ARGEMEDDON SAVAŞININ İZLERİ..
   
   
  HAYALLERİNDEKİ, YENİ DÜNYA DÜZENLERİ İÇİN..
YOL HARİTALARINDAKİ ARMAGEDDON DURAĞI..
DURAKTA BEKLEYENLERİN VE DURAKTAN BİNENLERİN HİKAYESİ.. .
   
  Armegeddon armegedon
   
  DOLARDAKİ, HORUS, PİRAMİT, ADALET TERAZİSİ, ANAHTAR ve "BİZ TANRIYA İNANIRIZ" sözünün işlendiği "PARADAKİ TANRI" sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
   
  ANA GÖRÜNTÜLERİN ETRAFINA BAKILDIĞINDA, İÇİNDE ONLARCA FİGÜRLER, SİMALAR OLAN GRUPLAR BELİRİYOR .
 
   
  Not: Alan için detaylar ARGEMEDDON, BİAT VE HORUS bölümlerinde.
   
  O bölge adeta, canlı figüranlarında kullanıldığı sahne .
Yol haritalarını, diledikleri gibi sergiledikleri..
Öyle bir yol ki, o yolda, neler yok ki...?
G.Wasınghton,Lıncoln, Mehdi İsa, Horus, Firavun, Khnum, Krallar, Gören gözler, Şahinin kolları, kanatları, tekmili birden, orada sahnede..
Yeni Dünya düzenlerine ulaşmak için atama, Mehdileri / Mesihleri ile katedecekleri, senaryosu olan bir yol, Dünyanın çatısına kurmayı planladıkları Sanalistanları için
Armagedon savaş meydanından, ulaşmayı planladıkları 'düş'. İyice kan dökmeliler ki zaferlerinin tadı çıksın, şeytanları mutlu olsun, askerlerinin sadaketlerinden...
   
  papa zafer işareti victoria
   
  Hüseyin Barak Obama, Müslüman mı?.. Hıristiyan mı? derken o, "ezan vakti" dedi, bizde "vay be" dedik..
   
  CİHADI EKBER
   
  Haç takmış, haç ile donanmış İmparatorların resimleri ile bezenmiş Cihad fetvası yayınlamak Oryantalizmin baş yapıt belgelerinden biri olsa gerek.İçine düşülen çaresizliğin boyutunu gösteren ibret alınması gereken belge.Kurtuluşu hep başkalarının kucağında aramanın, sonucunda düşülen hazin sonların belgesi bu.

Görevde olanıyla, emeklisiyle, şu kadar Şeyhülislam ve Dini kanaat liderlerinin, onay verdiği, Cihadı- Ekberin mimarları, O KIYAM gününde "haç'lı - maçlı da olsa cihadı ilan ettik" derler herhalde Onların, yolundan giden öğrencileri ise her fırsatta, bağlılıklarını bildirmekteler, o gücün torunlarına ..Ve yer kapma derdindeler onların kucaklarında..

Kaptan Cousteau, Prens Caharles ...... gizli müslüman.
Clinton KURAN okuyor, Bush iftara katıldı...
Papa, esasında gizli müslüman, tartışmaları içinde iken...
Müslüman oldular / olacaklar dediklerinin, ölenleri kiliselerden defin edildi..Sağları ise hala kilisede....

G.Bush; hani ayakkabı ile uğurlanan.....
Afganistan için, “haçlı seferi başlattık” dedi ve ordularını gönderdi...
Tanrı bana "George git, Irak’taki, despotluğu bitir" dedi, "bende bitirdim."
Yine, G.Bush; Irak’a girmeden önce de Chirac’a, "Yecüc ve Mecüc ortaya çıktı" demişti..

   
  Irak'tan Ayakkabı ile uğurlanan, (üstün hizmet ödülü) oğul W.G.Bush?. Üstün hizmet madalyasını alacağı malum olmuş ki; Irak seferinden önce, Fransa devlet başkanı Chirac'a, "Yecüc ve Mecüc ortaya çıktı" demiş. Kuru kafa klüp eğitimli Bush'un olaylara, Tanrısal titizlikle yaklaştığı CÜMLE ALEM tarfından bilinen, TANRI ADINA SÜREKLİ konuşan ve TANRININ HEP ÖLDÜR emirlerine MAHSAR olan, AYAKKABI BÜYÜK ÖDÜL SAHİBİ, W.G. Bush'u bu özellikleri ile hatırlayalım.
   
 
   
  SİNA'da KİTAP VERİLMESİNİN HEMEN ARKASINDAN BAŞLATILAN, ÖLDÜR EMRİNİN ÖRNEKLENDİĞİ "AHİT'TE ÖLDÜR EMRİ" sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
   
 

H.B. Obama
İstanbul'da "ezan saati" dedi
Kahire'de, "esselamün aleyküm." ile başladı, "barış ve iyilik için varım, dedemde müslümandı, ezan sesleri içinde büyüdüm ama hırıstiyanım" dedi.
Adeta "doğru din burada" dedi..Çağrısını yaptı
... söylemlerine devam etti,
Firavun, Horus, Ra, ve Nil diyarında...
Pekiştirmeli idi çağrısını.Kapatmalı idi kanların üstünü.. Ve Tevrat'ı, Talmud ile barışcı kıldı..
Hızını alamadı; can alıcı, duyurusunu da yaptı, "tanrı barış getirenlerin tarafındadır, onlar tanrının oğullarıdır" dedi.
Böylece; tanrının oğlu olduğunu ilan etti, sözün etrafında, fazla dolaşmaya da, gerek yoktu, Dünya itirazsız dinler iken.

Mutlak galip olan elbetteki, Alemlerin Rabbi olan ALLAH.Unutmayın, taraftarı değil, tarafında olmak gerekiyor..

