ELLERDE BÜYÜTÜLEN, GÖNÜLLERDE SOLAR İKEN DİRİLTİLEN HİKAYE...
   
   
  SAYFASINA BU BAĞLANTIYI KULLANARAK ULAŞABİLİRSİNİZ
   
   
  8 - ENFAL.......... 53. Bunun sebebi şudur: Bir toplum kendilerinde bulunan (iyi davranışlar)ı değiştirmedikçe Allah onlara verdiği bir nimeti değiştirmez ve şüphesiz Allah hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.
   
  8 - ENFAL.......... 37. Böylece Allah, pisi temizden ayıracak, pis kısmı birbirleri üstüne yığıp hepsini bir yerde toplayarak tümünü cehenneme sokacak. Hüsrana uğrayanların da kendileridir bunlar.
   
  UNUTMAYIN; MESİH'İ, OYUN SAHNESİNDE ÇIKARMADAN ÖNCE, KÖTÜYÜ TEMSİL EDEN YENİLECEK OLAN, DECCAL'İ SAHNEYE ÇIKARMAK ZORUNDALAR. Bu da demektir ki; Mesih'in ortaya çıkmasına daha zaman var. Bir türlü kafalarına göre deccali bulup ortaya çıkaramadılar.O nedenledir ki tüm islam devletleri, bu patronlara kayıtsız şartsız itiat etmektedir. Yoksa, temsili de olsa DECCAL İLAN EDİLMEK var işin içinde.
   
  Kısaca; Dünya üzerinde dökmeyi planladıkları daha çok kan var. Decca'le, yaptıracakları zulmü bir düşünün. Öyle bir zülüm sergilenecek ki, herkez kim olduğuna bakmadan, haçına, putuna aldırmadan Mesih bizi kurtar diye yalvaracak. Onların öngördüğü işaretlerle donanıp, kendi dinlerini ve kitaplarını göz ardı edecekler. Gösterilen herşeyin İLAHİ OLDUĞUNU SORGUSUZ SUALSİZ KABUL EDECEKLER.
   
  Eğer; zulmeden DECCAL YOKSA MESİH NİYE GETİRİLSİN.
MESİH, TANRILIĞINI, TANRI OĞLU OLDUĞUNU DECCAL OLMADAN NASIL KABUL ETTİRECEK.
DECCAL OLMAZSA MESİH, KUZULARINI MI OTLATACAK..
Deccalsiz Mesih, onların işine yaramaz.
   
 

Aslında hikaye hep aynı ..
Dünyada ne kadar kuvvetli olurlarsa, olsunlar..
Ölüm sonrasında, kudretlerini sürdüreceklerini sananların, bitmeyen hikayeleri...
Firavunda "ey Haman ateşi yakta, Musanın Rabbi'ne yetişeyim" demişti..
Firavun, tanrıyı, tanrılığı "işte öyle birşey" zannediyordu.Tıpkı şarkı sözleri gibi.
Tanrı şudur, böyledir diye, içinde ki özlemlerini anlatır.Arzularını tatmin için..ölüm ve ölüm sonrasında nasıl yetki sahibi olduklarını anlatırlar...
İşte bu nedenle anlattıkları somutlaştırmak için,göz önünde duran, ikonlar oluşturulur. Tanrı denildiğinde, işaret edilenin o olduğu hemen bilinsin.
Tanrıya çeki-düzen vermek için, disipline etmek için kurallar konur ve kayda geçirilir her biri, bir, bir. Ciltler dolusu kitaplar yazılır.Milyonlarca sözler uydurulur. Binlerce din ortaya çıkarılır.Teologların, ilahiyatcıların yetiştirildiği okullar açılır.Hepsi tanrı budur demek içindir.

Kendilerini de yardımcısı olarak atarlar.Ölümlü yardımcı tanrı. Ölmemek ellerinde değil onu mecburen kabullendiler. Üzülselerde, eller mahküm. Bu nedenledir öldükten sonra içinde saltanat sürülecek Altın çağlar uydururlar. Alemler arası cirit atan,dilediğini yapan kudret sahibi ruhaniyetler uydururlar.Yürekleri, o ölüm denilen, tanrılıklarına gölge düşüren, o ecele karşı karşı sükun bulsun diye. Ölüm sonrasnda ıda, saltanatlarını sürdüreceklerine, önce kendi benliklerini, sonra müritlerini inandırmak için, ilahi kattan geldiğini söyledikleri mesaj niteliğindeki masallar anlatırlar. İlahi kattaki saygınlıklarını dile getiriler sık, sık.Güne, işte ben buyum dedikleri rüyalar ile başlarlar.

Ecel onlara ne kadar yakınsa , ölümsüzlük te o kadar uzak. 2*2=5 i kabul ettirmeye çalışıyorlar ama nafile. E=mc2 ise, o halde ışıklardan olmak bu işi çözer diyorlar, ama nafile, onca emek verdikleri, kuantumcuları , kozmik bilinç'cileri de bir şey yapamadı bu konuda.İçlerinden bazısı..God=e=mc2 kabulünün peşinden gitmekte. Bu nedenedir ki bir kısmı Tanrı der iken, diğer kısmı Yaratan diyor.

   
  RAHİP GLYCON YILAN TANRISI GLAYDON
  RAHİP...GLYCON YILAN TANRISI.. TEDAVİDE.... CEKİ Mİ.? İŞTE SİZE ATAMA TANRI ...SANILARLA BEYİNLERDE OLUŞTURULMUŞ TANRI (Resim orjinal.)
   
  İşte Horus işte İsis; Osiris Set tarfından öldürüldü de İsis her bir parçasını toplayıp, onu büyüleri ile diriltmedi mi..? Ra'hipler böyle anlatmıştı bir bir..
O bir Khepera kendinden kendini üreten ölümsüz olandı artık. Horus'un, sürekli gören göz ve Osiris'in oğlu, olduğuna kefil olmuşlardı o bilge ra'hipler
Hemde Güneş'e ve Gök tanrısına yemin ederek... Göklerdeki RA'nın Yeryüzündeki görünümü olan Horus, sonra, Set'i öldürerek, babasının intikamını almadı mı..?
"Ra'hipler sana baban Osiris'in öldüğünü" söylerlerse sakın inanma, o yer altına çekildi, o artık; diye öğretmediler mi Horus'a ve diğer velihatlara?
Yeraltı dünyasının hakimi, ölümsüz yaşam için diriliş tanrısı, kural koyucu, koruyucu; ölülerin yargıcı... demişlerdi. Ra'hipler,
Tıpkı atadaşların Tammuz (Dumuzi)tanrısı gibi herşeyi diriltip, hayat veren verimlilik getiren, çoban, İnanna'nın kocası olan...Muhyi gibi..
İşte sende onun kanından gelen bu Dünya'da ölümlü Tanrısın, herşeyi şahin keskinliği ie görecek, ve Şahin gibi avlanacaksın...
Senin için, öleceğini söyleyeceklerdir, sakın inanma, artık sen herşeyi gören göz oldun..geride evrenin dört (4) yönünü, yönetecek, dört evlat bırakarak. Sen artık cennetin kralı, Mısır'ın (-Dünya'nın-) hükümdarı, herşeyi gören, Şahin'sin......
Bununla birlikte seni öbür Dünya'da da çok önemli görevler bekliyor sen ölümsüzsün ama buna güvenipte, iyice arınıp, baharatlanmadan, hele yanına altın almadan, sakın öbür dünyaya gitme dediler, saygı ile yerlere kapanıp secde eden, o bilge ra'hipler......

