HAZİN BİR YOL HİKAYESİ
   
   
  KIBLESİ BELLİ OLMAYAN,BİAT...
BİATI KABUL EDENLER İLE,
KABUL ETTİRENLERİN HİKAYESİ....
   
  lincoin memory
   
 
   
  PİRAMİT'Lİ, GÖREN GÖZLÜ, LINCOLN'LU, D.TAŞLI, KONGRELİ, SECDELİ, OYUN SAHNELİ BU ALAN....
GÜNEŞ TANRISINA YÖNELİŞİ SİMGELİYOR.
HORUS, MİTRA SENTEZLERİ İLE OLUŞMUŞ BİR DİNİN YÖNELDİĞİ NE OLABİLİR?
RİTÜELLERİNİN ARASINA NELER KATABİLİR.
MİTRA ve HORUS İNANCINDA DA GÜNEŞE YÖNELMEK VAR.

Hıristiyanlar, ROMA İNANCINDA ilah kabul edilen GÜNEŞ ile İSA arasında ilişki kurarak dinlerini Roma'da kabul ettirmek istemişlerdir."Bizde sizin inandıklarınıza inanıyoruz" diyebilmek içinde onların, Mithra dininden kaynaklanan bir takım seronomilerini benimsemişler.(25 Aralık İsa'nın doğum günü (noel) ve Sunday -GÜNEŞ GÜNÜ- / Pazar günü ibadetleri gibi) . Hıristiyanların MERYEM için GÖK KRALİÇE ilanları da, bu tür Pagan inançları bünyelerine katmaları sonucunda doğmuştur.
   
  HIRİSTİYANLARIN, MERYEM'İ GÖK TANRIÇASI HALİNE GETİRMELERİNİN İŞLENDİĞİ "GÖK KRALİÇESİ" SAYFASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ
   
  Roma inancı ile İsa arasında ilişki kurma / aynılaştırmaya en belirgin örneklerden biride, '"Selam sevindiren ışık / Selam sevincin ışığı" diye isimlendirilen, İLK HIRİSTİYAN İLAHİSİ imiş.Hırıstiyanların "sevdiren ışık" dedikleri İsa'nın doğum ile Roma dininde "Yenilmez Güneşin Doğumu" aynı güne, yani 25 Aralık'a denk geliyormuş.

Bunlar neden anlatılıyor, çünkü Hıristıyanlar bu ilahiyi söylerken DOĞUYA, GÜNEŞİN DOĞDUĞU yöne dönerek bu ilahiyi söylerlermiş. İşte Abraham Lincoln'un baktığı yer onlara göre, SEVDİREN IŞIĞIN DOĞACAĞI yön olan TAM DOĞU. O nedenle 3000/4000 metrelik düz bir hattın tam ucundan bakıyor. Göz, Gez, Arpacık ve HEDEF. A.Lincoln bakışı, dikiltaş, Kongre ve HORUS/GÜNEŞ. Ucu piramitle ok-ucu haline getirilmiş bir ok. Şahinin pençesindeki oklardan biri olabilir mi?

4.ROMA DEVLETİ OLARAK KENDİLERİNİ GÖRENLER,
ELBETTE ROMA GELENEĞİNİ SÜRDÜREREK DÜNYAYI EYALETLERE BÖLEREK KONSİL SİSTEMİ İLE YÖNETMEK İSTEYENLER,
ELBETTE ROMA DİNİNİN GEREKLERİNİ DE, ADABINCA YERİNE GETİRECEKLERDİR.

Sadece bir farkla, yöneldikleri GÜNEŞ ama HORUS'un temsil ettiği güneş.Mithra'nın temsil ettiği Şark güneşi değil (şu anlar oraları yok etme planları yapıyorlar) Horus'un temsil ettiği Firavunların TANRISI OLAN GÜNEŞ. Piramit olması, piramitin kopuk parcanın belirgin olarak, ayrı işlenmeside bu nedenle olmalı. Kim bilir belki kendilerince, "belli bir etapta" dikilitaşın üstüne de hiyerografik yazılar yazarlar.
   
  PAGAN İLAHİSİ nasıl HIRİSTİYAN "SEVİNDİREN IŞIK" İLAHİSİ oldu? LİNCOLN'un baktığı DOĞUDA ne var? "SEVİNDİREN DOĞU" sayfasına buradan ulaşabilirsiniz
   
 
   
  O bölge, canlı figüranlarında kullanıldığı sahne .
Yol haritalarını, diledikleri gibi sergiledikleri..
Öyle bir yol ki, o yolda, neler yok ki...?
G.Wasınghton,Lıncoln, Mehdi İsa, Horus, Firavun, Khnum, Krallar, Gören gözler, Şahinin kolları, kanatları, tekmili birden, orada sahnede.. .
 
  ANA GÖRÜNTÜLERİN ETRAFINA BAKILDIĞINDA, İÇİNDE ONLARCA FİGÜRLER, SİMALAR OLAN GRUPLAR BELİRİYOR .
  george wasihgton
   
  Yeni Dünya düzenlerine ulaşmak için atama, Mehdileri / Mesihleri ile katedecekleri, senaryosu olan bir yol, Dünyanın çatısına kurmayı planladıkları Sanalistanları için
Armagedon savaş meydanından, ulaşmayı planladıkları 'düş'. İyice kan dökmeliler ki zaferlerinin tadı çıksın, şeytanları mutlu olsun, askerlerinin sadaketlerinden.
Sık sık bizlere misafir olana, ziyareti, iade etmek gerekirdi ve ziyareti iade ettiler. El de boş gidilmezdi, "kahire.. çağrınıza geldik" dediler.

Ve biat ettiler, kıble'si KABE olmayan, sözde Cuma namazı ile...
Secde ettiler, Kongre ve temsil ettiği güce, Cuma namazı adı altında...
Üstleri örtüldüğünde....Başlar kuma gömüldüğünde...
Ve oradan baktıklarında,"bizde görmedik kan ve zulüm"....dediler..
Müslümanlığa, barışa katkılarını,anlattılar, övgü beklediler..
Haberlerdeki, ölümleri duymamazlığa gelerek...
Söz konusu para olduğunda, kanlar içindeki çocukları gösterdiler, çaresizlik içindeki ana babalarının kucaklarında.
Yardım edin, İnsanlık için dediler. İnsani yardım istiyoruz ALLAH rızası için dediler.Ne verirseniz elinizle, o gidersizinle dediler.Yeni, yeni organizasyonlar için, yeni biatlar için.

3 - ALİ İMRAN..188.- Ettiklerine sevinen ve yapmadıkları şeylerle övülmeyi seven kimselerin, sakın azaptan kurtulacaklarını sanma.
Onlar için elem dolu bir azap vardır.

Oysa; Müslüman asla hiç bir mabede, mabuda yönelmez.Onlarla arasına engel koyar.

2 - BAKARA..149.- Nereden çıkarsan çık, yüzünü Mescid-i Haram'a döndür. ............
2 - BAKARA..150.- Nereden çıkarsan çık, yüzünü Mescid-i Haram'a çevir.............
7 - A'RAF........29.- De ki: "Rabbim adâleti emretti. Her mescidde yüzlerinizi O'na doğrultun ve dini yalnız kendisine has kılarak O'na yalvarın ......

Hz.Muhammed'in, türbesi bu nedenden dolayı Medine'de olsa gerek..Mekke'de olsa idi müminler, Hz.Muhammed'e sırt dönmemek için Kıble konusunda, ayrılığa düşebilirlerdi..