Elbette, Hüseyin Barak Obama'nın çağrısına, uyanlar olacaktı..tıpkı 1.Dünya ve Çanakkale .........savaşlarında olduğu gibi...
Gelenler.. efendilerinin uydurdukları, hayal ürünü (Marduk gibi), Deccal'i yok etmeye gelmişlerdi. Oysa savaştıkları kendilerini doğru yola çağıracak olan dinin mensuplarıydı.

Gerçek TEVHİD İNANCINDAN insanları uzaklaştıran ve bunu asli görevi edinenler yani Deccal, ceplerinde taşıdıkları paralarına bile damgasını vurmuş olan, ÖLDÜR emrini veren onları oraya gönderenlerdi.

SAPKIN DİNLERİNDEN DÖN ÇAĞRISINI yapması muhtemel imanı bütünleri, kendilerine göre DECCAL ilan edenlerin ATALARIDA, HİDAYETE davet eden PEYGAMBERLERİ aynı damgayla damgalayıp, yok etmeye kendilerini adamamışlar mıydı? Deccal onlar deccal diyendir. Deccal kendini yaldızlayandır. Deccal "ben Deccalim" demez. Deccalik yapan mesleğim deccallik der mi? Karşı tarafı suçlar, onları işaret eder sürekli DECCAL imalatında bulunur ve "onları yok ediyorum" diye her yeri işgal eder, milyonlarca insanı ölümüne sebep olur.

   
  DECCAL İÇİN (Müslümanlara hitap edecek şekilde) BELİRLEDİKLERİ ÖZELLİKLERİN İŞLENDİĞİ "DECCAL ve MESİH" SAYFASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.
   
  Marduk gibi ortaya salınan sanal alemdeki Tanrılarının sembolleriyle, bir nevii kendi aralarında restleştiler. Güç gösterisinde bulundular. Hükümranlık bölgelerinin sınırlarını oluşturmaya / genişletme çalışmalarında semboller olarak kullandılar. Varlıklarını yoğunlaştırmak için isimlere beyinleri alıştırabilmek için bu masalsı tanımları kullandılar.. Yahudilerin Kumran metinlerine karşılık Hıristiyanların İSA filmiyle cevap vermesi gibi. Ama hep TANRININ OĞULLARI olarak bunu yaptılar.

Edindikleri Tanrı olarak nitelendirdikleri VARLIK adına, ORTAK İTTİFAKLARI içinde KUVVETLİ duruma geçebilmek amacıyla yaptılar.Güç gösterisi yaptılar. Karşı tarafı uyarmak tehdit etmek için yaptılar. İsrail'in Tanrısının toplumunu "sizi Mısır'dan FİDYE VEREREK çıkarttım" aşamasını elde edebilmek için, birbirlerini zorlama adına yaptılar.

Başkalarına FİDYE / RÜŞVET / HARAÇ veren, daha doğrusu FİDYE / RÜŞVET / HARAÇ verenin TANRI OLABİLECEĞİNE İNANDIRMA çalışmaları yapanların ve o meziyetler sahip diye tanıtılanın TANRI olduğuna İNANMIŞ olan KAFALARIN, başka türlü TRAŞ OLMAYA imkanları var mı?


Luka............1:68 «İsrail'in Tanrısı olan Rab'be övgüler olsun! Çünkü halkının yardımına gelip onları fidyeyle kurtardı.
Yeşaya........43:3 Çünkü senin Tanrın,İSRAİL'in KUTSALI, Seni kurtaran RAB benim. Fidyen olarak Mısır'ı, Sana karşılık Kûş ve Seva diyarlarını verdim.
Hoşea.........13:14 ‹‹Onları FİDYEYLE kurtaracağım ÖLÜLER DİYARININ ELİNDEN, Ölümden FİDYEYLE kurtaracağım. Felaketin nerede, ey ölüm? Yıkıcılığın nerede, ey ölüler diyarı Hiç PİŞMANLIK duymayacağım.

Ölüme karşı duramayan, ölümle ancak FİDYE vererek başedebileceğini SANAN ve bu sanısı KUTSAL KİTAPLARINDA dillendirilenin TANRILIĞINA inanlar elbette PATRİK gibi önderlerinin TANRISALLAŞMASINA yeşil ışık yakarlar. Ölüme ve eceli kontrol edemeyen VARLIĞI TANRI edinenlere, KURTARICI hayalleri KURDURANLAR elbette kendi aralarında HÜKÜMRANLIK savaşı, gövde gösterisi yapacaklardır.

Unutan, şaşıran güreşte yenilebilen, gülen, kıskanan, yorulan, yemek yiyen, buhur isteyen, bilmeyen, yalan söyleyen, başka varlıklara günahları için sunu gönderen, Azazelden korkan, Livyatanı yendim diye böbürlenen, Kurtarmak için kendinden üst olan varlıklara FİDYE veren, ÖLÜMÜDE FİDYE vererek yok edeceğim diyerek ÖLÜM karşısında çaresizliğini ortaya koyan..vs..vs. VARLIKLA, tabloda kendisini Krallar kralı yapan arasında bir fark yok ki.

ASIRLARDIR yaptıkları; ele avuca gelebilir, kontrol edilebilir, güç yetirilebilir TANRI inancına insanları AŞİNA yapmak, inandırmak deği miydi?.Ortada İMAN ADINA yapılmış birşey olamasını bırakın, tam tersine ikonlaştırılan, Paganlaştırılan İNANÇ çalışmaları yok mu?
   
  ÖLÜM karşısındaki ÇARESİZLİĞİNİ, "FİDYE ile kurtaracağım" diye kapatmaya çalışan TANRI İŞARETLİNİN DRAMI "ÖLÜM & FİDYE" sayfasına buradan ulaşabilirsiniz
   
  Güç gösterilerinin işaretleri olan,sembollerini ortalık yerde sergiliyorlar. Zaferlerinden yüzde yüz emin olanlar daha doğrusu yüzde yüz emin olmak zorunda olanlar bu duyguyu doyasıya yaşayabilmek için KUVVET GÖSTERİSİNDE bulunuyorlar. Kumran yazıtlarının piyasaya sürülmesi, İsa filminin çevrilmesi gibi.: Bu gayretler karşı tarafın gözünü korkutmasından ziyade, kendilerine de sanki zafer yolunda ilerliyormuş hissini daha iyi algılattırıyor olmalı. Taraftarlarına bizde boş durmuyoruz mesajlarının iletilmesini sağlıyor olmalı.