Hiç bir zaman Tanrı olamadı zavallılar, mezarlarını bile koruyamadılar.."Ben bir küçük cezveyim, elden ele gezmeyim " nağmeleri ile müzeler arası geziyorlar...
Ama ona tanrı payesini verenler, sürekli onun Tanrılığını anlattılar, onun adına tapınaklar yaptılar,
Tanrı atadıklarına, inanan grupları oluşturdular.İstedikleri gibi kurallar koydular, ritüeller geliştirdiler, seronomiler düzenlediler.
Tanrı atalarının eseri olabilirdi ama onlarda azımsanmıyacak, katkıda bulunmuşlardı.Her kuşağın yaptığı gibi
Getirisi olmalıydı, makamları olmalıydı.. Üstadlarından aldıkları 'ilim' dedikleri ile, üstadlarının verdiği 'el' ile...
Göstermelik saygı davranışları ile, kafalarına göre..ruhbanlığı icat ettiler..Atama Tanrı dinlerinde kural bu.
Gönüllerde büyütülen buzağıyı, önce Tanrı ilan et, kurallarını koy, sonra istediğini yap, özgürce, hesapsızca, bunu Tanrı istedi diye...
   
  Bir kez ataları, bu tezi ortaya attı, kral/mesih, geri gelecek diye. Allah'tan inmiş bir delil yok iken....
Biliyorlar ki inandık dedikleri, kurallarını kendilerinin koyduğu, tariflerini kendilerinin yaptıkları/edindikleri tanrı idi..
Tanrı adına kitaplar yazılmış, Tanrı diye işaret edilenin tarifi yapılmış, oğul isnat edilmiş...
Esasında, bir şeyler onları "biz doğru sözlülerdeniz" diye kandırmıştı ...Tanrının güreşi gibi...
Tüm kuralları onlar koymadı mı.? Cennet şu, cehennem bu, işte günah çıkartma, işte aforoz, "kutsadım seni."...
"Ben tanrının yer yüzündeki temsicisi, hazretimin, temsilcisiyim...Ben günah işlemezim, ben özür dilemem, çünkü ben yanılmam, benim sözüm aslında tanrının sözüdür... İstediğimi affederim, istediğimi aforoz ederim.Bu benim affettiğime tanrı ceza vermez demenin, ilahi anlatımıdır.
Onların atadıkları yardımcılarıda, "ne yaparsan yap bana gel, ben seni cehennemden kurtarırım, yetkim var cenap hazretlerinden."demiyorlar mı?
Derler ki"her ne kadar, tanrı'nın vekilini aramızdan biz seçsekte, tanrı, bu seçime uymak zorunda". Atayan onlar, atanan onlar..
Şeytan bu, ' sözde gözüktüğü' gibi durmuyor. Onun işi bu; o dinden yada bu dinden olmak onun için farketmez. Amacı kandırmak, yoldan çıkarmak. İnsanların ölmesi yada ölmemesi onun için önemli değil. Onun için önemli olan, insanların sapkın olması, küfre sapması..
Şeytan, Hz. Adem'e de böyle yapmıştı. hep, aynı numara. Her zaman işe yarayan, 1 numaralı, 'A' planı, "ben doğrulardanım" yemini..Allah ile aldatmak..
   
  Allah, Kur'an'ı Kerim'de bu durumu bizlere şöyle bildiriyor.
  20 - TAHA...........120. Nihayet şeytan ona vesvese verip şöyle dedi: “Ey Adem! Sana ebedilik ağacını ve yok olmayan bir saltanatı göstereyim mi?”
7 - A'RAF........... . 20. Derken şeytan, kendilerinden gizlenmiş olan avret yerlerini onlara açmak için kendilerine vesvese verdi ve dedi ki: “Rabbiniz size bu ağacı ancak, melek olmayasınız, ya da (cennette) ebedi kalacaklardan olmayasınız diye yasakladı.”
7 - A'RAF..............21. “Şüphesiz ben size öğüt verenlerdenim” diye de onlara yemin etti.
   
  Kutsal dedikleri kitaplarında ki tanrı tanımı; şeytanın dünya gezilerinden önce ve sonra görüşmeye gittiği, şeytandan bilgi alan, buluşma çadırlarında kulları ile tartışan tanrı.
Oğullar sahibi edilen, güreş tutulan, peygamberlik seçiminde kandırılan bir tanrı...(okuyun görün)

Kıyamet projelerini uygulamaktalar, bu nedenle, tüm kötülükler piyasaya salınmış, belki Tanrı 'kızarda' kıyamet vaktini öne alır diye...
Onların tanımıyla 'tanrı' onlardan ya.!! Onlara "siz ne yaparsanız yapın sizinleyim" diye söz verdiğine inandıkları tanrı. Kendilerine söz verdiğini sandıkları, oğul isnat ettikleri 'tanrı'
Düz mantıkları ile; tanrıya oğul isnat edenler kendileri değilmiydi..? Ona kurallar koyup çeki düzen verenler onlar değilmi idi. O halde, mesih onlara gelmeliydi. Mehdi ise isteyene istedikleri kadar gelebilirdi..
Fazla bencil olmamalı idiler. Nede olsa Mesih bir tane ve kendilerine ait olacaktı.
Bu nedenle her isteyen grup, gerekli kurallara uymak şartı ile kendi kutsallarını, mehdi'leri olarak, ilan edebilirlerdi. Kendilerinin özel kurtarıcıları, ilan edebilirlerdi...hazırlıklar ona göre yapılmalı idi...

9 - TEVBE.......... 30. Yahudiler: "Uzeyr, Allah'ın oğludur." dediler; Hıristiyanlar da: "Mesih, Allah'ın oğludur." dediler. Kendi ağızlarının sözüdür bu. Kendilerinden önce inkâr edenlerin sözlerine benzetme yapıyorlar. Allah onları kahretsin! Nasıl da yüz geri çevriliyorlar!
9 - TEVBE.......... 31. Allah'ın yanında hahamlarını ve ruhbanlarını da rabler edindiler. Meryem'in oğlu Mesih'i de öyle. Oysa kendilerine, tek olan Allah'tan başkasına ibadet/kulluk etmemeleri emredilmişti. İlah yok o tek Allah'tan başka. Onların ortak koştuklarından arınmıştır O.

Ama biliyorlardı ki normal yoldan gerçekleşmiyecekti, bu uydurdukları yalandan başka birşey değildi...
Esasında herşey büyü değilmiy di.? En ünlü simyacılar ,fizikciler onlarda idi, filozolar, düşünürler, azizler, altınlar...fonlar....kobaylar....
Maddeyi yoktan var ederiz, yer-merçekimi, elma neden düştü, nasıl kuvvet, kontrol da ederiz, bakarsın tanrı'da oluruz diye...
Toplayın tüm bilgeleri bir araya dediler.. fonlar kurdular..tüm güçleri ile teknolojiye yöneldiler. çaldılar mayayı, belki tutar diye ....
Faton kuşağı dediler ..12 li DNA sarmalı dediler baktılar ki hepsi hayal. Marduk efsanesi onlara 3-5 yıl kazandırdı ama Altın Çağa girmek gerekiyor..