Onların sapkın gördükleri, kafir olarak nitelendirdikleri Müslümanlar.
Enginizasyonda yargılamak istedikleride, başta Müslümanlar. "İçlerine Şeytan girmiş" dedikleride Müslümanlar.
Onların, haçlı seferi ilan ettikleri, Yecüc ve Mecüc dedikleri, Müslümanlar.....
Bunları bile, bile birileri; Müslümanları, kıblesi belli olamayan namazla, o güç kabul ettiklerinin önünde, diz çöktürüyor..biat ettiriyor...
Ulaşmayı planladıkları, hayal ettikleri yol haritalarında, aşağıdaki gibi hedefler edinenlerin.
Dinler arası diyalogtan, algıladıkları, kabul ettirmek istedikleri böyle birşey olsa gerek.
İspanyol sanatçı Eugenio Merino'nun 'Cennete Giden Merdiven' ismini verdiği, heykel bu konuya iyi bir örnek.

   
  Yahudi'nin, ayakları Hıristiyanın omuzlarına yük vermeyecek biçimde havada .Hıristiyanın hiçbir şekilde ibadetine engel olmuyor. Müslümanın ise; etrafında olanlardan habersiz olabilmesi için, alnı secdeye değmeden ama secde konumunda bırakılmış.

Başını kaldırıp etrafında olanları göremiyor.Efendisinin secimi olan yolda, efendisine bağlı olarak, efendilerinin öğretilerinden kaynaklanan bir din anlayışı ile emredilenleri yapıyor. Sorgulamak, düşünmek, yanlış aramak öğretilenler arasında yok.İtiatsizlik İSE İMANI KAYBETMEKTİR / dinden çıkmaktır.

Belini doğrultamadan, başına getirileni anlayamadan sürecek diyalog dini..Hıristiyan değerlere, (önündeki itaba göre; protest ve ortodoks olarak) secde etmiş olarak kalacak. Kendisinin iman ettiği, kitap değiştirilmiş, yerine başka kitaplar koyulmuş. O ise hala kendisinin, doğru bir secde yaptığının inancında. Çevresinde olup biteni göremiyor, görmesine de imkan verilmiyor. Kendisine bu doğrudur denilenleri kayıtsız şartsız bir teslimiyetle yapıyor.
   
 
  Yitshak ve Oğulları……………...http://www.sevivon.com/index.php?mid=838

Büyük Tanah yorumcularından Raşi, peygamber Ovadıa'dan alıntı yaparak onların YENİDEN BİRLEŞECEKLERİNİ açıklar, günlerin sonunda. Yaakov MANEVİ gücü temsil ederek Esav'a büyük FİZİKSEL güce diyor ki: “ Ben sana izin veriyorum, önden git ve İNSANLIK TARİHİNE FİZİKSEL olarak HAKİM OL. Fakat günlerin sonunda, ASLAN KUZUYLA birlikte yaşadığında, biz biraraya geliriz. O zaman YAHUDİLER EN ÜSTTE OLACAK.”
(Not: Yaakov /Yakup ve Esav İbrahim oğlu, İshak'ın oğulları. Yakup İsrailoğullarının atası. Abisi Esav ise, soyundan İsmail oğullarıyla evlenerek Amalek üretenlerin ve bölge insanlarının atası)
   
  MÜSLÜMANLARA, "İLAHİ VARLIKLAR" olarak sundukları "SONS OF GOD" KABULLERİNİN İŞLENDİĞİ "TANRININ OĞULLARI"sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
   
 
   
  ABRAHAM LİNCOLN İNANCI GEREĞİ GÜNEŞİN / İSA'NIN O SEVDİKLERİ IŞIĞIN DOĞUDAN GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜYOR VE O YÖNE YÖNELMİŞ.
PEKİ SECDE ETTİRİLENLER KİME YÖNELTİLMİŞ ve KİME BAĞLILIKLARINI BİLDİRMİŞ OLUYORLAR?
DOĞUDAN GELECEK OLANA ve DOĞUDAN SEVDİĞİMİZ IŞIK GELECEK DİYENLERE BİAT ETMİŞ OLUYORLAR.
   
 
   
  DOLARDAKİ, HORUS, PİRAMİT, ADALET TERAZİSİ, ANAHTAR ve "BİZ TANRIYA İNANIRIZ" sözünün işlendiği "PARADAKİ TANRI" sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
   
  ALLAH KURAN'I KERİM'DE ŞÖYLE BUYURUYOR..
  2 - BAKARA......143. Ve işte böyle, sizi ortada yürüyen bir ümmet kıldık ki, siz bütün insanlar üzerine adalet örneği ve hakkın şahitleri olasınız, Peygamber de sizin üzerinize şahit olsun. Daha önce içinde durduğun Kâ'be'yi kıble yapmamız da şunun içindir: Peygamber'in izince gidecekleri, iki ökçesi üzerinde geri döneceklerden ayıralım. Bu iş elbette Allah'ın hidayet ettiği kimselerin dışındakilere çok ağır gelecekti. Allah imanınızı kaybedecek değildir. Hiç şüphesiz Allah, bütün insanlara çok şefkatlidir, çok merhametlidir.
   
  KABE, YERİNE BAŞKA İŞARETLERİ, KENDİLERİNE KIBLE YAPANLAR; PEYGAMBERİN İZİNDEN GİDENLER DEĞİLDİR.. İSLAM ÖNCESİ DEĞERLERE DÖNENLERDİR . CAHİLİYE DÖNEMİNİ ARZULAYANLARDIR. Ayet bunu bizlere bildiriyor.
   
  ALLAH KURAN'I KERİM'DE DEVAMLA ŞÖYLE BUYURUYOR..
  2 - BAKARA......144.- Doğrusu, biz, yüzünün semaya yöneldiğini, orada şekilden şekile geçerek, aranıp durduğunu görüyorduk. Artık seni hoşnud olacağın bir kıbleye çevireceğiz. Haydi bakalım, yüzünü Mescid-i Haram'a doğru çevir. Siz de ey müminler, nerede olursanız olun, yüzünüzü o tarafa doğru çevirin! Kendilerine kitap verilmiş olanlar da kesinlikle bilirler ki, Rabblerinden gelen o emir haktır. Ve Allah, onların yaptıklarından ve yapmakta olduklarından gafil değildir.

2 - BAKARA......145. Celâlim için, sen o kitap verilmiş olanlara, bütün delilleri de getirsen, yine de senin kıblene tabi olmazlar, sen de onların kıblesine tabi olmazsın. Zaten onlar da birbirlerinin kıblesine tabi değiller. Celâlim hakkı için, sana gelen bunca ilmin arkasından sen tutar da onların arzu ve heveslerine uyacak olursan, o zaman hiç şüphesiz, sen de zâlimlerden olursun.

2 - BAKARA......146. O kendilerine kitap verdiğimiz ümmetlerin âlimleri onu o peygamberi oğullarını tanır gibi tanırlar, böyle iken içlerinden bir takımı gerçeği bile bile gizlerler.
2 - BAKARA......147. O hak, Rabbindendir. Artık şüpheye düşenlerden olma sakın!
2 - BAKARA......148. Ümmetlerden her birinin bir yönü vardır, o ona yönelir, haydin, hep hayırlara koşun, yarışın. Her nerede olsanız Allah sizi toplar, bir araya getirir. Şüphesiz ki Allah her şeye kâdirdir.

2 - BAKARA......149. Hem her nereden yola çıkarsan (namazda) hemen Mescid-i Haram'a doğru yüzünü çevir. Bu emir şüphesiz hak, Rabbinden olduğu gerçektir. Allah yaptıklarınızdan habersiz de değildir.
2 - BAKARA......150. Her nereden yola çıkarsan yüzünü Mescid-i Haram'a doğru çevir, ve her nerede olsanız yüzünüzü ona doğru çevirin ki insanlar için aleyhinizde bir delil olmasın. Ancak içlerinden haksızlık edenler başka. Siz de onlardan korkmayın, benden korkun. Hem üzerinizdeki nimetimi tamamlayayım, hem gerek ki doğru yolu bulasınız.
   
  İSLAM ÖNCESİ DEĞERLERE DÖNENLERDİR . CAHİLİYE DÖNEMİNİ ARZULAYANLARDIR. Allah bunu bizlere şöyle bildiriyor.
   