Ortodoksların Aziz'i St. George yani AZİZ AYA YORGİ'nin öldürdüğü MARDUK canavarının, tekrar TANRI olarak gündeme getirilmesi de bu tür mesajlaşmalar olmalı. Edindikleri varlıklara, taraftarlarına ve hasımlarına anlayana insaz misali bildirimler olmalı. Marduk'un ortaya sürülmesi Ortodokslara, Katoliklere yönelik bir çalışma olmalı. EFSANEYE göre; MARDUK ismi altında betimlenen TANRININ yani Anadolu'da da taraftarı olan Marduk inancının (yada esintilerinin) ortadan kaldırılması ile Ortodoksluk, tüm Anadolu'da hakim duruma gelmiş. (Y.Ahit Vahiy bölümünde her şey CANAVARLARLA, EJDERHALARLA izah edilmiş olması, onlara da böyle benzer bir efsane çıkarma ESİNLEMESİ vermiş olmalı)

Ortodoksların en önemli AZİZ'lerinden olan AYA YORGİ ( St. George) Ortodoksluğun (Aynı zamanda İngilizlerin, St. George ) koruyucusu durumundadır. İşte bu anlamda ORTADOĞUYA hakim olacak TANRI anlayışı içinde ortaya sürülen MARDUK, açık açık bir tehdit ve hükümranlık alan belirlemesiydi. (Yayılmak istedikleri bölgeye 2012 de tamamlamayı düşündükleri hükümran olma hamleleriydi. O hayallerini şimdilik ucu açık hale getirmiş olabilirler)

Yahudi kaynaklı olması muhtemel desteklerle ortaya sürülen Marduk, Hıristiyanların Yuhudileşmiş mezhebi olarak gösterilen PROTESTANLARLA, Protestanlığa destek amaçlı yapılmış olabilir. ORTADOĞU ve YAKIN ASYA ülkelerini işgal eden ve işgal etmeyi düşünen ülkelerin PROTESTAN kökenli olması, hatta Yahudileşmiş PÜRİTENLER olması bu tezi daha da kuvvetlendiriyor.

Martin Luther kökenli, Calvanist takviyeli PÜRİTENLERİN paralarına baktığınızda, YAHUDİLİĞE ne kadar yakın olduklarını görüyorsunuz.
Ahit Tanrısı yerine, Mısır Tanrısı Horus'a daha sıcak baktıklarını görürsünüz.
Horus Tanrı anlayışının, TANRISAL İTTİFAK ORTAKLARI arasında KONSORSİYUMUN lideri gibi bir konumda tutulduğunu görürsünüz. Adeta TANRILAR BİRLİĞİ BAŞKANI gibi

Kuzeyden gelen İSRAİL'İN TANRISININ KILICI konumundaki ABD, KENDİ TAŞIDIĞI İNANCIN bölgede EGEMEN olması için her türlü girişimi yapacak olmasıda muhakkak. Babil sürgününden dolayı MARDUK TANRISINI çok iyi tanıyan Yahudilerle onların takipcileri ve ABD kurucuları PÜRİTEN'ler için, MARDUK ismi bulunmaz bir SEMBOL isimdi.
   
  HIRİSTİYAN YAHUDİLİĞİ; ABD'yi kuran YAHUDİLERİN partnerleri CALVANİST Protestanlar konusunun işlendiği "PÜRİTENLER" sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
   
  Unutmayın! YAHUDİLERE göre VAAD EDİLMİŞ toprakların sınırları FIRAT ile NİL arasındaki TOPRAKLAR. Bayraklarına kadar işledikleri bu bölgeden kolayına nasıl vazgeçerler. Bu durumda takipcilerini bir 2-3000 sene daha nasıl oyalarlar? Fakat aynı toprakların büyük bir kısmıda, ORTODOKSLARIN kendilerinin hükümranlık sahası olarak gördükleri topraklar. Toprağın sahiplerini hiç hesaba katmayan ve DİNLERİN DİYALOĞUNUN HOŞGÖRÜ sahibi bu muhteremler, kendi aralarında bitmeyen bir bilek güreşinin taraftarları durumundalar.
   
 
   
  "DAVUT YILDIZI" DEDİKLERİ, YÜZÜĞÜN AÇILIMI ve MEYDANA GETİRİLİŞİ KONUSUNUN İŞLENDİĞİ "SİON YILDIZI " SAYFASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.
   
  Üzerinde tepindikleri TOPRAKLAR ÜZERİNDEKİLERİ, nasıl olsa çantada keklik gördüklerinden, elbirliğiyle haklamayı kararlaştırdıklarından, Müslüman diye bir tanımlı dine yaşama hakkı vermeyi düşünmeyen bu beyler kendi aralarında sürekli GAZOZ KAPAĞI yarıştırıyorlar / sayıyorlar.

Aynı olmayan EDİNDİKLERİ VARLIĞIN ÇALIŞMA SAHASI için HÜKÜMRANLIK SAVAŞI veriyorlar. Kurdukları İTTİFAK gereği bunu açıktan değil kendilerine yaraşır bir biçimde KUTSAL KİTAPLI TANRI maskesi kullanarak yapıyorlar. Aslında herbiri kendilerine ait olan varlıkların hükümranlık sahası için mücadele ediyor.

TANRI OLDUKLARINA KENDİLERİNİ İKNA EDEBİLMEK için FİRAVUN gibi (RA, Horus..gibi) görü / duyu ötesi varlıklardan aldıkları destekleri KUVVETLENDİRMEYİ amaçlıyorlar. Her biri, kendilerini TANRISAL ZANNETTİREN varlıkları ile hayali sonsuz yaşamları için KUTSAL BÖLGELERİNİ hazırlıyor.

