecüc ve Mecüc hakkında, "her tepeden" gelecekler tanımı da, mertebe sahibi olarak ilan edilmişlerden gelebilecek tehlikelere karşı, imanlıları uyarmak, tehlikelere karşı ikaz etmek amacıyla kullanılmış bir tanımlama olmalı. Gog ve işbirlikcisi Magog için, imanlılara yapılmış bir uyarı olmalı. Tıpkı, tek göz tanımı ile binlerce yıldır varlığı inanç sistemleri içinde yaşatılan Horus ve benzerlerine dikkat çekildiği gibi.

TEK GÖZ ile sembolize edilen Horus ve onun gibilerine karşı imanların korunabilmesi için insanlar uyarılmış olabilir.
Horus ve avanesi anlatılırken bir takım nitelendirmeler de yapılmıştır.
Daha iyi anlatabilmek için benzetmeler de kullanılmış olabilir.
Yayılan Pagan esaslı dinlere ve Pagan esaslar üzerine kurulan inanç sistemlerine karşı uyanık kalınması için, onların örtme ve yaldızlama yaptıkları anlatılmış olabilir.

"Tehlike, gerçekleri örterek ve yaldızlayarak" gelecek diye toplumlar uyarılmış olmalı.
Bu anlatımların hepsi DECCAL kelimesi ile ifade edilmek istenen nitelendirmeleri içermektedir.

Zaman içinde bu nitelendirmeler, Gökten kuşları avlayan, yaratacak olan, bir ayağı şurda bir ayağı burda olan, TEK gözlü, İlahlık iddiasında bulunan hayali DECCAL kabulüne doğru yol almış gözüküyor.

Tanım olarak DECCAL görevini son hızla yerine getiriken, İnsanlar tek gözlü devasa bir yaratık bekleyişine itilmiş halde.
İlahlık taslayan sonsuz hayat vaadi ile insanları alıp kendi inanç sistemi altında toplamadı mı?
Hz. Adem'i de kandırmak için, sonsuz hayat vaad eden ŞEYTAN değil miydi?
Kurtarıcı vaadleri ile günahtan arındırma sözleri ile yeni bir yaşam ümidiyle insanları peşine takmıyor mu?

Kah! "Oğul Tanrıyım" diyor, kah! "üçü-birliğin Kutsal Ruh'uyum" diyor, Kah! "Yahve'yim" diyor, Kah! "İsrail müstakil Tanrısıyım" diyor. Sayılan nitelikleri taşıyan başka dini oluşum var mı da onun, "Deccal" denen saptırıcı çıkartması bekleniyor? Sapmadıklarını sanmaları için çizilen, DECCAL tanımlı robotik özellikli, üstün meziyetli olanı öne sürerek, ortamı sis bulutu içine alanlar, DECCALİYETLERİNİ bir takım çağrılarla, kurulan ittifaklarla, dini figürlerle süslü oluşumlarla hızla sürdürmekteler.

MÜSLÜMANLAR, tarif edileni Kıyamet öncesi geleceğini sandığı / sandırıldığı YALDIZCIYI, burnunun ucundaki, hemen yanı başındaki DECCALLERİN içinde aramak yerine, alnında yazısı olan,adeta canavar bozması birini bekliyor.O bu sanılar içinde Deccalini beklerken, Yaldızcılar, örtücüler faaliyetlerini hızla yerine getirebilmek için hedefleri / hedefte gösterdikleri isimleri sürekli değiştirmekteler.

Uzak diyarlardan gelecek, hilkat garibesi bir hayali SAPTIRICIYI beklemekte olanda, Deccali tanıdıklar bildikler, dostlar arasında aramamaktadır. Oysa; Deccaliye kıvamında olanlarla, inançsızlara karşı açık yada gizli ittifak kuranlar, mensup oldukları çevre içinde, cemaat grubunda mertebe sahibi olan insanlar. Bu nedenle tepelerden hucüm edecekler deniliyor. Kudret ve makam sahipleri, güçlerini çıkarlarından, elde edecekleri imtiyazlarından yana koyarak bozgunu yaygınlaştıracaklar. Artık bozgun, kuralları, öğretisi olan, yasal ve dini desteklere sahip, kendinden olmayanları dışlayan hareketler haline getirilmiştir.