  5 - MAİDE.......... 49. Aralarında, Allah'ın indirdiği ile hükmet. Onların arzularına uyma ve Allah'ın sana indirdiğinin bir kısmından (Kur'an'ın bazı hükümlerinden) seni şaşırtmalarından sakın. Eğer yüz çevirirlerse, bil ki şüphesiz Allah, bazı günahları sebebiyle onları bir musibete çarptırmak istiyor. İnsanlardan birçoğu muhakkak ki yoldan çıkmışlardır.
5 - MAİDE.......... 50. Onlar hâlâ cahiliye devrinin hükmünü mü istiyorlar? Kesin olarak inanacak bir toplum için, kimin hükmü Allah'ınkinden daha güzeldir?
   
  KIBLE EDİNDİKLERİNİN / O SAFLARINA, KATILMAK İSTEDİKLERİNİN; AMAÇLARI/YOL HARİTALARI. NELERDİ?
   
  “Kilisemiz bütün insanlığın mutluluğu içindir. Dinler arası diyalogun bizim için anlamı bütün insanları kiliseye ve İncile yani Hıristiyanlığa ulaştırma yoludur.” 6 Ağustos 1964'de Papa 6. Paul
   
  Birinci bin yılda Avrupa Hıristiyanlaştırıldı, İkinci bin yılda ise Amerika ve Afrika, Üçüncü bin yılda hedef Asya dır.” 24 Aralık 1999 Papa 2. John Paul, Milenyum mesajı.
   
  "Hz.Muhammed Dünya'ya ne getirdi? Kötü ve insancıl olmayandan başka.." Papa 16. Benedict'
   
  1917 yılında Şam'ı işgal eden, general Allenby ne demişti?
  Selahattin Eyyubi'nin Türbesin de sandukayı postallayıp, “KALK SELAHATTİN; BİZ YİNE GELDİK!”
   
  BİZLERDE HAÇLILARIN PATRONUNA, SULTAN AHMET CAMİİ'NDE O FIRSATI BİRKEZ DAHA VERDİK. Tekmeliyemedi, sevinç narası da atamadı ama hareketleri 'o anı' yaşadı ve belgeletti.
 
  Şam'a giren general gibi mağrur ve mutlu idi.İçinden neler söyledi bilemem. Bu anı yaşadığı için hangi rabb'be neler söyledi bilemem.
   
  FENER PATRİĞİNİN PAPA-PAPAĞAN BENZETMESİNİ RESİMLİ OLARAK İŞLEYEN "PAPA&PAPAĞAN" SAYFASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ
   
  ESKİ ve YENİ AHİT'te PEYGAMBERLERE BAKIŞ AÇILARINI ve ONLARA YAKIŞTIRILAN ENSEST İLİŞKİLERE AİT ÖRNEKLERE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.
   
  İŞTE OLDU OLUYOR DENİLEN DİYALOG SONUÇLARI. Kıblesi Kongre olan (Kabe olmayan) Sözde Cuma Namazı, ve Resmi kortej eşliğinde zafer işaretleri.
  Onların kapılarına gidip, "uzun mesafeler aldığınız yollarınıza katkı da bulunmaya, müsaade ederseniz katılmaya geldik" diyenler, onlara uyum sağlamak zorunda olduklarını biliyorlardı. Misyonlarının, kendilerinden başka inanç şahiplerine karşı mücadele etmek olacağını, ilan etmemişlermiydi.?. ABD Kongre'sine, kıbleden ~40 derece farkla, secde edenlere, biat edenlere ses çıkarmayanlar, olacakları göze almış, herşeyi peşinen kabul etmiş olanlardır. seslerini, tüm dünya'ya, islam alemine çok rahat duyurabilecekleri halde sessiz kaldılar.
   
  ÜÇÜNCÜ BİNYILDA, HEDEF ASYA'DIR DİYEN, PAPA'YA ;..................... (10 Şubat 1998 Zaman Gazetesinde Yayınlanmıştır.)
  "....Pek Muhterem Papa Cenaplari ..Yogun gundeminizde bize zaman ayirarak sizinle muserref olmayi bahsettiginiz icin zatialilerinize en derin kalbi tesekkurlerimizi sunariz...."
  ".....Papa 6. Paul Cenaplari tarafindan baslatilan ve devam etmekte olan Dinlerarasi Diyalog Icin Papalik Konseyi (PCID) misyonunun bir parcasi olmak uzere burada bulunuyoruz. Bu misyonun tahakkuk edisini gormeyi arzu ediyoruz. En aciz bir sekilde hatta biraz curetle, bu pek kiymetli hizmetinizi icra etme yolunda en mutevazi yardimlarimizi sunmak icin size geldik......."
  ".....Önerilen programlar asiri buyuk isler gibi algilanabilir; ama bunlar erisilmez degildir. Dunyada iki tip insan vardir. Bazilari kendilerini topluma adapte etmeye calisir. Diger bazilari ise topluma uymaktansa toplumu kendi degerlerine adapte etmek ister. Toplum butun ilerlemeleri bu ikinci tip insanlara borcludur. Onlari yarattigi icin Rabb'e sukurler olsun."
M. Fethullah Gulen / Rabb'in Aciz Kulu / 9 Subat 1998
   
  PEKİ PAPA ve HIRİSTİYANLARA GÖRE "KUL" NE DEMEK..
  Esinleme..........1/1 Bu kitap İsa Mesih'in esinlemesidir. Tanrı, yakın zamanda olması gereken olayları kullarına göstermesi için O'na bu esini verdi. O da gönderdiği kendi meleği aracılığıyla bunu kulu Yuhanna'ya iletti.

2Petrus(peter)...1/1 İsa Mesih'in kulu ve elçisi ben Simun Petrus'tan, Tanrımız ve Kurtarıcımız İsa Mesih'in doğruluğu sayesinde bizimkiyle eşdeğer bir imana kavuşmuş olanlara selam!
   
  PEKİ! KUR'AN'I KERİM'E GÖRE KULLUK NE?
 

36 - YASİN..........60. Ey âdemoğulları! Ben size, "Şeytana kulluk etmeyin, o sizin için açık bir düşmandır!" demedim mi?
36 - YASİN..........61."Bana ibadet edin, dosdoğru yol budur!" demedim mi?

89 - FECR......... 27. Ey, Rabbine, itaat edip huzura eren nefis!
89 - FECR......... 28. Hem hoşnut edici, hem de hoşnut edilmiş olarak Rabbine dön.
89 - FECR......... 29. Kullarımın arasına gir.
89 - FECR......... 30. Cennetime gir.
39 - ZÜMER........14.De ki: "Ben dinimi kendisine halis kılarak yalnız Allah'a kulluk ederim."
39 - ZÜMER........15."Siz de O'ndan başka dilediğinize kul olun." De ki: "Asıl hüsrana düşenler, kıyamet günü kendilerine ve mensuplarına ziyan edenlerdir. Evet, işte asıl açık hüsran budur."

5 - MAİDE........ 117. “Ben onlara, sadece bana emrettiğin şeyi söyledim: Benim de Rabbim, sizin de rabbiniz olan Allah'a kulluk edin (dedim.) Aralarında bulunduğum sürece onlara şahit idim. Ama beni içlerinden aldığında, artık üzerlerine gözetleyici yalnız sen oldun. Sen her şeye hakkıyla şahitsin.”

   
  Görüldüğü gibi KULLUK "yaratılan" manasında kullanılmıyor. KULLUK, tabi olmak, biat etmek, ibadet etmek, hizmet etmek, hizmetinde olmak anlamında kullanılıyor. Demek ki KULLUK; başkalarına hizmet etmek, başkalarına tabi olmak, başkalarına biat etmek, başkalarına ibadet etmekte olabiliyor.
   