İlk ve ortak hedefleri olan Müslümanlığın ayakta tuttuğu İMANI, TEVHİD İNANCINI yok ettiklerinde, yani bölgeye SAPKIN DİNLERİNİ HÜKÜMRAN (onların züğürt teselli SANILARI) kıldıklarında, birbirlerini çiğ-çiğ yitecekler.

TABİKİ HEP OLDUĞU gibi, herşey TANRI ADINA VE TANRI EMRİYLE yapılacak. Göğüslerinde beslediklerini tatmin için yaptıkları, kötü dürtülerini susturmak için yaptıkları, içlerini dolduran "KAN'dan" arınmak için yaptıkları gibi her katliam TANRI adına yapılacak. Ve elbette arkasından BAYRAMLAR ilan edilecek.

Binlerce senedir hükümran olamadıkları, sapkın dinlerini egemen kılamadıkları, KAPILARINDAN SECDE ederek girmedikleri İMAN bölgesine /PEYGAMBERLER bölgesine, İMANI YOK ederek GİRMEYİ HAYAL ediyorlar. Onların inançlarına göre; VARLIKLARINI o bölgede hükümran kılabilirlerse, birbirlerini AFOROZ edip, bir kaşık sudaTANRI ADINA boğmaya başlayacaklar.
   
  Kısaca özetlenmeye çalışılan bu harekata, bu güç gösterisine verlimesi gereken cevaplar olmalıydı. Taraftarlara verilecek moraller olmalıydı.
MARDUK gücü olarak kabus gibi, BÖLGEYE KILIÇLARIYLA GELENLERE karşı yapılmış olan,"BİZDE VARIZ" işaretlemeleri. TERAZİNİZ İÇİN BİZİ DE HESABA KATIN MESAJI
   
 
   
  Tıpkı Katoliklerin OPUS-DEI aracılığyla ABD'ye ve özellikle 51. bölge civarına ÇOBAN KÖPEKLERİ, önemli şahsiyetleri ve hayal ettikleri BABA TANRI silüetleriyle yerleşmiş olmaları gibi.
   
 
   
  AFGANİZTANDA EL-KAİDELİ / BİN LADİNLİ ve ELBETTE PEÇESİNİ NE ZAMAN AÇACAĞI MERAKLA BEKLENENLE BİRLİKTE İŞARETLENMİŞ.
 
   
  ANADOLUNUN PAYINA NE DÜŞÜYOR DERSENİZ? CEVAPTA HER YER OLUR. Anadolunun tam ortasına saplanmış olan KILICA bakınca başka bir cevap yazılamıyor.. Karedeniz zaten PONTUS olarak görülüyor. KAPADOKYA'ya saplanmış KILIÇ ve üzerine işlenmiş silüetler aşağıdaki resimde görülüyor.
   
 
   
 
   
  İşaretleme konunun piri sayılan Yahudilerde elbette bu tür markalamalar yapıyorlardır. Örneğin kendi ülkelerinde farklı sembollerden ve devasa heykellerden oluşan TAPINAK türü bir kompleks yapıyorlar. Kapadokya bölgesine de UZAYDAN görülen heykeller adı altında birtakım semboller oturtan Avustralyalı Andrew Rogers'in kutsama sembollerinin de yer aldığı büyük bir Tapınak yapıyorlar gibi.

Avustralyalı heykeltraş Andrew Rogers'in, Kapadokya bölgesine 8-10 adet butür kutsama heykelleri yapmış. Ürgüp yöresini park alanı haline getirmiş. İşte bu Avustralyalı heyketranşında 3 heykeliyle katıldığı ARAVA vadisinde sanki bir tapınma merkezi yapılmış havası var. Google belli yerden sonra görüntü vermediği için resimler çok net değil.
  http://www.andrewrogers.org
 
  GÖREME NATINOAL PARK'ta yapılmış HEYKELLER.
 
   
  DÜNYA'nın MUHTELİF YERLERİNE YAPILAN ve UZAY HEYKELLERİ'nin İNCELENDİĞİ "KUTSAYAN UZAY HEYKELLERİ" sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
   
  Yukarıda özetlenenlerin ışığında bakıldığında ortada Marduk'u öne çıkartanlarla; onu yendim diyenlerin arasında Tanrısal güç sahibi olma adına büyük bir mücadele var gözüküyor. Her ikiside PAGAN efsanelerini kullanarak güç sahibi olmak istiyor. Bazı şeylerin tanıdık gelmesi, bazı şeylere bilinçlerin aşina olabilmesi için bu tür efsaneleri kullandıkları kesin. Amaç hükümranlık yarışlarında ortaya sürdükleri hikayelerine, algılama sınrlarının ötesinden birşeyler katarak TILSIMLI, bol kehanetli bir TANRISAL hava verebilmek.

Yaptıklarında kendilerini de İNANDIRABİLMEK ve İşbirlikleri yaptıkları varlıklara hedeflerini gösterebilmek için bunları yapmalarının şart olduğunu biliyorlar. "KARAL ÇIPLAK mı ne?" sorularının başlamamsı için, yaptıkları her şeyin Tanrısal olduğuna, kendilerininde TANRI ADINA HAREKET ETTİĞİNE insanları inandırabilmelerinin ilk şart olduğunu biliyorlar. Sattıkları Hayal ve yalan olduğundan bol yaldızlı, bol uçanlı-kaçanlı hikayelerini efsanelere dayandırarak "KRAL ÇIPLAK DEĞİL" safhasında tutunmaya çalışıyorlar.

Tanrı görüşme seviyesinin kendilerine kadar indiğini yada kendilerinin TANRI KATINDA muteber biri olduklarına, hatta TANRISAL güçlerle donatıldıklarına, Tanrının Meleklerinin kendi yolları için (emrinde) seferber olduğuna, insanları ikna edip "KRAL GİYİNİK" diyenlerin sayısını çoğaltabilmek ebette birinci hedefleri.