(Marduk, gezegen ismi, Sümer tanrısı olduğu gibi..St.George'un (Aya Yorgi'nin) Kapadokya'da, sürdürdüğü hayata monte edilmiş bir efsanedir.Böylece Hırıstiyanların kurtarıcı olarak düşüncelerinde yaşattıkları, Azizleri olmuştur.)(Hitit fırtına tanrısı, Tarhun’un dev yılan İlluyanka’yı öldürme efsanesi,Friglerde atlı tanrı Sabazios’un yeraltı dünyasından gelen yılanla savaş efsanesi, Yunan tanrısı Perseus’un yılan saçlı Medusa’yı öldürme, efsaneleri ile gelen zincirleme, bir mit'dir)

Kolları sıvadılar iş başa düşmüştü. Eskiden bilge,üstatları da simya ile uğraşmışlardı ama artık uzay çağın simyacıları vardı..
Bu nedenlerden dolayı gen ve nano teknoloji ile uğraşıyorlar...
Bu nedenden dolayı tarımda tohumlar belli yerden çıkıyor...
Bu nedenden dolayı insanların gen örnekleri yurtdışı gen bankalarında toplanmaktaydı.Alnı açık mehdi taliplisinin önderliğinde, ilik ve kanlar. tıbbi yardım çağrıları ile toplandı.
Bu nedenden dolayı çocukları olmayanların tedavi için gittikleri aynı adres .gen haritaları çıkmalı, olmayan şifreler kod'lamalar saptanmalıydı...
Belki, böyle birini buluruz da, atama mesih sorununu 'kökten' çözeriz diye ama baktılar ki hiçte öyle değil...
Ortaya sürecekleri mesih'in genleri ne yaparlarsa yapsınlar, şu anda dünya'da yaşayan, birilerinden izler taşıyacak...
Sonuç acı da olsa, gerçekle yüz yüze geldiler, gen'den icad, atama, haçlı mesih olmaz..

   
  Herhalde pişman olmuşlardır Hz.İsa'yı 33 yaşında çarmıha gererek öldürdük demekten, çocuk isnat etmeden ölümünü ilan etmiş olmalarından.
Tanrının oğlu ilan etmekten, öyle ya şimdi tanrı'nın genini taşıması gerekmiyor mu? işte size, altından kalkılamaz başlı başına bir sorun...
Dünya'da var olanların genini taşıyamıyacak, çünkü Hz Meryem bakire idi...

66 - Tahrîm.......12. Ve Allah, ırzını bir kale gibi koruyan İmran kızı Meryem'i de örnek verdi. biz onun içine ruhumuzdan üfledik. ve o, Rabbinin kelimelerini ve kitaplarını tasdikledi de içten bağlananlardan oldu.

(not:İlk insanlar kardeş-kardeşe mi? evlendi diyenlerde bir örnektir babasız hamile kalmak. Allah "ol"dedi ve oldu, benzerleri çocuk edinme yaşını çoktan geçmiş Hz.İbrahim ve Hz.Zekeriyya'da olduğu gibi)
Oysa ne kadar giüzel gidiyordu.. Hipokrat yemini, tıp, teknoloji, mikroskop, hücre, ilaç , dna, gen, Doly, kopyalama, kök hücre,nono teknoloji.....
Tamam bu iş oldu bulduk "evraka" diyemediler, farkına vardılar ki esasında; az gitmişler uz gitmişler, topu topu bir arpa boyu yol alamamışlar.

Hz.İsa onların dediği gibi evlenmedi, 33 yaşında çarmıha gerilerek öldürüldü diyorlar, gen konusunda iyice açmaza düşmüş durumdalar...
Maria Magdelana' ne olduğunun tartışması yine alevlenecek anlaşılan
Hz. İsa evlendi mi /evlenmedi mi..? Maria Magdelana kim?..fahişe miydi?..yoksa Hz. İsa'nın karısı'mıydı.? Fahişe ise yanında ne işi vardı..?
Yüzlerce yıldan beri tartışıyorlar ama içinden çıkamıyorlar..sırf Hz.İsa'nın eline kadın değmedi diye..
Katolik papaz ve rahibelerin evlenmesini yasaklamadılar mı..?Ayrılığa düşmeden önce, belki hepsi için geçerliydi evlilik yasağı..
Şimdi nasıl dönecekler geri adımı nasıl atacaklar?.Ayrılığa düşünceye kadar hepsi için geçerli olan bu karardan...
Soyunu devam ettirmeden,.Maria Magdelana' ile evlendiğini kabul etseydik keşke diyorlardır şimdi.Din adamları da evlenirlerdi.Hem onlar, hemde insanlık rahat ederdi.
Bu günleri, önceden hesap edememiş olmalarının sebebi, yanılmaz, sorgulanmaz, geri adım atmaz olduklarını, kabul etmiş olmalarıdır..
Gelişin, ilahi olmıyacağına ,kendileri de inanıyorlar. Zulüm sergileyip, göz yumanlar, Allah'ın böyle birşeyi, zalimlere vermiyeceğini bilirler.
Göğüslerinde büyüttükleri buzağıya tapanlar, ancak kendilerini, Allah'a karşı koruyacak, bir gücün gelmesini bekleyip dururlar.
Eğer, Allah gerçekten, Hz. İsa'yı mesih olarak gönderir ise, topu ağzındakilerin, zalimler olacağını bilirler..

   
  O halde başka metodlar gerekiyor. Ortaya çıkarılanın o olduğuna, toplumları inandırmaya, ikna etmeye..İşaret edilen işte bu dedirtmeye.
Gen yoluyla birini ortaya çıkartamayacaklarına göre, atama haçlı mesihin gerekliliğini, insanlara kesinlikle hissettirecekler...
Yalvartacak, hatta, kurtuluşun adresini 'havuç izle' yapacaklardır.Kıbrısta ilk örneği yaşandı pasaportlar vatandaşlıklar verildi.
Referandumdan da evet çıktı ama onlar, vaz-caydık dediler...Çıtayı epeyce yükseltiler, tamamen almak var iken.....
Hep böyle derler kulağımıza küpe olsun diye büyükler "güçlüler önce verdiklerinizi alırlar, sonra istediklerini"
Ve ilave ederler o bilge büyüklerimiz,"açmayın avuçlarınızı, anlaşmaya varmış olsanız da".

Peki nasıl olur o zaman haç'ı ile mesih atanması.....
Elbette büyük organizasyon isteyen iş bu, ince, ince planlar gerek, her ne kadar karşındakiler bin çeşit afyonla uyuşturulmuş olsalarda...
Mesihin kesinlikle gerekliliğini insanlara hissettirecek hatta yalvartacak olaylar yaparsın..bu arada bilinç altı çalışmalarını hızlandırırsın
Kurtuluşun kendinizde olduğunu kabul ettirirsin, ekonomik, politik, siyasi özgürlükleri, tattıramasanda, belgesellerde gösterirsin..
Saraylarınla,teknolijinle göz kamaştırırısın hatta, ibadethanelerinin zenginlikleri sergilersin, ışıldasın, ateş böceklerini çeksin diye...
Özel imajlar resimler desenler grafikler üzerindeki çalışmaları hızlandırırsın, bilinçler bulansın, acabalar çoğalsın...
25, kare, mizansenler, sanal misyonerlik, düşünce kirliliği, hatta düşünememe içgüdüsel davranışları çoğaltma çalışmaları..
Sanatsal faliyetlere destek verirsin, İşte dinler arası diyalog, işte din işte tanrı dercesine, Karikatürlerle, filmlerle, heykellerle, resimlerle, reklam faliyetlerine girersin.
İspanyol sanatçı Eugenio Merino'nun 'Cennete Giden Merdiven' ismini verdiği, heykel bu konuya iyi bir örnek.

   
  Yitshak ve Oğulları……………...http://www.sevivon.com/index.php?mid=838

Büyük Tanah yorumcularından Raşi, peygamber Ovadıa'dan alıntı yaparak onların YENİDEN BİRLEŞECEKLERİNİ açıklar, günlerin sonunda. Yaakov MANEVİ gücü temsil ederek Esav'a büyük FİZİKSEL güce diyor ki: “ Ben sana izin veriyorum, önden git ve İNSANLIK TARİHİNE FİZİKSEL olarak HAKİM OL. Fakat günlerin sonunda, ASLAN KUZUYLA birlikte yaşadığında, biz biraraya geliriz. O zaman YAHUDİLER EN ÜSTTE OLACAK.”