  İSA'YI RAB KABUL EDİP KENDİLERİNİ, YERYÜZÜNDE RABB'IN TEMSİLCİSİ OLARAK ATAYANLAR, MEKTUPTA Kİ, "RAB'BİN ACİZ KULU" TANIMINDAN NE ANLAR..... ALLAH'I MI, YOKSA ATADIKLARI İSA'YI MI ANLARLAR. ELBETTE MEKTUBU YAZANDA BUNU BİLİYORDU. NE ŞİŞ YANSIN NE KEBAP DEDİLER.

BU ALLAH'A ŞİRK KOŞMAK veya KOŞULAN ŞİRKİ ONAYLAMA/KABUL ETMEDİR. "BENDE SİZDENİM" DEMEKTİR. VATİKAN KULÜBÜNE KABÜLÜN PAROLASIDIR/ BEDELİDİR.
   
  BİZLER İKİNCİ TİP İNSANLARIZ (Kuzuları otlatan, Koyunları güdeniz) İLLAKİ BİZLERİ DE ARANIZA ALIN DENİLEN MEKTUPLAR YAZILIRSA
   
  İNCİL'E GÖRE RAB NE DEMEK? KOYUN VE KUZULAR KİM?
 
   
  Papa'ya ve Hıristiyanlara göre RAB ile tanımlanan Tanrının oğlu dedikleri İsa mesih

Yuhanna (John)..20/13 Meryem'e, «Kadın, niçin ağlıyorsun?» diye sordular.Meryem, «Rabbimi almışlar» dedi. «O'nu nereye koyduklarını bilmiyorum.»
(Yuhanna (John)...20/1 Haftanın ilk günü erkenden, ortalık daha karanlıkken Mecdelli Meryem mezara gitti)

Matta...............17/14 Kalabalığın yanına vardıklarında bir adam İsa'ya yaklaşıp O'nun önünde diz çöktü.
Matta...............17/15 «Ya Rab» dedi, «oğlumun haline acı! Çocuk saralı ve çok acı çekiyor. Sık sık ateşe ya da suya düşüyor.

Burada Rab ile kasdedilen kim?Elbette Tanrının oğlu dedikleri İsa mesih

   
  Filimun.............1/3 Babamız Tanrı'dan ve Rab İsa Mesih'ten size lütuf ve esenlik olsun.
Filimun.............1/4-5 Rab İsa'ya olan imanını ve bütün kutsallara beslediğin sevgiyi duydukça dualarımda seni anıyor, Tanrıma sürekli şükrediyorum.
2Petrus(peter)...1/2 Tanrı'yı ve Rabbimiz İsa'yı tanımakla lütuf ve esenlik artan ölçüde sizin olsun.
   
  Romalılar (Romans)....8/32 Öz Oğlunu bile esirgemeyen, O'nu hepimizin uğruna ölüme teslim eden Tanrı, O'nunla birlikte bize her şeyi de bağışlamayacak mı?

Yuhanna (John)...14/9 İsa, «Filipus» dedi, «bunca zamandır sizinle birlikteyim. Beni daha tanımadın mı? Beni görmüş olan, Baba'yı görmüştür. Sen nasıl, `Bize Baba'yı göster' diyorsun?
Yuhanna (John)...14/10 Benim Baba'da, Baba'nın da bende olduğuna inanmıyor musun? Size söylediğim sözleri kendiliğimden söylemiyorum, ama bende yaşayan Baba kendi işlerini yapıyor.
Yuhanna (John)...14/11 Bana iman edin; ben Baba'dayım, Baba da bendedir. Hiç değilse bu işlerden dolayı iman edin.

Yuhanna (John)...17/1 İsa bunları söyledikten sonra, gözlerini gökyüzüne dikip şöyle dedi: «Baba, saat geldi. Oğlunu yücelt ki, Oğul da seni yüceltsin.
   
  İbraniler/Hebrews.1/1 Tanrı eski zamanlarda peygamberler aracılığıyla birçok kez ve çeşitli yollardan atalarımıza seslendi.
İbraniler/Hebrews.1/2 Bu son çağda da her şeyin mirasçısı olarak belirlediği ve aracılığıyla evreni yarattığı kendi Oğluyla bize seslenmiştir.
   
  Gökleri ve yeri yaratan, dönme çağrısı yapılan; Peygamberlerden ayrı olduğu özellikle vurgulanan, YAŞAYAN TANRI KİM? Önceki YAŞAYAN TANRI TANIMLAMALARINA göre, elbette İsa Mesih.
   
  Matta...26/63 İsa susmaya devam etti. Başkâhin ise O'na, «Yaşayan Tanrı adına sana yemin ettiriyorum, söyle bize, Tanrı'nın Oğlu Mesih sen misin?» dedi.
Matta...26/64 İsa, «Söylediğin gibidir» karşılığını verdi. «Üstelik size şunu söyleyeyim, bundan sonra İnsanoğlu'nun, kudretli Olan'ın sağında oturduğunu ve göğün bulutları üzerinde geldiğini göreceksiniz.»

İsa'yı arayan başkahin, tanıkların işareti üzerine, susmaya devam eden İsa'ya, "Yaşayan Tanrı adına sana yemin ettiriyorum," der ve devam eder..."söyle bize, Tanrı'nın Oğlu Mesih sen misin?"

Kahin, İsa'ya YAŞAYAN TANRI adına yemin ettiriyorum/etmiş kabul ediyorum diyor.Burada kasdetilen yaşayan tanrı kim? Elbette Tanrının oğlu dedikleri, yaşayan Tanrı dedikleri İsa.

Elçilerin İşleri (Acts)....14/15 «Efendiler, neden böyle şeyler yapıyorsunuz?» diye bağırdılar. «Biz de sizin gibi insanız, aynı yaradılışa sahibiz. Size müjde getiriyoruz. Sizi bu boş şeylerden vazgeçmeye, göğü, yeri, denizi ve bunların içindekilerin hepsini yaratmış olan, yaşayan Tanrı'ya dönmeye çağırıyoruz.
İbraniler/Hebrews.1/1 Tanrı eski zamanlarda peygamberler aracılığıyla birçok kez ve çeşitli yollardan atalarımıza seslendi.
İbraniler/Hebrews.1/2 Bu son çağda da her şeyin mirasçısı olarak belirlediği ve aracılığıyla evreni yarattığı kendi Oğluyla bize seslenmiştir.

Gökleri ve yeri yaratan, dönme çağrısı yapılan; Peygamberlerden ayrı olduğu özellikle vurgulanan, YAŞAYAN TANRI KİM? Önceki YAŞAYAN TANRI TANIMLAMALARINA göre, elbette İsa Mesih.

   
  Tutuklama sahnesinde, başka enterasan bir konu daha var...İsa'yı tutuklamaya gelen Yahudilerin kahini
   
  Yuhanna (John)...19/5 Böylece İsa, başındaki dikenli taç ve üzerindeki mor kaftanla dışarı çıktı. Pilatus onlara, «İşte o adam!» dedi.
Yuhanna (John)...19/6 Başkâhinler ve görevliler İsa'yı görünce, «Çarmıha ger, çarmıha ger!» diye bağrıştılar.Pilatus, «O'nu kendiniz alın, çarmıha gerin!» dedi. «Ben O'nda bir suç görmüyorum!»
Yuhanna (John)...19/7 Yahudiler şu karşılığı verdiler: «Bizim bir yasamız var, o yasaya göre O'nun ölmesi gerekir. Çünkü kendisinin Tanrı Oğlu olduğunu ileri sürüyor.»
   
  ELLERİNDE BOZULMAMIŞ KİTAPLARI VAR DENİLEN YAHUDİLER, İSANIN TANRININ OĞLU OLDUĞUNU SÖYLEDİĞİ İÇİN ÖLMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLÜYORLAR. Yani Yahudiler, Tanrının oğlu olmaz diyorlar.
Oysa, yine ellerindeki kitabın bozulmadığını söyleyen Hırıstiyanlar, İsa'nın, Yaşayan Tanrı / Tanrının oğlu olduğunu söylüyorlar.