Yoksa ortada İMAN ADINA yapılmış, yapılan birşey yok. Tam tersine ikonlaştırılan, Paganlaştırılan İNANÇ çalışmaları var. Varlık "BİR'liğne" kavuşabilmek için tüm gayretleri ile İLAHİ tüm değerleri, İMANI KÖKTEN yok etme çalışmaları var

(Marduk, gezegen ismi, Sümer tanrısı olduğu gibi..St.George'un / Aya Yorgi'nin Kapadokya'da, sürdürdüğü hayata monte edilmiş bir efsanedir. Eski Ahitte geçen Hünnap bitkilerinin altında yaşayan Bohemot türü sanal bir hayvan olmalı. Böylece .St.George / Aya Yorgi Ortodoks Hırıstiyanların kurtarıcı olarak düşüncelerinde yaşattıkları, Azizleri olmuştur. Hitit fırtına tanrısı, Tarhun'un dev yılan
İlluyanka'yı öldürme efsanesi, Friglerde atlı tanrı Sabazios'un yeraltı dünyasından gelen yılanla savaş efsanesi, Yunan tanrısı Perseus'un yılan saçlı Medusa'yı öldürme efsaneleri ile gelen zincirleme, bir mit'dir)
   
 
   
  Hitit'lilerin, fırtına tanrısı, Tarhun'un dev yılan İlluyanka'yı öldürme "MİTİ" Kitap verici konumundaki Ezra ve arkadaşları tyarafından, kendilerine münsaip gördükleri Tanrılarının güç gösterisi olarak EYÜP ismi altında KİTAPLAŞTIRILARAK kutsalları arasına katılmıştır. Eyüp Kitabında da dev yılan LİTVAYAN benimsedikleri Tanrıları tarafından nasıl öldürüldüğü anlatılıyor. Tanrılarının sahip olduğu "PAZU" gücü vurgulanarak EDİNDİKLERİ TANRILARININ korkulacak bir yapıda olmadığı, gücünün efsanelerde yaşatılan bir canavara yetebildiği (birkaç canavar olsa başa çıkamayacağı) gelecek nesillere duyrulmuş oluyor.
   
 
   
  SANAL LİVYATAN'ı yendirerek, EDİNDİKLERİ TANRININ "PAZU GÜCÜNÜ", EYÜP vesilesiyle duyurdukları "LİVYATAN & EYÜP" sayfasına buradan ulaşabilirsiniz
   
  Hesap soran herşeye gücü yeten "ALEMLERİN RABBİ OLAN ALLAH" yerine, "yarattım" dediği boyu şu kadar hayvanı yenmekle övünen bir TANRI EDİNİLDİĞİNİ müjdelemiş oluyorlar.

Yakup'un "GÜREŞTE yendim" dediği ve ARTIK yüzünü görülebilinen sohbet edinilebilinen EDİNİLMİŞ TANRININ duyrulmasıdır. Birlikte olurlarsa kafalarına taktıkları gerçekleştireceklerinden korkan ve bu yüzden yeryüzüne iniş yapması gereken kıvamında bir TANRININ EDİNİLDİĞİNİN ilanıdır. Güreşte "Tanrıyı yalvattım" demesine istinaten, ismi YAKUP'un / İSRAİL'in TANRISI koyulan ile AHİTLEŞİLDİĞİNİN gelecek nesillere aktarımıdır. Kendisini Hanok / El- Shaddai konumunda kabul ettiren, Musa olmasaydı kitaplar ona verilirdi sözünü yalan çıkartmayıp tüm kitapları yeniden yazan, (Babil eğitimi sonucu ağırlıklı olarak ORTODOKSLARIN yenmiş olmalarından büyük sevinç duydukları MARDUK inanç eğilimli) Ezranın, ZİHNİYET takipcilerine yeni edinilen Tanrılarını duyurmanın bir yolu olarak seçilmiş.
   
 
   
  GÖĞE YÜKSELEN HANOK , KUTSAL KİTAP DENETLEYİCİSİ KİTAP YAZMANI ve TANRININ OĞLU "EL SHADDAİ & EZRA" sayfasına buradan ulaşabilirsiniz
   
  Yukarıda özetlenenlerin ışığında bakıldığında ortada Marduk'u öne çıkartanlarla; onu yendim diyenlerin arasında Tanrısal güç sahibi olma adına büyük bir mücadele var. Her ikiside PAGAN efsanelerini kullanarak güç sahibi olmak istiyor. Bazı şeylerin tanıdık gelmesi, bazı şeylere bilinçlerin aşina olabilmesi için bu tür efsaneleri kullandıkları kesin. Amaç hükümranlık yarışlarında hikayelerine algılama sınrlarının ötesinden birşeyler katarak TANRISAL hava verebilmek. İşbirlikleri yaptıkları varlıklara hedeflerini gösterebilmek. Herşeyin Tanrısal olduğuna insanları inandırabilmek. Yoksa ortada İMAN ADINA yapılmış birşey yok. Tam tersine ikonlaştırılan, Paganlaştırılan İNANÇ çalışmaları var.

Elbette bu zannettirmeyi yapabilmeleri içinde TANRI kavramının bilinç altlarında yer etmiş saygınlığını yok etmek / SIRADANLAŞTIRABİLMEK gerekiyor. Bunun içinde TANRININ, algılanamaz boyutlardaki KUVVETLERİN yeryüzüne tezahürü oluduğu, kullanılabilirse / elde edilebilirse güç ve hükümranlık sağlayacağını da İNANÇLAR İÇİNE yerleştirmek gerekiyor. İşte yapılan tüm çalışmalar bu gayeye erişebilmek için.