(Not: Yaakov /Yakup ve Esav İbrahim oğlu, İshak'ın oğulları. Yakup İsrailoğullarının atası. Abisi Esav ise, soyundan İsmail oğullarıyla evlenerek Amalek üretenlerin ve bölge insanlarının atası)
   
  Yahudi'nin, ayakları Hıristiyanın omuzlarına yük vermeyecek biçimde havada .Hıristiyanın hiçbir şekilde ibadetine engel olmuyor. Müslümanın ise; etrafında olanlardan habersiz olabilmesi için, alnı secdeye değmeden ama secde konumunda bırakılmış.

Başını kaldırıp etrafında olanları göremiyor.Efendisinin secimi olan yolda, efendisine bağlı olarak, efendilerinin öğretilerinden kaynaklanan bir din anlayışı ile emredilenleri yapıyor. Sorgulamak, düşünmek, yanlış aramak öğretilenler arasında yok.İtiatsizlik İSE İMANI KAYBETMEKTİR / dinden çıkmaktır.

Belini doğrultamadan, başına getirileni anlayamadan sürecek diyalog dini..Hıristiyan değerlere, (önündeki itaba göre; protest ve ortodoks olarak) secde etmiş olarak kalacak. Kendisinin iman ettiği, kitap değiştirilmiş, yerine başka kitaplar koyulmuş. O ise hala kendisinin, doğru bir secde yaptığının inancında. Çevresinde olup biteni göremiyor, görmesine de imkan verilmiyor. Kendisine bu doğrudur denilenleri kayıtsız şartsız bir teslimiyetle yapıyor.
   
  DİNLER ARASI DİYALOG
   
  8 - ENFAL.......... 55. Allah katında canlıların en kötüsü, gerçeği örten nankörler/inkârcılardır. Bunlar iman etmezler.
   
  İnsanları sabah işe, okula gitmek, ödev, vergi, kira ödemeleri, işsizlik korkusu içinde yaşatırsın. Krizler oluşturursun, korku iyice içlere işlesin diye...
140-150 dolar olan petrolu dolara hiç zarar vermeden 30-40 dolara indirisin piyasaya çıkacak dolarları da önceden
İçlerini boşalttığın firmalara, kredi olarak alır elinde bulunan altına değer kazandırırsın....
Piyasada tedirginliği tırmandırırsın,adına da global kriz dersin.
Krediler alacaklıya verilerek, alacaklının eli kuvvetlendirilir..Borçlunun canına, rahat rahat ot tıkasın, elindekileri alsın
O güne kadar, onur olarak kabul ettiği değerlerden yoksun bıraksın.İçine kapanık olsun çaresizliği iyice hissetsin diye..
Böylece, insanların mallarını, yatırımlarını alır yaşamlarına ipotek koymuş olursun..
Kriz geçiren dolar ve ülke sağlam, ama insanları perişan. Büyük işletmeleri ve Çin yatırımları da sağlam
Sen sakız al, ekmek sat, desende duymaz, küfür gibi gelir..Tutunacak bişeyler arar...
Rakibini görme olanağı olmayan boksör artık iyice abandone olmuştur, ayakta duracak hali yoktur.
El yordamı ile ancak şöyle bir yoklar, bulduğu her kucağa atar kendisini, oturduğu şey önemli değildir, bi-yere oturabildi ya...
Yere yığılan, ringe hiç çıkmayan ise daha şanslıdır en azından kaportayı çizdirmemiştir.
Güzel karardır ama sonrası kötüdür, para, pul, işsizlik, borç, kira, taksit, mayın, paket, orada içme, buradan geçme...
Tavşan kaç tazı tut...Toplumsal kriz ve sinir...
Bir zamanlar, kovboy özgürlüğü, formula hizlılığı ile özdeşleştirdiğin, sigara içenleri insanları, kınanan konumuna getirirsin, iyice ezilsinler diye...

Nufus hareketleri, zorunlu göçlere yol açan ekonomik çöküntüler, siyasal olaylar, işzizlik....
Terör ve iç çatışmalar ile düşmanlıklar sokar gurplara bölersin
Senden-benden, laik ,şeriatcı, milliyetci, hain, din elden gidiyor, hayır duruyor, yeşil giyenler cennette, diğerleri nereye dersin....
Sonra toplumsal mozaikler oluştu, bir arada yaşamalı öğretilerini içeren makaleler,konferanslar düzenlersin, kafalar karışır iyice
Mozaik işte zeugma gibi birşey, korumak gerekiyor kültür mirası bu dersin.Toplumu öyle bir hale gelmiştir ki "öyle dedilerse öyledir, ben onlardan daha iyi mi bileceğim?"der.
Bostana dana girmiş, bostandakileri götürmekte, girsin yesin, nasıl olsa bostancı kovar danayı, büyütüldüğümüz, niniler böyle demiyormuydu?..
Toplum kıvamdadır artık, işler robotlaşmış olarak yapılmakta. seni seviyorum, bende seni..Ben seni öpücem , bende seni.

Gruplar aralarını, iyice keskinleştirsinler ki kendilerine sadakatle, hizmet eden ordular olsun. Gözlerini kapasınlar, kendilerine emredilenleri yapsınlar.
Onların. vazifeleri emirleri yerine getirmekten ibarettir.Kayıtsız, şartsız, tam bir teslimiyetle itaat.
Tarım nufusu fazla sanayii toplumu olamak gerek, köylülükten kurtulup çalışan, üreten toplum olamalıyızla, umut doldurulan yeni göçler...
İşçilik pahalı, rekabet için işgücü ucuz olmalı, babından raporlar, yeni salma vergiler....
Teknolojik ürünler, 3G'ler, çaldığıda "geçti Bor'un..." içeren melodiler....
Sonunda çoçuğuna, sakız, simit sattırma var, emekli olmuş babayı-anayı tekrar işe yerleştirme var, kira var, teknoloji var, ısınma var...var
Şehirlerin nufus yapısı değişmiştir. Patlamaya hazır 'bir kaşıksuda boğmacasına, pimsiz bomba', grupları oluşturulmuştur, ...
Karışılmadığın da ise birbirleri ile hepsi dost, hepsi arkadaş....
Artık, şehirlerde gettolar fakirler için değil, ekonomik ve sosyal olarak, yerini sağlamlaştırmış, olanlara, havuzlu, korumalı, yüksek duvarlarla çevrili,gettolar yapılmakta.

   
  Peki hırıstiyan cephesi bu arada, ne yapıyordu?.
Nelerin peşinde idi?. çalımaları ne yönde ilerliyordu..?
Gökten inmeyi onların da ciddiye almadıklarını...
Atama mesih için piyasa çalışmalarını, hızlandırdıkları görülüyor. Tepki toplayan, aleni misyonerlik çalışmalarının, yerine aşağıda örneklerini verdiğimiz. mecralara kaydırmışlar.
Sessiz ve derinden gidiyorlar.Kobra kadar sessiz, avları için örümcek kadar tehlikeli ağlarını örüyorlar. Ahtapot kolları gibi her yeri sarmışlar.
Toplumların düşüncelerini, kanserli hale getirmişler
Sözleri, bırakıp resimler ile devam edelim. (Sonu oldukca ilginç biten...son resime kadar gidin.).

Geleceğini iddia ettikleri,
Hz. İsa budur dedikleri
Yıllardır görmeye alıştığımız, ikonlaştırılmış, esimler, heykeller vardı
İşte bu; Hz.Meryem
Bu da Hz. İsa denilen
Beynimize iyice işledikleri, bilinç altımıza yerleştirdikleri, tiplemeler, betimlemeler vardı..
Öyle ya iyice beynimize yerleşmeliydi. atama mesih'in görüntüsü, çocukluğundan başlayarak..