İttifak sahibi olanlar, toplulukların içlerine girmiş durumda olduğuna göre; gerçekte imani olmayan yorumları yaldızlayarak sunacaklardır. Toplulukları ile diğer insanların arasını düşmanlık şerbetleri ile sürekli gergin tutarak, oluşturdukları taraflar arasını biryandan katılaştıracaklar, bir yandanda birbirlerinden uzaklaştıracaklardır.

Yecüc ve Mecüc bozgun çıkartırken, onun yolunu açan deccaliye mensuplarıda, Yecüc ve Mecüc'ün yaptıklarını örtecek, eylemlerini parlatacaklardır. Takva yolunda ilerleme olarak algılatılan bu tür yaklaşımlarla, inançlara, yüreklere, düşüncelere nüfus ederek, tamiri çok zor geri dönüşü imkansız zararlar vereceklerdir.

Yecüc ve Mecüc'ün, HER TEPEDEN HUCUM EDECEKLER OLMASI, toplum içinde edinilen yer açısından üstlüğü, makam yüksekliğini işaret etmektedir. Eğer, fiziksel yükseklik söz konuysa bu durumda çöl ortasında, çok büyük ovalara da, denizde duranlar ve tepelerde bulunanlar bozguncu Yecüc ve Mecüc'den korunabilirler.

Gog ismini verenler Yahudiler. Onlara bu tanımın yayılmasını sağlayanlar her dinden her ülkeden tellaller. Gog'un kadrolu askerleri durumunda olanlarda, Hıristiyanlar. Ülkeleri işgal edilen, öldürülen, Gog ve Magog mühürü yiyen, imha edilecekler listesinin baş sırasında bulunan ve kaderine razı seyredenlerde Müslümanlar.

Deccal tanımı yanına, yakışanlar kimse? onlar aynı zamanda Yecüc ve Mecüc olmalı.
Bozgunu Dünya üzerine yayanlar kimlerse? Yecüc ve Mecüc onlar olmalı.
Tek göz, Piramit, Horus, Uçan Şahin ikonlarını kimler? sembol yapmışsa, Gog ve Magog onlar olmalı.
En kuzeyden gelip Dünya işgal planlarını uygulayanlar kimlerse? Gog ve Magog onlar olmalı.
   
  DECCAL İÇİN (Müslümanlara hitap edecek şekilde) BELİRLEDİKLERİ ÖZELLİKLERİN İŞLENDİĞİ "DECCAL ve MESİH" SAYFASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.
   
 
   
 
   
  Doğudan Doğacak ışığa bakıyor. Sevinden ışıkları, Doğudan beyaz atıyla gelecekmiş ya! Bu nedenle tüm ümidini bağladığı, ışığını gözünü ayırmadan bekliyor

Roma inancı ile İsa arasında ilişki kurma / aynılaştırmaya en belirgin örneklerden biride, '"Selam sevindiren ışık / Selam sevincin ışığı" diye isimlendirilen, İLK HIRİSTİYAN İLAHİSİ imiş.Hırıstiyanların "sevdiren ışık" dedikleri İsa'nın doğum ile Roma dininde "Yenilmez Güneşin Doğumu" aynı güne, yani 25 Aralık'a denk geliyormuş.

Hıristıyanlar bu ilahiyi söylerken DOĞUYA, GÜNEŞİN DOĞDUĞU yöne dönerek bu ilahiyi söylerlermiş. İşte Abraham Lincoln'un baktığı yer onlara göre, SEVDİREN IŞIĞIN DOĞACAĞI yön olan TAM DOĞU. O nedenle 3000/4000 metrelik düz bir hattın tam ucundan bakıyor. Göz, Gez, Arpacık ve HEDEF. A.Lincoln bakışı, dikiltaş, Kongre ve HORUS/GÜNEŞ..... Ucu piramitle "OK-ucu" haline getirilmiş bir ok. Şahinin pençesindeki oklardan biri olabilir mi?

Belki sevindiren ışık olarak H.B.Obama seçilme ihtimali vardı ki; Abraham Lincon'un baktı DOĞU, tam olarak H.B. Obama'nın köyünün üzerinden, ŞEYTANIN YÜZME HAVUZUNA odaklanmış halde. (Horus ve Pramitinde açıklaması var)
   
  ABD KONGRE ÖNÜNDEKİ HORUS ve PİRAMİTİNİN İŞLENDİĞİ "HORUS PİRAMİTİ GÖREN GÖZ ve KONGRE "SAYFASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.