İkisinin de doğru olması imkansız. Ya İsa'nın,Tanrının Oğlu olduğu tezi doğru yada İsa'nın,Tanrının Oğlu olmadığı tezi doğru. (Kur'an'a göre Allah' a oğul isnat etmek, Allah'a ortaklar koşmak şirktir).Onların, Tanrı inancına göre bakıldığında, (Kur'an'ı Kerim'i hiç bilmediklerini varsayarak) en azından, birinden biri yanlış/tahrif edilmiş

Oysa şimdi, her iki inanaç gurubuna ait bu görüş birleştirdikleri kitapta aynen yer alıyor.Yani Allah'ın OĞLU OLMADIĞINA inanan Yahudiler ile Allah'a OĞUL İSNAT EDEN Hıristiyanlar, kitaplarını birleştirip ADINI YENİ AHİT koymuşlar ve meydana GELEN KİTABINDA, İNANÇ BİRLİĞİNİ SAĞLADIĞINI / BOZULMADIĞINI SÖYLÜYORLAR.

ESKİ ve YENİ AHİT birleşimini de KİTAB-I MUKADDES olarak ilan ediyorlar.

Madem İsa'ya kitap verilmedi ise; Öğrencileri de onu söylediklerini değil de onunla yaşadıklarını/gördüklerini (İsa'nın/müjdenin hayatını) İsa'nın ölümünden sonra kaleme aldılarsa (onun hayatını anlattılarsa.); İsa dolaştığı yerlerde kendi hayatını anlatmadığına göre; dolaştığı yerlerde insanlara neler anlattı?

Hangi kitaba göre amel etti diye sorulduğunda ESKİ AHİT'e göre amel etti onu anlattı diyorlar.O halde İSA, ESKİ AHİTE GÖRE (yahudi tezine göre) KENDİSİNİN TANRININ OĞLU OLMADIĞINI mı söyledi, yoksa YENİ AHİTE GÖRE, TANRININ OĞLU/YAŞAYAN TANRI OLDUĞUNU mu söyledi?
   
  Bir görüşte, Hıristiyanlık tanıtımını yapan, Prof. F.F.Bruce'den verelim. Tanrı ve oğlu'nu ne olduğunu şöyle bir örnekle anlatıyor.(İnciltürk ve Hıristiyan.gen..gibi sitelerinden);
   
  ".....Yukarıdakiler başlangıçtan beri İsa Mesih'e bağlı olanların inancının özüdür. Yeni Antlaşma dışında başka bir örneği aktarabiliriz: Antakya'lı imanlılar topluluğunun önderi olan İgnatius; İ.S. 110 yıllarında Efes'teki Hıristiyanlar'a yazdığı mektupta İsa'yı şöyle nitelendiriyor: “Rabbimiz İsa Mesih yegane Hekimdir. Hem bedeni hem de ruhu vardır. Kadından doğmuş olmakla beraber başlangıcı yoktur. İsa insan vücuduna bürünmüş Tanrı'dır. Ölümle gerçek yaşamdır; Meryem'in Oğlu ve Tanrı'nın Oğludur; önce sıkıntı çekmiş, sonra sıkıntıdan kurtulmuştur.” (İgnatius'un Efeslilere mektubu 7(?):20) İgnatius..."
   
  Mektuba geri dönersek..
  Zatı'allerinin ve Papa'nın, ikinci tip insan oldukları (mektubu yazan ve muhatabı olduğundan) kesin. Güdülmesi gereken sürüler birinci tip insanlar mı? Otlatılması gereken, Kuzular; kolayca yönlendirilebilen ama beslenmesi gereken evlatlarımız mı? Altın nesil benzeri eğitilen, beslenen iş ve aş verilenler mi.? Çoban köpeklerinin eşliğinde, güdülmesi gerekenler ise bükülmesi mümkün olmayan kalınlaşmış/odunlaşmış yola gelmesinden ümit kesilenler mi? Yunus'un efendisine yakmak için bile, getirmek istemediği/layık görmediği tipler mi?(Getirdiği odunlar ip gibi düzgün idi. Hocası; “Ey Yûnus,Hiç eğri odun getirmiyormuşsun.” dediğinde; “Efendim, bu kapıya eğri odun yakışmaz.” cevâbını verdi.).Kur'an Kurslarının, başlama yaşında yapılan (3-5-7 yaş) tartışmaların ana sebebi budur. Eğilmemiş, işlenmeye, istediğin yöne bükülmeye hazır körpecikler.
   
  MÜSLÜMANLARA, "İLAHİ VARLIKLAR" olarak sundukları "SONS OF GOD" KABULLERİNİN İŞLENDİĞİ "TANRININ OĞULLARI"sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
   
  ORADA ELLER ÖPÜLÜRSE
 
  Alaaddin Kaya'dan el öpme.. (Hangisi hangi tip? onu Fethullah Gülen'e sormak gerekir Papa, Fethullah Gülen, Alaaddin Kaya hangi tip kategorisinde yer alırdı? Merak ediyorum).
   
  Türkiye'nin en büyük cemaatinin temsilcileri elini öperse, görüşmenin bir lutuf olduğunu vurgulatan hareketler yaparsa, 'o Papa'nın; "Hz.Muhammed Dünya'ya ne getirdi? Kötü ve insancıl olmayandan başka.." diyen, halefi' de gelir, fethin başladığını senin en kutsal mekanında ilan eder.
   
  YAPTIĞIMIZ İŞBİRLİĞİ ESASINDA "İNANÇSIZLARA KARŞI KUTSAL BİR İTTİFAK" DERSENİZ
 
   
  BUNLARA İLAVETEN KELİME-İ TEVHİD'DEN HZ. MUHAMMED'İ ÇIKARIRSAN O HAKARETİN SAHİPLERİDE ŞIMARIKLIKLARINI HER YERDE İFADE EDERLER.
 
  Bunca yazı yazıp yazının konusu olan Kelime-i Tevhid'i, şöyle rahat rahat yazamıyor bile. Bu konuda, onca eleştiri olmasına rağmen lafı dolaştırarak, oralardan buralardan örneklerle, işi geçiştirmeye çalışıyor. Ne şiş yansın ne kebap diyor. Bir türlü " "La ilahe illallah, Muhammedün resulullah " diyemiyor. Bakın ne kadar kolay; " "La ilahe illallah, Muhammedün resulullah "
  Bir başka örnek yine kendi kaleminden;
 
   
  "...Biz az veya çok bu uğurda katkısı bulunan herkesi, ama herkesi alkışlar, başlarımızı ayaklarının altına kaldırım taşı gibi koyabiliriz. Kaldı ki bu ölçüyü biz koymuyoruz ki? Allah ve Resulü bu hususla alakalı ölçüyü asırlar önce koymuşlar: "La ilahe illallah, Muhammedün Resûlullah diyen herkes, bizim din kardeşimizdir. .."diyor.
'Herkes' tanımlaması ile Kelime-i Tevhid'i bütün olarak, kendilerinin değil başkalarının söylediğini de vurguluyor. "Biz Kelime-i Tevhid'i bütünen söyleyenleri de din kardeşi olarak kabul ederiz" diyor. Kısaca; "ben söylerim" demiyor ama "söyleyenleri de din kardeşi kabul ederim" diyor.
Hangi dinin, kardeşleri? Zaten Kelime-i Tevhid'i söylemek imanın esalarından (Peygamberlere iman) değil mi?. La ilahe illallah, Muhammedün Resûlullah, Allah'ın bir ve tek İlah olduğunu ve Hz. Muhammed'in Allah'ın, Rresülü olduğunun sacdesi değil mi.? Secde etmemek şeytana uymak değilmi.?
   