   
  MERYEM KUTSAL BAKİRE
   
  SELÇUK HACI MERYEM ANA
   
  VATİKAN KARİYE MERYEM MOZAİKLERİ
   
  PAPALIK İSA MOZAYİKLERİ
 

 

  KARİYE MÜZESİ İSA
   
  KURTULMALARI İÇİN GELMELİYDİ KURTARICILARI..
   
  Ortada çok sorun vardı gelenin kim olacağını nasıl anlatacaklardı. Özellikle müslümanlara
Mesih bize, mehdi size denildi, her grup için benzer taksimatlar yapılmıştır muhakkak..
Mesih deccalle savaşcak ama Hz.Muhammed'in arkasında namaza duracak denilir...
Rivayetler, hikayeler, çakma belgeler, mesih bize, mehdi size konusunda anlaşmaya varıldı

Hatırlayın hikayeler, önce şöyle başlıyordu...Hz.İsa gelecek, deccali yenecek, sonra Hz.Muhammed'in arkasında namaza duracak
Kendilerine makam bulamıyanlar , mezhepler arası ortak aday konusunda birleşemedikleri ve birleşemiyecekleri için
Hz Muhammed konusunda ısrarlı vazgeçtiler..Mehdi onu mühürünü taşıyacak diyorlar...
Yoksa her mezhebe ayrı ayrı peygamber geldi iddiasında bulunacaklardı. Öyle ya mehdi, kendi kanlarından, kendi ocaklarından çıkmalı...

Müslüman cephesi böyle, ya diğer cephe, mesih diyorlar koro halde hep bir ağızdan...
Tamam karar verdiler, acaba kim olabilir diye düşünüyor insan elinde olmadan..
Bizler ooo, bu, şu, diye saymaca oynuyoruz, bir takım şeyler,i ip ucu sayıp, sıkıca çekiyoruz ama hepsi o kadar...

Onlar da biliyo. Hz. İsanın gelmiyeceğini...Yine aynı masalları dinleyeceğiz, 'atanan da' vucut buldu, esasında onun ruhunu taşıyor diye...
Nepal rahipleri de, Pacin Lama'nın ruhunu arıyorlar ya ... Ruh hangi çocukta vücut buldu diye, yıllarca süren seanslar yapıyorlar..

Ruh Hz İsa'nın ise vücut niye o tayin ettiklerinin.?. Ne oldu da Allah, ruhu geri gönderiyorda, niçin vucudu, onunla birlikte geri göndermiyor..?
O çok arzu ettiklerini,ne gen ile ne simyacıları ile başaramadılar...Bizde öyle mesih var hemde mezarla ilişkili..
Genler topladılar.. DNA sarmallarıyla uğraştılar, şeytanın İsis- Osiris masalını gerçekleştiririz ümidi ile, ama herşey nafile..Hiç kimseyi diriltemiyeceklerini anladılar..
Masal Horus yerine, gerçek bir Horus imal edemediler..İmal edemedik, o halde atayalım dediler..
Kendi aralarında kim olsun, kimden olsun, tartışmalarına başladılar...
Sonunda belki kibrit çekecekler, onlara kalsa bu atamayı öyle hallederler ama bu seçimde sadece ruhbanlar söz sahibi değil,
Finansmanlarını sağlayan 'her şeyi makamlar halinde birilerine tahsis etmiş' patronlar var, global elitler var..
Gruplar adaylarına, karar vermişler propagandaya ve bilinç çalışmalarına çoktan başlamışlar...
Eküri oynayanlar bu işi iyice ilerletmiş

   
  ZENCİ MESİH
   
  FENER PATRİKHANESİ
   
  HERŞEY MELEZLEŞMİŞ
   
  AYA YORGİ
   
  ALMAN SARIŞINI MESİH ADAYI
   
  AYA YORGİ RESİLERİNE BENZER
   
  MUHTELİF KİLİSELERDEN İSA
   
  BİRİ ESMER BİR DİĞERİ SARIŞIN
   
  ikiside viktoria zafer diyor
   
 
   
 
   
  AMA BİRŞEYİ DE FARKETTİK; BU MERYEM GÖZLÜKLÜ,
BİRAZ DAHA DİKKATLİ BAKINCA SAKALINI DA GÖRDÜK,
DAHADA DİKKATLİ BAKINCA, EVRİM GEÇİRİP ERKEK OLDUĞUNU DA ANLADIK,
TÜM DİKKATİMİZ YOĞUNLAŞTIRDIĞIMIZDA TANIDIK BİR SİMA İLE BURUN BURUNA GELİVERDİK.

Herkeze, "GÖKTEN KRAL GELECEK" diye, İŞARET ETTİKLERE YERE BAKTIRIRKEN, aynı zamanda BEYİNLERİN DERİNLİKLERİNİ, YETİŞTİRME MESİH'E hazırlıyorlarmış. Elbette doğru olan; PARMAKLARI İLE İŞARET ETTİĞİ YERE DE, PARMAKLARA DA BAKMAK. Ama sahip olunanları SIMSIKI TUTARAK

Eğer hala, MESİH KONUSUNUN CİDDİLİĞİNE inanılıyorsa, KİLİSE PATRONLARININ DA GERÇEKTEN MESİH BEKLEDİĞİNİ sanılıyorsa, ortada söylenebilecek pek birşey kalmıyor.

Resimlere bakın, MESİH KONUSUNU nasıl alaya aldıklarını görün. Hem de "TANRI'lık" tahtına oturttukları "İSA'yla" ve "TANRININ ANNESİ" unvanını verdikleri, MERYEM'le nasıl dalga geçtiklerini görün.

İNANÇ sistemlerini ÜZERİNE İNŞAA ettikleri, TANRI ile AYNI ÖZDEN dedikleri, "TANRI" ve "BABA TANRININ OĞLU" ilan ettikleri , İSA ile böylesine DALGA GEÇENLER, ona atfettikleri KUTSALLIĞI CİDDİYE almayanlar, TANRI İLAN ETTİKLERİNE, çeki düzen vermekle (alay etmekle) TANRICILIK OYNAMIŞ OLANLAR, elbette KURTARICI KUZUYU, kendilerine SADAKAT GÖSTERECEK biçimde YETİŞTİRMEK/EĞİTMEK isterler.
   
  atama mesih adayı ve hamisi
   
  karamanın koyunu gözlüklü vatandaş kim
   
 
   
  MİLYONLARCA İNSANIN BAĞLI OLDUĞU FENER PATRİĞİN DE BÖYLE RESMİN AMACI NE OLABİLİR?

GÖZ KIVRIMLARINI GÖZLÜK HALİNE GETİRMEK, İZLERLE SAKAL OLUŞTURMAK GİBİ, GRAFİK ÇALIŞMAKTA Kİ AMAÇ; GÖZLERİN GÖRDÜKLERİNİ ALGILAYAMAMIZ yani FARKINA VARAMAMAMIZ İÇİN.

Oysa Gözler görüntüyü beyne ulaştırmış görüntü bir yerlerde depolanmıştır.Bundan sonra benzer şeyler size tanıdık gelecek, tepkiler daha yumuşak, alışmak daha kolay olacaktır.
   
  Aya yorgi sanal tur
   
  HANGİSİ MERYEM
   
  ROMANIN YENİ PRENSİMİ
   
  Eküri oynayanlar, bu işi iyice ilerletmiş. Uzun yollar da olanlara, yardıma gidenler, yanlış adrese gitmişler gibi gelebilir.
Gittikleri yol düzgün olmayanlar, çoktan manevralarını yapıp, karanlık efendilerinin huzurunda, saflarını almışlardır.Bağlılıklarını bildirmişlerdir.
Sürekli Karamanın koyunu taktiğini benimsiyenler için hep böyledir.Islak zeminde vals.