Unutan, şaşıran güreşte yenilebilen, gülen, kıskanan, yorulan, yemek yiyen, buhur isteyen, bilmeyen, yalan söyleyen, başka varlıklara günahları için sunu gönderen, Azazel'den korkan, Kurtarmak için kendinden ÜST GÖRDÜĞÜ / çekindiği varlıklara FİDYE veren, "ÖLÜMÜDE FİDYE vererek yok edeceğim" diye çaresizliğini ortaya koyan..vs..vs.. konularını işleyerek ASIRLARDIR yaptıkları da bu. Ele avuca gelebilir, kontrol edilebilir, güç yetirilebilir TANRI inancına insanları AŞİNA yapmak, inandırmak.
   
  İSRAİL TANRI'sını HARACA KESEN, FİDYE&RÜŞVET ALMADAN MISIR'daki İSRAİL'lileri, YAHVE'ye VERMEYEN "ÇÖLLÜ AZAZEL" sayfasına buradan ulaşabilirsiniz
   
  Yoksa Tanrı adına konuşanlar, TANRIYI OYNADIKLARI için ahkamlar kestiklerini biliyorlar. EDİNDİKLERİ yada SANDIRDIKLARI TANRI adına kitaplar yazanlar emirler verenler "ALEMLERİN RABBİ OLAN ALLAH" adına KONUŞULAMAYACAĞININ İDRAKİ İÇİNDE OLAN İNSANLAR.

Bu idrakin içinde olan insanlarda kılıçlarını çekmişler bilinç altlarına sürekli yatırım yapmaktalar. Din maskesi kullanarak herşeye saygılı davranarak, YALDIZLADIKLARI kimlikleriyle İNANÇLARIN içlerine TURUVA ATLARIYLA giriyorlar. Hesap gününden kurtaracak kuvvetlerin var olduğunu, var olabileceğini bilinçlere sokarak, VARLIK BİRLİĞİ yolunda kendilerince mevziler kazanabilmek istiyorlar. Yedek güç olarak gördükleriyle, İNANÇSIZLARINA karşı kurduk dedikleri İTTİFAKLARINI oluşturan varlıklarıyla, TANRICILIK OYUNUNDA zaferler kazanabileceklerine, gönüllerine içirilmiş olanla birlikte / göğüslerinde yaşattıklarıyla birlikte İNANABİLMEYİ istiyorlar.

Bu nedenlede her şeyin inandırıcı olması gerekiyor. Tüm yolların ROMA'ya çıkmasından öte var olan herşeyin kendilerine doğruluk mesajları veren, tezlerini güçlendiren yönde olması gerekiyor. Bu bilinç içinde KURTULUŞLARI İÇİN KURABİLDİKLERİ HAYALLERİNİN UZUN SÜRELİ OLABİLMESİ için, canı gönülden arzu edip var güçleriyle dört koldan PİYASA ÇALIŞMALARINI yapıyorlar.
   
  Sık sık bizlere misafir olana, ziyareti, iade etmek gerekirdi ve ziyareti iade ettiler. El de boş gidilmezdi, "Kahire.. çağrınıza geldik" dediler.
Ve biat ettiler, Kıble'si KABE olmayan, sözde Cuma namazı ile...
Secde ettiler, Kongre ve temsil ettiği güce, Cuma namazı adı altında...
Üstleri örtüldüğünde....Başlar kuma gömüldüğünde...
Ve oradan baktıklarında,"bizde görmedik kan ve zulüm"....dediler..
Müslümanlığa, barışa katkılarını,anlattılar, övgü beklediler..
Haberlerdeki, ölümleri duymamazlığa gelerek...

Söz konusu para olduğunda, kanlar içindeki çocukları gösterdiler, çaresizlik içindeki ana babalarının kucaklarında. Yardım edin, İnsanlık için dediler. İnsani yardım istiyoruz ALLAH rızası için dediler.Ne verirseniz elinizle, o gider sizinle dediler ama kendileri hiç vermediler, hep aldılar.(makam olarak, siyasi güç olarak, para olarak).Yeni, yeni organizasyonlar düzenlemekiçin, yeni biatlar için vitrini albenili tutmak gerekir, sürekli yenilemek gerekir.Fareli köyün kavalcısı olmak öyle kolay değil.

3 - Ali İmran..188.- Ettiklerine sevinen ve yapmadıkları şeylerle övülmeyi seven kimselerin, sakın azaptan kurtulacaklarını sanma.Onlar için elem dolu bir azap vardır.

Bilge Deve kuşuna, "neden başınızı kuma gömüyorsunuz" diye soru yöneltilmiş, Deve kuşu, şaşırmış halde "ben, başını kuma gömen Deve kuşu, hiç görmedim" diye cevap vermiş, İçinden de şöyle geçirmiş, "biz nasıl görürüz onlar, bizi görmez iken".....
Meğer çocuk yaşta öğretilirmiş bu bilgelik onlara, o itibar gören, büyükleri tarafından, efendileri tarafından.Varlık sebepleri olmuş bu öğreti."Başları kumda olanlar görülmez", bir atasözü, bir öğreti, kısaca yaşam biçimleri olmuş nesillerden nesillere aktarılan...

   
  deve kuşu kum ve tehlike
  TEHLİKEYİ GÖRMEMEK İÇİN BAŞINI KUMA SOKAN, SADECE DEVE KUŞLARI MI?
  Tehlikeyi görmedikleri veye ona uydukları zaman, kurtulabileceklerini sanıyorlar.
  usa senatosu
   
  Nerede biat ediyorlar ..? Piramid'in kopuk parçasında

ALLAH'ın bir olduğuna iman edenlerin...
Baba, Oğul, Kutsal ruh...
İsa tanrıdır diyenlerin...
"Biz oğullarıyız diyenlerin"...
İmani, Ortak Yol Haritaları olabilir mi..?

Kongre önünde kıldırılan, Cuma namazı; Müslümanlara ibadet özgürlüğü hoşgörü, gibi sunuluyor....
Onlar, arka bahçelerinden çok uzak, olan topraklarda, kan döküp, hoşgörünün kırıntısı bile olmayan davranışlar sergiler iken.
Dinler arası diyalogtan, algıladıkları, kabul ettirmek istedikleri böyle birşey olsa gerek.
İspanyol sanatçı Eugenio Merino'nun 'Cennete Giden Merdiven' ismini verdiği, heykel bu konuya iyi bir örnek.