  Birileri, kongreye secde eder, birileri Kuran Mealinin içine Matta'dan, Yuannadan, Pavlustan madde numaraları koyar, Birileri Türkiyenin en büyük ve güçlü, Cemaatin lideri olarak yukarıda sayılanları yaparsa; "Hz.Muhammed Dünya'ya ne getirdi? Kötü ve insancıl olmayandan başka.." diyen, halef' te gelir, fethin başladığını senin en kutsal mekanında ilan eder.
   
  Zafer işareti de, yanına kar kalan Papa, bizler için daha neler,neler düşünüyordur kimbilir?
  YOL HARİTALARINA KAÇ DURAK EKLEYİP, KAÇ SAFHAYI SİLMİŞLERDİRKİMBİLİR?. Hz.İsa'nın vefatından, 1600 yıl sonra yapılan 'son yemek' adlı tablodan; o gün Hz.İsa'nın ve Havarilerinin duruşlarından, bakışlarından, işaretlerinden, haini ve kurtarıcının mesajlarını çıkarmaya çalışanlar, bizlerin bu davranışlarımızdan, destanlar yazmışlardır herhalde.
   
  FİKİR ATALARINDAN, KARDİNAL NEWMAN 1854 YILINDA, YOL HARİTALARINI NASIL İZAH ETMİŞTİ?.
  Hıristiyanlık dini ile temasa geçen bütün ırklar, kavimler er geç Hıristiyanlık dinini kabul etmişlerdir. Bu genel kuralın tek istinası Türklerdir. Türkler Hıristiyanlığı kabul etmek şöyle dursun, ortadan kaldırmaya çalışmışlardır. Onun için Türkler ile savaşmak, onları yok etmek zorundayız
   
  MEKTUP YAZILAN EL ÖPÜLEN PAPA NE DEMİŞTİ ?
  Birinci bin yılda Avrupa Hıristiyanlaştırıldı, İkinci bin yılda ise Amerika ve Afrika, Üçüncü bin yılda hedef Asya dır.” 24 Aralık 1999 Papa 2. John Paul, Milenyum mesajı.
   
  ONDAN ÖNCEKİ PAPA NE DEMİŞTİ?
  “Kilisemiz bütün insanlığın mutluluğu içindir. Dinler arası diyalogun bizim için anlamı bütün insanları kiliseye ve İncile yani Hıristiyanlığa ulaştırma yoludur.” 6 Ağustos 1964'de Papa 6. Paul
   
  ZAFER İŞARET YAPAN PAPA NE DEMİŞTİ?
  "Hz.Muhammed Dünya'ya ne getirdi? Kötü ve insancıl olmayandan başka.." Papa 16. Benedict'
   
  1917 YILINDA ŞAM'I İŞGAL EDEN, GENERAL ALLENBY NE DEMİŞTİ?
  Selahattin Eyyubi'nin Türbesin de sandukayı postallayıp, “KALK SELAHATTİN; BİZ YİNE GELDİK!”
   
  G. BUSH NE DEMİŞTİ ;?
  "Tanrı, George git şu işi hallet dedi"
  “Haçlı seferi başlattık” Afganistan için
  "Yecüc ve Mecüc ortaya çıktı" Irak için
   
  H.B.OBAMA NE DEMİŞTİ?
  "İşte bizler Tanrının Oğullarıyız" Kahire konuşması...
   
  TANRI ADINA KONUŞAN, TANRI İLE KONUŞAN, TANRI ADINA HAREKET EDEN, TANRIYA GÖREVLERİNİ BİDİREN, TANRININ YETKİLERİNİ SAPTAYAN, TANRININ OĞULLUĞUNA ATANANLAR....SAPKIN DÜŞÜNCELER VE DÜŞÜNCELERİN SAHİPLERİNE/O GÜÇLERE BİAT EDENLER.
   
  TANRI KİM? TANRININ ANASI KİM?
MERYEM ANA KİLİSESİNİN WEB SAYFASINDA; PAPA 2. JOHN PAUL'UN MUCİZELERİ ANLATILIYOR
  Yazı şöyle başlıyor;
1-"Papa John. Paul II nin, Kutsal Ruh tarafından eşlik edilmesi ve TANRI'NIN ANNESİ tarafından korunmuş olması son derece önemlidir. ...... GÖKTEN GELEN BİLDİRİ onu Sarajewo ya gitmemesi ve eğer giderse arabasının patlıyacağına dair uyardı...."

2. Medjugorje şehrinde VİZYON GÖREBİLEN Vicka isimli kadın şöyle dedi. Ben ne zaman bir bildiri alsam, ertesi gün Aziz Papa da tıpkı TANRI'NIN ANNESİ gibi konuşuyor. O'na, ya AYNI GÖRÜNTÜLER GÖRÜNÜYOR, yada AYNI BİLDİRİLERİ alan başka birisi daha var."....Yazı bu şekilde devam ediyor. (Elbette bu, binlerce örnekten sadece biri.Dikkatlice okursanız arnmadan bulabilirsiniz)
   
  Söylenen şu; TANRI'NIN ANNESİ MERYEM İSE O ZAMAN TANRI'DA İSA'DIR.
 
   
  KABULLERİNDEKİ TANRI'LARINA ANA ve OĞUL'LUK nispet edenler, 'ALLAH'IN, GÖNDERDİĞİ HANGİ DİN'DENDİR Kİ'?; DİNLER ARASI DİYALOG (ortak noktalar, kabuller) DÜŞÜNÜLEBİLSİN.. Tanrılarına Ana isnat eden ve üstelik,TANRI'NIN ANASI ile irtibat kurduğunu söyleyen, bir dinin lideri ile; İmanın olmazsa olmazlarından, hangisi üzerinde, görüşme teşebbüsünde bulunulabilir.

Budistleri, dinsizleri Müslüman yapıp, ALLAH'A İMAN ETTİREBİLİRSİNİZ AMA "AYNI TANRIYA İNANIYORUZ AMA TANRI BUDUR" DİYENLERİ ASLA. Demekki Dinler arası Dyalog'taki, asıl amaç onları Müslüman yapmak değil, resimlerden, demeçlerden, olaylardan anlaşıldığı gibi Müslümanları saptırmak. Siyah renge sıçrayan leke yapıcı pek göze çarpmaz ama beyaza düşen leke yapıcı, o elbiseyi (takva elbisesini), temiz olmaktan çıkarır. çok özenle temizlenmesi gerekir, dokusuna zarar vermeden.
   
  KONU İLE İLGİLİ, AYRINTILI BİLGİ İÇİN ALTTAKİ BAĞLANTIYI KULLANABİLİRSİNİZ.
 
   
  Allah'ın, BİR (aynı değil, "BİR'liğin "BİR'i" değil. BİR'lenmiş olan Panteonun "BİR'i / BİR'incisi değil. BİR'lenenin "BİR'i değil. TEK anlamında "BİR" olan eşisiz benzersiz anlamında "BİR" olan. Matematiksel ve benzersizlik manasında BİR olan) olduğuna, TEK olduğuna iman edenlerin...
Baba, oğul, kutsal ruh.Hz.İsa tanrıdır diyenlerin,Tanrı'nın oğullarıyız diyenlerin, imani, ortak yolları/yol haritaları olabilir mi?
Kongre önünde sözde Cuma namazını gerçekleştirmek; Müslümanlara; ibadet özgürlüğü hoşgörü, gibi sunuluyor....
Aslında yaptıkları;oğullar isnat eden, ve kendisini de oğul ilan edecek olana zemin hazırlamak.
Ortaya sürecekleri, mehdi dediklerine, saf tutturmak / taraftar toplamak

G.Bush; Afganistan için, “haçlı seferi başlattık” dedi ve ordularını gönderdi...
Daha önceleri de borç verilen altınlarla, çeşmelerle, iltifatlarla benzer şeyler yaptırmışlardı.
Haç takmış haç ile donanmış imparatorları ile Cihad-ı Ekberi'de ilan ettirmişlerdi..

   
  cihadı ekber
   
 

Görevde olanıyla emeklisiyle, şu kadar Şeyhülislama ve önde gelen imama,
Şimdi onların kalıntıları onların yurtlarına, saraylarına gidip bildirmekte göreve hazır olduklarını...