Şimdi çok daha iyi anlıyorum, Hz. Ebubekir'in söylediklerini...
Hz.Muhammed'in vefatından sonra..
Hz.Ömer "kim Muhammed öldü derse boynunu vururum!" der..
Hz. Ebubekir, Hz.İsa için söylenenleri hatırlar, tehlikeyi görür ve müdahele eder..
"ya kavim! her kim, sizden Hz. Muhammed'e taparsa, Hz. Muhammed vefat etmiştir.. her kim sizden Allah'a iman ediyorsa, Allah'ü Teala ölmez!"

Unutmayın, ekranlarda, yıllarca beyin kirliliği oluşturdular, kalemşörleri ve yarı resmi bültencileri tarafından
Bir başka anlatımla, aydınlatılmış, aydınlatıcıları tarafından....
Bir üretim merkezinden gelen voltaja bağlı aydınlatabilen...
Aydınlatma aygıtına sahip olmak isteyenin zevkine ve ihtiyacına göre seçtiği;wat'ları, tipleri , çeşitleri, farklı rengarenk olan aydınlatma araçları.
Sodyum, cıva, plc, metal,tasarruflu gibi sınıflara ayrılsa da...Hepsinin ortak ismi ampul'dür...
Hani..!! Duyuna iyice sıkılmadıkca aydınlatamayan, işlevini yerine getiremiyen, aydınlatma aracı, bildiğimiz ampul ....
İşte bu aydınlatılmış yelpazenin, Hz İsa gelecek ihtisasılıları, ellerini güçlendirebilmek için, 'o göğe yükseldi' iddiasını işliyorlardı..

Bildikleri halde olay saptırması, bilinç altı hazırlığı idi bu. Ve ayetlere o kadar ters düşmüşlerdi ki tartışmalarda balon gibi söndü.
Başka mecralara yöneldi,mesihten çok mehdi konusu işlenir oldu...
Topluma açık tartışmalarla değil, kapalı kapılar ardında grup çalışmaları ile devam ediyor.
Hemde bol ünvanlı, imanlı görünümlü adamları ile geniş toplumlara hitab edildiğinde konu geniş kitlelerce tartışmaya açılıyor ve araştırmalar başlıyor..
   
  Oysa Allah ; Kur'an da açık ve net olarak Hz.İsa'nın vefat ettiğini, hiç bir şeyi görmeyip tanıklıkta, edemediğini bildirmektedir.
  "...HAKKIM OLMAYAN ŞEYİ SÖYLEMEK BENİM HADDİME DEĞİLDİR..."
5 - MAİDE........ 116.Allah şunu da söyledi: "Ey Meryem oğlu İsa! Allah'ın yanında beni ve annemi de iki tanrı olarak kabul edin diye insanlara sen mi söyledin?" İsa dedi: "Hâşâ! Tespih ederim seni. Hakkım olmayan bir şeyi söylemek benim haddime değildir. Eğer onu söylemişsem sen onu elbette bilirsin. Sen benim içimde olanı bilirsin ama ben senin zatında olanı bilmem. Çünkü sen, evet sen, gaybları çok iyi bilensin!"

"...BENİ VEFAT ETTİRİNCE ÜZERLERİNE YALNIZ SEN GÖZETLEYİCİ OLDUN......"
5 - MAİDE........ 117."Onlara, senin bana emrettiğin şu sözden başka bir şey söylemedim: 'Benim Rabbim ve sizin de Rabbiniz olan Allah'a kulluk edin."İÇLERİNDE OLDUĞUM SÜRECE ÜZERLERİNE TANIKTIM. SEN BENİ VEFAT ETTİRİNCE ÜZERLERİNE YALNIZ SEN GÖZETLEYİCİ OLDUN." Ve sen zaten her şey üzerinde bir Şehîdsin, bir tanıksın."

ONLARI, BAĞIŞLAYACAK KİM.?...
5 - MAİDE........ 118. "Onlara azap edersen, onlar senin kullarındır. Ama onları bağışlarsan hiç kuşkusuz, sen tüm gücün sahibi, tüm hikmetlerin sahibisin."

ALLAH ELBETTE YARATMAKTAN, TEKRAR DİRİLTMEKTEN ACİZ DEĞİLDİR BUNDA ŞÜPHE YOK..İMANDANDIR BU..ALLAH DİLEDİĞİ ZAMAN DİLEDİĞİNİ YARATIR...
KARŞI OLUNAN; VASIFLARI, DEFALARCA SIRALANANLARIN, MESİH, "BİZİ KURTARMAK İÇİN GELECEK" DEMELERİ, MÜMİLERİ DE KANDIRMAYA ÇALIŞMALARI..
46 - AHKAF........ 33. Görmediler mi ki; gökleri ve yeri yaratan, bunları yaratmakla yorgunluğa düşmeyen Allah, ölüleri diriltmeye de kadirdir. Evet, O her şeye kadirdir.
50 - KAF........... 15. İlk yaratıştan âciz kalıp yorulmuş muyduk? Hayır, yeni bir yaratıştan kuşku içinde olan onlardır.
50 - KAF........... 38. Andolsun ki biz gökleri, yeri ve ikisi arasındakileri altı günde yarattık, Bize hiçbir yorgunluk da dokunmadı.
18 - KEHF............ 8. Ve şu da bir gerçek ki biz, yeryüzündeki her şeyi, bitki bitirmeyen/kıtlık ve ölüme yol açan kupkuru bir toprak haline elbette getireceğiz.
18 - KEHF............ 9. Yoksa sen o Ashab-ı Kehf'i, mağara ve kitabe yâranını, bizim ayetlerimizden, hayrete düşüren bir tanesi mi sandın?
2 - BAKARA......259. Yahut altı üstüne gelmiş (ıpıssız duran) bir şehre uğrayan kimseyi görmedin mi? O, “Allah, burayı ölümünden sonra nasıl diriltecek (acaba)?” demişti. Bunun üzerine, Allah onu öldürüp yüzyıl ölü bıraktı, sonra diriltti ve ona sordu: “Ne kadar (ölü) kaldın?” O, “Bir gün veya bir günden daha az kaldım” diye cevap verdi. Allah şöyle dedi: “Hayır, yüz sene kaldın. Böyle iken yiyeceğine ve içeceğine bak, henüz bozulmamış. Bir de eşeğine bak! (Böyle yapmamız) seni insanlara ibret belgesi kılmamız içindir. (Eşeğin) kemikler(in)e de bak, nasıl onları bir araya getiriyor, sonra onlara nasıl et giydiriyoruz?” Kendisine bütün bunlar apaçık belli olunca, şöyle dedi: “Şimdi, biliyorum ki; şüphesiz Allah’ın gücü her şeye hakkıyla yeter.”
27 - NEML......... 64. Yoksa yaratmaya başlayıp sonra tekrar tekrar yaratan ve sizi gözeten ve yerden rızıklandıran mı hayırlı? Allah'ın yanında bir ilah mı var? De ki: "Getirin susturucu kanıtınızı, eğer doğru sözlüler iseniz."
10 - YUNUS........34. De ki: "Ortak tuttuklarınız içinde, yaratışa başlayan, sonra, yarattığını çevirip bir daha yaratan kim var?" De ki: "Allah! Yaratışı başlatır, sonra onu çevirip yeniden yaratır. O halde nasıl oluyor da başka bir yöne döndürülüyorsunuz?"