   
  Yitshak ve Oğulları……………...http://www.sevivon.com/index.php?mid=838

Büyük Tanah yorumcularından Raşi, peygamber Ovadıa'dan alıntı yaparak onların YENİDEN BİRLEŞECEKLERİNİ açıklar, günlerin sonunda. Yaakov MANEVİ gücü temsil ederek Esav'a büyük FİZİKSEL güce diyor ki: “ Ben sana izin veriyorum, önden git ve İNSANLIK TARİHİNE FİZİKSEL olarak HAKİM OL. Fakat günlerin sonunda, ASLAN KUZUYLA birlikte yaşadığında, biz biraraya geliriz. O zaman YAHUDİLER EN ÜSTTE OLACAK.”

(Not: Yaakov /Yakup ve Esav İbrahim oğlu, İshak'ın oğulları. Yakup İsrailoğullarının atası. Abisi Esav ise, soyundan İsmail oğullarıyla evlenerek Amalek üretenlerin ve bölge insanlarının atası)
   
 
   
  DİKKAT EDİN YAHUDİ'NİN AYAKLARI, HIRİSTİYANIN OMUZLARINA YÜK VERMEYECEK BİÇİMDE HAVADA . KİMSEYE İHTİYACI KALMAMIŞ, TANRIYA ULAŞMIŞ SANKİ TEKAMÜL ÜÇGENİNİN KOPUK PARÇASI KONUMUNDA. TANRISALLAŞMIŞ, EGEMEN DİN

Yahudi'nin, ayakları Hıristiyanın omuzlarına yük vermeyecek biçimde havada .Hıristiya'nın hiçbir şekilde ibadetine engel olmuyor. Müslüman'a ise tüm yükü, yüklenmiş ve başını kaldırıp ne olup bittiğini görmesi ve anlaması imkansız. Çünkü doğrulabilecek konumda değil.
   
  Yahudi tiplemesinin elindeki "GERÇEK FURKAN" adı altında basılmış olan, KAFALARINA GÖRE takıldıkları kitap. Ataları da kitaplar yazıp, "TANRIDAN" damgasıyla bu günkü torunlarına metinleri, miras bırakmamışlar mıydı? Atalarından edindikleri "TANRI ADINA KİTAP YAZMA" öğretisini zihniyet torunları hiç korku duymadan yerine getiriyor.

Yazma yetkisini de, ELBETTE "HER HARFİ TANRIDAN" dedikleri ellerindeki kitaplardan alıyorlar. ATALARINDAN aldıkları bu yetkiye dayanarak yazdıkları kitapları da, ZİHNİYET TORUNLARINA, "HER HARFİ TANRI" damgasıyla miras bırakacaklar. O kitapları miras olarak kabul edenlerde......bu şekilde bir "sür-git emri" olan bu alışkanlık, "damdan düşen kurbağanın mezar taşındaki, tekraralı hayat hikayesine" benziyor?

Suat Yıldırım'ın (Ahit Adreslemeli, Ahitlere ilahi kitaplarlar sınıfına sokma çalışması) Ahit yönlendirmeli, Tükce Kur'an'ı Kerim Meali yapmasına savunma olarak bahis konusu ettiği "benim kitabım B.O.P.'tan önce yayınlandı" diyerek dile getirdiği, Büyük Orta Doğu Projesinin (B.O.P.) bir parçası olarak, Gerçek Furkan adlı kitabı yayınladılar. Sunum adı ile "The True Furqan"..
   
  SUAT YILDIRIM'IN "ESKİ ve YENİ AHİT YÖNLENDİRMELİ KUR'AN MEALİ" İLE İLGİLİ ÖRNEKLİ YAZIYA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.
 
ABD'nin Texsas eyaletinde Evangelist, Omega 2001 ve Wine Press yayınevleri tarafından "Gerçek Furkan" adıyla piyasaya sürülen kitap. Arapça ve İngilizce olarak basılan bu kitap 366 sayfa. 77 Sure'den oluşuyor. Üç dinin/İbrahimi dinlerin, 21.Yüzyılın din kitabı, olarak tanıtılıyor.

İçinde Hırıstiyan ve yahudi kitaplarından alıntılar yapılmış. Benzerlik olsun, tanıdık gelsin, yedirmesi / hazmettirmesi kolay olsun diye de Kuran'dan, bazı surelerin isimleri kullanılmış.

Birçok ülkelerin/toprakların, Yahudilere ve Hıristiyanlara ait olduğunun vurgusu unutulmamış. Büyük Ortadoğu Projesi"ne destek veren bir kitap. İslam dünyasını Hıristiyanlaştırma çabalarına katkı sağlayan bir ürün. The True Furqan
   
  DOLARDAKİ, HORUS, PİRAMİT, ADALET TERAZİSİ, ANAHTAR ve "BİZ TANRIYA İNANIRIZ" sözünün işlendiği "PARADAKİ TANRI" sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
   
  Nışanlanmış /işaretlenmiş / markalanmış olanın TEKAMÜL PİRAMİTLERİ, kimlerin bastığı paranın üzerinde baş köşeyi işgal etmiş?
 
   
  Hıristiyan değerlere,(önündeki kitaba göre; İsevi-Müslüman adı altında belli süre protest ve ortodoks olarak) İmani olmayan inançlara secde etmiş olarak kalacak. Kendisinin iman ettiği, kitap değiştirilmiş, yerine başka kitaplar koyulmuş. O ise hala kendisinin, doğru bir secde yaptığının inancında.
   