Şimdi bu onay sahiplerinin kalıntıları, bırakın, onların gelmesini beklemeyi
Yurtlarını, yurtları sayıp, saraylarının önünde, diz çöküp, bildirmekteler göreve hazır olduklarını...

Yine,G.Bush;
Irak’a girmeden önce de Chirac’a, "Yecüc ve Mecüc ortaya çıktı" demişti..
Dikkat edin!!!, onların,haçlı seferi ilan ettikleri, Yecüc ve Mecüc / Gog Magog dedikleri Müslümanlar.....
Sonra birileri; müslümanları, kıblesi belli olamayan, namaz görüntüsüyle, o güçkabul ettiklerini, önünde diz çöktürüyor..
Kongre'ye Biat ettiriyor....

   
  HORUS ŞAHİN
   
  israil yıldızı
   
  ARMED FREEDOM özgürlük semb Kongre kubbesi
   
  masonik işaretler
   
  LİNCOLN GÖZETİMİNDE..YAKINDA PİRAMİD BİRLEŞTİ...TAKAMÜL, TAMAMLANDI DA DERLER... VİKTORİA İŞARETLERİ İLE..
   
 

   
  KIBLE YAPTIKLARI, HIRISTİYANLIĞIN KÖKENİNİ OLUŞTURAN SELAM SANA IŞIK TANRISININ, GÜNEŞ TANRISININ YÖNÜ. ABRAHAM LİNCOLN'UN UMUTLU BAKIŞLARLA BAKTIĞI GÜNEŞ TANRISININ YÖNÜ.
   
  KABE KIBLE
   
  NAMZ YÖNÜ
   
  GOOGLE VE DÜNYA
   
  VATİKAN
   
  KUDÜS
   
 
   
  ANKARA ANITKABİR
   
  WASINGHTON İSLAM CENTER KIBLESİ
  BİR BAŞKA, KIBLE BULMA SERVİSİ İLE
 
   
  İSLAM MOSUQUE QIBLE
   
  O halde onlar nereye yöneldiler.?
Yöneldikleri doğuda ne olabilir?
Paraya, çatıya, bunları işleyenler
Öldürülen başbakanlarını, öldürenle birlikte, kitaplarında bulanlar...
Her şeyi; harflere sayılara dayandıranlar,bunu atlamış olamazlar....
Lincoln'un, gözlerinin arasıdan başlayan, Dikilitaş, Horus'un gözü, üçgeninin tepe noktasından geçen, düz bir çizgi çizildiğinde, kısaca pusulanın gösterdiği, doğuda, neler var?.
   
  tanrı nil KHNUM
   
  MISIR KAHİRE SFENKS
   
  TANZANYA UGANDA KENYA VİCTORİA
   
  ŞEYTAN HAVUZU VİKTORYA GÖLÜ
   
 

CUMA NAMAZINI DÜZENLEYEN ORGANİZATÖR KURULUŞUN ADI;
DAR'UL İSLAM,DÜNYA İSLAM BİRLİĞİ, DÜNYA'YA SELAM VE BARIŞ..YENİ TESİSLER KURMAKTALAR...
ELBETTEKİ ;DÜNYA'YA SELAM, BARIŞ İÇİN DİĞERLERİNİN YAPTIĞI GİBİ..."
YAPTIKLARIMIZ, YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR" DERLER YA..! İŞTE ÖYLE BİR ŞEY....

   
  DARUL İSLAM SLEEP TRAİN PAVILION
   
  ARMED FREEDOM
   
  BU NEDENLE OLSA GEREK.BARIŞ İÇİN;SINIRLAR AÇILIYOR..PAKETLER AÇILIYOR..
YENİ, YENİ AÇILIMLAR AÇILIYOR..SONU HEP KAN VE GÖZ YAŞI BİTECEK OLAN...
BARIŞ İÇİN; YENİ YERLER ARANILIYOR..ELBETTE, BARIŞ GETİRMEKTEN BAŞKA NİYETLERİ OLMIYANLAR TARAFINDAN. ÖZGÜRLÜK, BARIŞ, DEMOKRASİ İÇİN...
   
  2 - BAKARA........11. Onlara, "Yeryüzünde bozgun çıkarmayın" dendiğinde,"Tam tersine, bizler barış ve esenlik getirenleriz!" demişlerdir.
2 - BAKARA....... 12. Dikkat edin, gerçekte onlar, bozgun getirenlerin ta kendileridir de, bunun bilincinde olmuyorlar
   
  DARUL SELAM TANZANYA
   
  YÖNELDİKLERİ/YÖNELTİLDİKLERİ, O SECDE ETTİKLERİ YÖN, ASLA KABE DEĞİLDİ..BUNU ORGANİZATÖRLERDE BİLİYORLARDI..BİLMEMELERİ MÜMKÜN DEĞİL...
ADRESLERİN BİLE YÖNLERLE TANIMLANAMIŞ BİR ÜLKEDE YAŞAYACAKSIN VE YÖN BİLMİYECEKSİN.
HATTA YABAN ELLERİNDE, KIBLEYİ TESPİT, İÇİN PUSULASIZ YOLA ÇIKACAKSIN..
PUSULASI ŞAŞANLARIN. ELBETTE KIBLELERİ DE KABELERİ DE. KAFALARINA GÖREDİR.
   
  ALLAH KUR'AN'I KERİM DE ..
  9-TEVBE........ 107. Bir de zararlı faaliyetlerde bulunmak, küfre yardım etmek, mü’minler arasına ayrılık sokmak için ve öteden beri, Allah ve Resûlüne karşı savaşanlara üs olsun diye bir mescit yapanlar vardır. Bunlar, “Bizim iyilikten başka hiçbir kasdımız yok” diye de mutlaka yemin ederler. Ama Allah şâhitlik eder ki bunlar mutlaka yalancıdırlar.

İNSANLARI TOPLAMAK İÇİN, YAPTIKLARI MESCİDLERDE SECDE YÖNLERİ, O YÖNDE DEĞİL...

SAHNELENEN 'BU HAZİN YOL HİKAYESİNDE'..
KENDİLERİNE VERİLEN ROLÜ OYNADILAR, DEKORLARI TARİH SAYFALARINDA YER ALAN O TİYATRO SAHNESİNDE..

   
  sözde namaz İLE BİAT
   
  HER TÜRLÜ BAKAN GÖZLER ÖNÜNDE VE ÜSTÜNDE...13 LERİ ÇOK OLAN KARTALLARININ BAĞRINDA...BİZDE İMAN EDENLERİZ DEMEK İÇİN...

ALLAH KUR'AN'I KERİM DE ..
2 - BAKARA.....14. Bunlar iman etmiş olanlarla yüzyüze geldiklerinde, "İman ettik" derler.Kendi şeytanlarıyla başbaşa kaldıklarına ise söyledikleri şudur: Hiç kuşkunuz olmasın biz sizinleyiz. Gerçek olan şu ki, biz alay edip duran kişileriz.

İNSANLARI KANDIRMAK PEŞLERİNDEN SÜRÜKLEMEK İÇİN
2 - BAKARA......8. İnsanlar içinden bazıları vardır, "Allah'a ve âhiret gününe inandık!" derler ama onlar inanmış değillerdir.
2 - BAKARA......9. Allah'ı ve inanmış olanları aldatma yoluna giderler. Gerçekte ise onlar öz benliklerinden başkasını aldatmıyorlar.Ne var ki, bunun farkında olamıyorlar.