ALLAH'ın HÜKMÜ SORGULANAMAZ.........
13 - RA'D........... 41. Onlar, bizim yeryüzüne (kudretimizle) gelip onu etrafından eksilttiğimizi görmediler mi? Allah hükmeder. Onun hükmünü bozacak hiçbir kimse yoktur. O, hesabı çabuk görendir.
40 - MÜ'MİN........20. Allâh, hak ile hükmeder. O'ndan başka yalvardıkları (tanrılar) ise hiçbir hüküm veremezler. Çünkü işiten, gören yalnız Allah'tır.

ALLAH ZULUM SERGİLİYENLERİ MÜKAFATLANDIRMAZ İŞTE, BİRKAÇ AYET..
19 - MERYEM.....83. Görmedin mi biz, şeytanları inkârcıların üzerine salmışız da onları oynatıp kıvırttırıyorlar.
19 - MERYEM.....84. Onlar için acele etme. Biz onlar için günleri teker teker sayıyoruz.
19 - MERYEM.....85. Gün olur, o sakınanları biz, Rahman'ın huzurunda heyet halinde toplarız.
19 - MERYEM.....86. Suçluları da susuz ve yaya olarak cehenneme sevk ederiz.

BAKIN HABERLERE, HAFIZALARINIZI YOKLAYIN. TARİH SAYFALARINA BAKIN, AÇIN HARİTALARA BAKIN, KAVİMLERE BAKIN NE HALDELERMİŞ, NE HALE GELMİŞLER,
4 - NİSA.............. 1. Ey insanlar! Sizi bir tek canlıdan yaratan, ondan eşini vücuda getiren ve o ikisinden birçok erkekler ve kadınlar üreten Rabbinize karşı gelmekten sakının. Adını anarak birbirinizden dilekler dilediğiniz Allah'tan korkun. Rahimlerin haklarına saygısızlıktan da sakının. Şu bir gerçek ki Allah, Rakîb'dir, sizin üzerinizde sürekli ve titiz bir gözetleyicidir..
47 - MUHAMMED.22. Demek iş başına gelecek olsanız/savaştan geri kalacak olsanız, ülkede fesat çıkarıp rahimleri parçalayacaksınız.
47 - MUHAMMED.23. İşte bunlardır, Allah'ın kendilerine lanet edip kulaklarını sağır, gözlerini de kör ettiği kimseler...

NESLİ YOK OLAN HAYVANLARA ,BİTKİLERE BAKIN, KİMLER, NE İÇİN YOK ETMİŞ, KİMLER ZULUM ETMİŞ ORDULARI İLE, BÖLEREK PARÇALAYARAK, TERÖRİST OKULLARINI KİMLER KURMUŞ..
8 - ENFAL.......... 25. Ve öyle bir fitneden sakının ki, içinizden yalnızca zulüm yapanlara dokunmakla kalmaz. Ve bilin ki, Allah'ın cezası şiddetlidir.
11 - HUD......... 113. Ve zulüm yapanlara yakınlık göstermeyin ki, size de ateş dokunmasın. Allah'dan başka yardımcılarınız da yoktur. Sonra yardım da göremezsiniz.
27 - NEML......... 14. Vicdanları kabul ettiği halde, zulüm ve büyüklenme dolayısıyla bunları inkar ettiler. Artık sen, bozguncuların nasıl bir sona uğratıldıklarına bir bak.
4 - NİSA............ 10. Zulüm ile öksüzlerin mallarını yiyenler, karınlarına sadece ateş koymaktadırlar ve çılgın bir ateşe gireceklerdir.
27 - NEML......... 85. Zulümlerinden dolayı sözü edilen azap tepelerine iner de artık konuşamazlar.

Sürekli zulum sergileyen asla Allah'tan korkmayan ,"tanrı böyle istedi","ben tanrı için yapıyorum" diyenlerin, Allah bize mesih gönderecek, demeleri ne kadar komik.yine aynı numara..
Mesih denilen birini atayacaklar bu Allah'tandır diyecekler....
Bizleri yok olacak haşarat olarak görüyorlar...Yok edilmesi gereken, kendilerinden olmayan her bir kişiyi....

16 - NAHL.......... 33. Neyi bekliyorlar? Kendilerine meleklerin gelmesini mi, yoksa Allah'ın emrinin gelmesini mi? Onlardan öncekiler de aynen böyle yapmışlardı. Allah onlara zulüm etmemişti. Tam aksine, onlar kendi kendilerine zulüm ediyorlardı.
22 - HAC........... 45. Nice memleketler vardı ki, zulüm yaparlarken biz onları yok ettik. Artık damları çökmüş, duvarları üzerine yıkılmıştır. (Geride) Nice terkedilmiş kuyularla bomboş kalmış yüksek saraylar (bırakılmıştır.)
10 - YUNUS........54. Zulüm yapmış olan herkes, azabı görünce yeryüzündeki her şeyin sahibi olsa da, (o azaptan kurtulmak için) hepsini feda ederdi. Ve içten içe pişmanlık duyardı. Fakat aralarında adaletle hüküm verilir ve hiçbirine zulüm yapılmaz.
16 - NAHL.......... 61. Eğer Allah, insanları zulümleri yüzünden hemen cezalandırsaydı, yeryüzünde hiçbir canlı bırakmazdı. Fakat onları belirli bir süreye kadar erteler. Ecelleri geldiği zaman ise ne bir an geri kalabilirler, ne de öne geçebilirler.

OĞULLAR İSNAT EDENLERE ÖDÜL VERMEZ
19 - MERYEM.....88. "Rahman çocuk edindi." dediler.
19 - MERYEM.....89. Yemin olsun ki siz, çok çirkin bir iddiada bulundunuz.
19 - MERYEM.....90. Bu söz yüzünden neredeyse gökler çatlayacak, yer parçalanacak, dağlar yıkılıp çökecek;
19 - MERYEM.....91. Rahman için çocuk iddia ettiklerinden ötürü.
19 - MERYEM.....92. Rahman'a çocuk edinmek yakışmaz.
19 - MERYEM.....93. Göklerde ve yerde bulunan herkes, Rahman'a kul olarak gelecektir.
19 - MERYEM.....94. Yemin olsun, O onların hepsini kuşatmış ve tamamını tek tek saymıştır.

Allah onlar için bunları bildiriyor.şimdi onlar da kalkıp Allah bize mesih gönderecek diyor.
Buna da bizlerin inanmamızı bekliyorlar..
Her şeyler, her yerler ile gülünür bu tavra ..gülen, gülene gülüyor...
46 - AHKAF........ 28. Allah'ın yanında yakınlık sağlamak için edindikleri ilahlar, onlara yardım etseydi ya! Tam aksine, onlardan uzaklaşıp kayboldular. Bu, onların yalanları, uydurup durduklarıydı.

   
  BİZLER KUR'AN A, 'ALLAH'ın İPİNE' SIMSIKI SARILALIM, BİRLİK VE BERBERLİK İÇİNDE OLALIM...
47 - MUHAMMED.21. İtaat ve güzel bir söz! İş budur. İş ciddileşince, Allah'a verdikleri söze sadık olsalardı kendileri için daha iyi olurdu.
3 - ALİ İMRAN...103. Hep birlikte Allah’ın ipine (Kur’an’a) sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani sizler birbirinize düşmanlar idiniz de o, kalplerinizi birleştirmişti. İşte onun bu nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında idiniz de o sizi oradan kurtarmıştı. İşte Allah size âyetlerini böyle apaçık bildiriyor ki doğru yola eresiniz.
58 - MÜCÂDİLE..10. O kötü fısıltılar iman edenleri üzmek için ancak şeytandan kaynaklanmaktadır. Oysa şeytan, Allah’ın izni olmadıkça, mü’minlere hiçbir zarar verebilecek değildir. Öyle ise mü’minler ancak Allah’a tevekkül etsinler.

MUTLAKA, KANLI-CANLI BİRİ Mİ GELMESİ GEREKİYOR?... YARDIM ALLAH'tan DEĞİL Mİ?..
3 - ALİ İMRAN....160. Allah size yardım ederse, sizi yenecek yoktur. Eğer sizi yardımsız bırakırsa, ondan sonra size kim yardım edebilir? Mü’minler, ancak Allah’a tevekkül etsinler.
3 - ALİ İMRAN....150. Hayır! Yalnız Allah yardımcınızdır. O, yardımcıların en hayırlısıdır.
4 - NİSA............ .45. Allah sizin düşmanlarınızı çok daha iyi bilir. Allah dost olarak yeter. Allah yardımcı olarak da yeter.
33 - AHZAB...........9. Ey iman edenler, Allah'ın üzerinizdeki nimetini hatırlayın! Hani, üstünüze ordular gelmişti de biz onların üzerine bir rüzgâr ve sizin görmediğiniz ordular salmıştık. Allah, yapmakta olduklarınızı iyice görmektedir.
8 - ENFAL.............9. Hani siz, Rabbinizden yardım ve destek diliyordunuz; O, sizin dileğinize şöyle cevap vermişti: "Hiç kuşkunuz olmasın, ben size, meleklerden birbiri ardınca bin tanesiyle yardım ulaştıracağım."
8 - ENFAL.......... .10. Allah bunu, sadece bir müjde olsun ve o sayede kalpleriniz huzur ve rahatlık bulsun diye yaptı. Yardım yalnız ve yalnız Allah katındandır. Hiç şüphesiz Allah Azîz'dir, Hakîm'dir.
8 - ENFAL.......... .11. O zaman sizi, Allah'tan bir güven olmak üzere hafif bir uyku bürüyordu; sizi onunla temizlemek, şeytanın pisliğini sizden gidermek, kalplerinizi birbirine bağlamak, ayaklarınızı sağlam bastırmak için üzerinize gökten bir su indiriyordu.
3 - ALİ İMRAN....124. O sırada sen, müminlere şöyle diyordun: "Rabbinizin, indirilmiş üçbin melekle destek vermesi, size yetmiyor mu?"
3 - ALİ İMRAN....125. İş, sanıldığı gibi değildir. Onlar, hemen şu anda üstünüze gelseler bile, eğer siz sabreder ve korunursanız, Rabbiniz sizi, üzerlerine nişan vurulmuş beş bin melekle destekler.

İŞTE BİZLERE DESTEK, YETER Kİ... DOĞRU, DÜRÜST, ÇALIŞKAN VE ADALETİ GÖZETENLERDEN OLALIM...
8 - ENFAL.......... 12. İşte o anda Rabbin meleklere şöyle vahyediyordu: Ben sizinle beraberim, müminlere sebat verin. Kâfirlerin yüreğine korku salacağım, hemen boyunlarının üstüne vurun, parmaklarına, parmaklarına vurun". Rabbin meleklere vahyediyordu ki: "Ben sizinle beraberim, siz inananları pekiştirin; ben inkâr edenlerin yüreklerine korku salacağım; vurun (onların) boyunların(ın) üstüne, vurun onların her parmağına!" Rabbin, meleklere şöyle vahyediyordu: "Ben sizinle beraberim. İmanı olanları sağlamlaştırın. İnkâr edenlerin kalpleri içine korku salacağım; vurun boyunların üstüne, vurun onların her parmağına."
8 - ENFAL.......... 15. Ey iman edenler! İnkâr edenlerle savaşmak üzere karşılaştığınızda, sakın onlara arkalarınızı dönmeyin!
8 - ENFAL.......... 16. Her kim böyle bir günde, savaşmak için başka bir yer tutmak yahut başka bir birliğe katılmaya gitmek dışında onlara arkasını dönerse, Allah'tan bir gazaba çarpılmış olur. Varacağı yer cehennemdir onun. Ne kötü varış yeridir o!
8 - ENFAL.......... 17. Siz öldürmediniz onları, Allah öldürdü onları. Attığın zaman da sen atmadın, Allah attı. İnananları kendisinden güzel bir imtihanla denemek için yaptı bunu. Allah; işitendir, bilendir.

KURTULUŞU BAŞKALARININ KOLLARINA ATILARAK ARAMIYALIM...
.9 - TEVBE.......... 51. De ki onlara: "Hakkımızda Allah'ın yazdığından başkası bize asla ulaşmaz. O'dur bizim Mevlâ'mız. Yalnız Allah'a güvenip dayansın inananlar."

HAK EDEBİLENLERDEN OLMAK İÇİN ÇALIŞALIM GAYRET GÖSTERELİM. SÖZLERİMİZE SADIK OLALIM, HİZİPLERE BÖLÜNMEYELİM
47 - MUHAMMED.20. İman edenler derler ki: "Bir sure indirilseydi olmaz mıydı?" Fakat hükmü kesinleşmiş bir sure indirilip de içinde savaş da anılınca, kalplerinde maraz olanların, ölüm baygınlığına tutulmuş bir bakışla sana baktıklarını görürsün. Onlara uygun olan da odur.
47 - MUHAMMED.21. İtaat ve güzel bir söz! İş budur. İş ciddileşince, Allah'a verdikleri söze sadık olsalardı kendileri için daha iyi olurdu.
47 - MUHAMMED.22. Demek iş başına gelecek olsanız/savaştan geri kalacak olsanız, ülkede fesat çıkarıp rahimleri parçalayacaksınız.
47 - MUHAMMED.23. İşte bunlardır, Allah'ın kendilerine lanet edip kulaklarını sağır, gözlerini de kör ettiği kimseler...
47 - MUHAMMED.24. Peki bunlar, Kur'an'ın anlamını inceden inceye düşünmüyorlar mı? Yoksa kalpler üzerinde o kalplerin kilitleri mi var?

ADALETİ AYAKTA TUTANLARDAN, GÖZETENLERDEN .....
4 - NİSA.......... 135. Ey iman edenler! Öz benliğiniz, anne-babanız, yakınlarınız aleyhine de olsa, zengin veya fakir de olsalar, adaleti dimdik ayakta tutarak Allah için tanıklık edenler olun. Allah, ikisine de sizden daha yakındır. O halde, nefsinizin arzusuna uyarak adaletten sapmayın. Eğer dilinizi eğip büker yahut çekimser kalırsanız, Allah, yapmakta olduklarınızdan haberdardır.
82 - İNFİTÂR.......6. Ey insan! O sonsuz cömertliğin sahibi Kerîm Rabbine karşı seni aldatıp gururlu kılan nedir?!

   
  AYET-EL KÛRSİ
2 - BAKARA.....255. Allah'tan başka ilah yok. Hayy'dır O, sürekli diridir; Kayyûm'dur O, kudretin kaynağıdır. Ne gaflet yaklaşır O'na ne kendinden geçme ne de uyku. Göklerde ne var, yerde ne varsa yalnız O'nundur. O'nun huzurunda, bizzat O'nun izni olmadıkça, kim şefaat edebilir! O, insanların önden gönderdiklerini de bilir, arkada bıraktıklarını da!... İnsanlar O'nun bilgisinden, bizzat kendisinin dilediği dışında, hiçbir şeyi kavrayıp kuşatamazlar. O'nun kürsüsü, gökleri ve yeri çepeçevre kuşatmıştır. Göklerin ve yerin korunması O'na hiç de zor gelmez. Aliyy'dir O, yüceliği sınırsızdır; Azim'dir O, büyüklüğü sınırsızdır.