SECDE ETTİLER Kİ...
47 - MUHAMMED.26. Bu böyledir. Çünkü onlar, Allâh'ın indirdiğinden hoşlanmayanlara: Bazı hususlarda size itâ'at edeceğiz dediler. Oysa Allâh, onların gizlediklerini biliyor.
5 - MAİDE............52. Kalblerinde hastalık bulunanların: "Bize bir felâket gelmesinden korkuyoruz!"diyerek onların arasına koştuklarını görürsün.Belki Allâh fetih ya da kendi katından bir iş getirir de onlar, içlerinde gizlediklerine pişman olurlar.

   
  Cuma namazını kirlettikleri an
   
  Bu anlatılanlar, bütünün içinde ancak zerreciktir.
Gerisi zaman içinde ortaya çıkacaktır.Bekleyeceğiz..
Dünya'nın başına neler gelecek, yaşayacağız....

ALLAH KUR'AN'I KERİM DE ..
43 - ZUHRUF. 86. O’nu bırakıp da yakardıkları, şefaat edemezler. Bilerek hakka tanıklık eden kimseler başka…
43 - ZUHRUF. 87. Kendilerini kim yarattı diye onlara sorsan,yemin olsun, “Allah” diyeceklerdir. Peki nasıl döndürülüyorlar?
43 - ZUHRUF. 88. Onun “ey Rabbim” deyişine yemin olsun ki,bunlar iman etmez bir topluluktur.
43 - ZUHRUF. 89. Artık sen onlara aldırma, “selam!” deyiver.Yakında bilecekler
BİZLERDE..."SELAM DİYORUZ ".. "BARIŞ DİYORUZ"

Allah'a sığınıyoruz, "dosdoğru yolundan bizleri ayırma" diyoruz..
Taraftarı değil, tarafında yolunda olabilmek için dua edip gayret gösteriyoruz..

   
  ALLAH
ATEŞE "SELAM OL - SERİNLİK OL" DEDİ
ATEŞ..ÇOK İSTEDİĞİ HALDE HZ.İBRAHİM'İ YAKAMADI

.....BEDİR'DE
..................
ÇANAKKALE'DE, İSTİKLAL SAVAŞIN'DA, ...OLDUĞU GİBİ..

ALLAH,
ŞEHİRLERİN ANASINI UYARDI.."SELAM " DEDİ...

Not:İslam esas olarak barışı, selamı ifade eder Selamla aynı kökten olan islam, sizinle aramda barış var mesajıdır.
Selamlaşmanın amacı budur. Tabiki esas olan içinde, ALLAH'ın İsminin geçtiği SELAM'dır.

M.AKİF ERSOY ÇANAKKALE ŞEHİDLERİNE
.........................................
Eski Dünyâ, yeni dünyâ, bütün akvâm-ı beşer,
Kaynıyor kum gibi, mahşer mi, hakikat mahşer.
Yedi iklimi Cihânın duruyor karşında,
Avusturalya'yla beraber bakıyorsun: Kanada! çehreler başka, lisanlar, deriler rengârenk:
Sâde bir hâdise var ortada: vahşetler denk.
Kimi Hindû, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ...
Hani, tâuna da züldür bu rezil istilâ!

Söylenenler, bu şova katılanlar için geçerlidir...
Oralarda yaşayan, bu gösterini amacını bilen/sezen, böyle secde olmaz, burada secde olmaz diyen
milyonlarca, müslüman vardır herhalde. Onlar bu kandırmacadan uzak durdular ki, ancak birkaç bini bir araya getirebildi.
Amerika'nın ve dünyanın her yerinden toplandıkları halde o kadar olabildiler.
Yönleri kavrayamayan, İslama büyük hizmette bulunduğunu sanan inanlar toplulukları.Resme bakıldığında çantaları ile geldikleri görülüyor.. Azıklı ve hazırlıklı.
Ama orada Altın nesiller üretenlerden hiç ses çıkmadı.İnananları da uyarmadılar. "Altından da ses çıkar" sözünü yanlış anladılar her halde. Ağızlarından hiç ses çıkmadı da.

Washınghton'da bulunan camii ve mescidler bulunabildiği kadarıyla, aşağıda verilmiştir.O cemaatlerin hepsi katılsaydı elbette, o alan dar gelirdi..
O katılmayanlar , her Kıyam'da; Allah'a "dosdoğru yoluna ilet" diye samimiyetle yalvaranlardı...
O yalvaranlar, kendi Camii'lerinde, Kabe'ye yönelerek Cuma Namazını yerine getirdiler
Çünkü onlar o geleceğinden hiç şüphe olmayan, o zorunlu Kıyam'a hazırlanıyorlar...
Onlar Cuma günü Cuma vaktinde Kabeye yönelerek, elbetteki, Allah'a secde ettiler

   
  WASHINGHTON'DA BULUNAN CAMİİ VE MESCİDLER BAZILARI..
   
  Ahmadiyya Movement In Islam? 2141 Leroy Pl NW, Washington, DC? - (202) 232-3737?
Masjid Al-Islam? 4603 Benning Rd SE, Washington, DC? - (202) 581-0004?
Muhammed Mosque? 3160 Pennsylvania Ave SE, Washington, DC? - (202) 575-4949?
Mosque the American Fazl? 2141 Leroy Pl NW, Washington, DC? - (202) 232-3737?
Muhammad's Mosque? 1111 Bladensburg Rd NE, Washington, DC? - (202) 388-0095?
Tabligh Mosque?
Al-Huda School? 11 5301 Edgewood Rd, College Park, MD? - (301) 982-2402?
Prince Georges Muslim Association? 1 9150 Lanham Severn Rd, Lanham, MD? - (301) 459-4942?
Dar-us-Salaam? 5301 Edgewood Rd, College Park, MD? - (301) 982-9848?
First Hijrah Masjid/Mosque?
Muslim Community School? 2 7917 Montrose Rd, Potomac, MD? - (301) 340-6713?
Islamic Education Center? 7917 Montrose Rd, Potomac, MD? - (301) 340-2070?
Islamic Community Center? 7306 Contee Rd, Laurel, MD? - (301) 317-4584?
Idara Jaferia Islamic Center? 3140 Spencerville Rd, Burtonsville, MD? - (301) 384-2903?
Mosque Emmanuel? 12804 5th St, Bowie, MD? - (301) 262-1146?
Islamic Center of Maryland? 19411 Woodfield Rd, Gaithersburg, MD? - (301) 740-2343?
Emerson Masjid? 1311 Emerson St NW, Washington, DC? - (202) 332-8343?
Makkah Learning Center? 814 Brandy Farms Ln, Gambrills, MD? - (410) 721-5880?
Dar Al-Taqwa Mosque? 2 10740 Maryland 108, Ellicott City, MD? - (410) 997-5711?
Ahmadiyya Movement In Islam? 15000 Good Hope Rd, Silver Spring, MD? - (301) 879-2629?
Muslim Community Center the? 15200 New Hampshire Ave, Silver Spring, MD? - (301) 384-3454?
Manassas Mosque? 12950 Center Entrance Ct, Manassas, VA? - (703) 257-5537?
Muhammed Mosque 3306 Garrison Blvd, Baltimore, MD? - (410) 367-9371?
La Plata Mosque? 111 Howard St, La Plata, MD? - (301) 609-8769?
Mosque Masjid Saffat Inc? 1335 W North Ave, Baltimore, MD? - (410) 669-0655?
Masjid Al-Muminiin? 2642 Harford Rd, Baltimore, MD? - (410) 467-8798?
Makkah Learning Center? 814 Brandy Farms Ln Gambrills MD 21054? - (410) 721-5880?
La Plata Mosque: 'the Daily Shake? 403 Charles St, La Plata, MD? - (301) 392-0015?
Dar Al-Hijrah? 3159 Row St, Falls Church, VA? - (703) 536-1030?
Baltimore Masjid? 514 Islamic Way, Baltimore, MD? - (410) 728-1363?