  ABD KONGRESİNE CUMA NAMAZI BAHANESİ İLE YAPILAN SECDENİN İŞLENDİĞİ "NAMAZ İLE KONGREYE BİAT" sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
   
  Efendisinin seçimi olan yolda, efendisine bağlı olarak, efendilerinin öğretilerinden kaynaklanan bir din anlayışı ile emredilenleri yapıyor. Çevresinde olup biteni göremiyor, görmesine de imkan verilmiyor. Sorgulamak, düşünmek, yanlış aramak öğretilenler arasında yok. Kendisine bu doğrudur denilenleri kayıtsız şartsız bir teslimiyetle yapıyor. İtaatsizlik ise; "İMANI KAYBETMEK" denmiş bir kere.
   
  İSRAİL TANRI'sını HARACA KESEN, FİDYE&RÜŞVET ALMADAN MISIR'daki İSRAİL'lileri, YAHVE'ye VERMEYEN "ÇÖLLÜ AZAZEL" sayfasına buradan ulaşabilirsiniz
   
  TANRI diye CİN'lerle kurdukları ittifaklara İNSANLARI taptıranların, TANRININ OĞLU inançları olabilir mi? "KUZU KİM & KÖPECİK KİM" sayfasına buradan ulaşabilirsiniz
   
  İYİ - KÖTÜ TARAF HANGİSİ? BANA GÖRE İYİ ama ONLARA GÖRE KÖTÜ TARAF neden BEN oluyorum? "İYİ & KÖTÜ KİM" sayfasına buradan ulaşabilirsiniz
   
  MÜSLÜMANLARA, "İLAHİ VARLIKLAR" olarak sundukları "SONS OF GOD" KABULLERİNİN İŞLENDİĞİ "TANRININ OĞULLARI"sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
   
 
   
  Onların sapkın gördükleri, kafir olarak nitelendirdikleri Müslümanlar.
Enginizasyonda yargılamak istedikleride, başta Müslümanlar. İçlerine eytan girmiş dedikleride Müslümanlar. 666.
Onların, haçlı seferi ilan ettikleri, Yecüc ve Mecüc dedikleri, Müslümanlar.....
Bunları bile, bile birileri; Müslümanları, kıblesi belli olamayan namazla, o güç kabul ettiklerinin önünde, diz çöktürüyor..biat ettiriyor...
 

 

  HORUS İSİS
     
  DOLARDAKİ, HORUS, PİRAMİT, ADALET TERAZİSİ, ANAHTAR ve "BİZ TANRIYA İNANIRIZ" sözünün işlendiği "PARADAKİ TANRI" sayfasına buradan ulaşabilirsiniz
     
  KONGRE BİAT ALANI ŞAHİN VE HORUS
   
  SUPREME COURT ABD YÜKSEK MAHKEMESİ
   
  MASON İŞARETLERİ
   
  YAKINDA PİRAMİD BİRLEŞTİ...TAKAMÜL TAMAMLANDI DA DERLER... VİKTORİA İŞARETLERİ İLE...
   
  qibla KIBLE
   
  CUMA BİAT KIBLE KABE YÖNÜ
   
  O halde onlar nereye yöneldiler.?
Yöneldikleri doğuda ne olabilir?
Paraya, çatıya, bunları işleyenler
Öldürülen başbakanlarını, öldürenle birlikte, kitaplarında bulanlar...
Her şeyi; harflere sayılara dayandıranlar,bunu atlamış olamazlar....

Lincoln'un, gözlerinin arasıdan başlayan, Dikilitaş, Horus'un gözü ve üçgeninin tepe noktasından, geçen düz bir çizgi çizildiğinde, kısaca pusulanın gösterdiği doğuda, neler var?.
   
  Nil khnum tanrısı
   
  PAGAN İLAHİSİ nasıl HIRİSTİYAN "SEVİNDİREN IŞIK" İLAHİSİ oldu? LİNCOLN'un baktığı DOĞUDA ne var? "SEVİNDİREN DOĞU" sayfasına buradan ulaşabilirsiniz
   
  Abraham LINCOLN ANITI
   
  PAPA AYASOFYA ZAFER İŞARETİ
   
  DECCAL VE ŞEYTAN YÜZME HAVUZU VİCTORİA GÖLÜ AFRİKA
   
  Uzun emeller ve umutlar, peşine düşenler...Biz olmaz isek.. "mazallah" diyenler..; Müslümanları, kıblesi belli olamayan, namaz görüntüsüyle, secde ettirdiler..
Onlarda, kayıtsız şartsız itaat ettiler, itirazsız, kuklacının kuklaları itaatkarlığında, fetih yapmanın mutluluğu içinde. Deccalden korkan kurtarıcı bekleyenler, Deccalin kucağında onun çağrısına uydular; Piramid'in kopuk parçası..Horus'un gören gözünde...Şahinin; pençelerinin, kanatlarının arasında, onların önünde diz çöktüler...Biat ettiler Armageddon'a hazırız diye..

5 - Maide.......... 52. Kalblerinde hastalık bulunanların:bize bir felâket gelmesinden korkuyoruz! diyerek onların arasına koştuklarını görürsün.....
   
  VICTORİA ŞEYTANIN YÜZME HAVUZU
   
  "Papa Hazretleri diye söze başlayıp....En aciz bir şekilde hatta biraz cüretle, bu pek kiymetli hizmetinizi icra etme yolunda , en mutevazi yardımlarımızı sunmak için size geldik, diyenlerin çığırtkanlığında..."

47 - Muhammed.26. Bu böyledir. çünkü onlar, ALLAH'ın indirdiğinden hoşlanmayanlara: bazı hususlarda size itâ'at edeceğiz dediler. Oysa ALLAH, onların gizlediklerini biliyor.
47 - Muhammed 22. Demek işbaşına gelecek olursanız,yeryüzünde bozgunculuk yapacak, rahimleri koparacaksınız öyle mi?"
47 - Muhammed 25. kendilerine doğru yol belli olduktan sonra arkalarına dönenlere,şeytân hatâlarını süslemiş ve kolaylaştırmış ve onları uzun emellere, umutlara düşürmüştür.
5 - Maide.......... 52. Kalblerinde hastalık bulunanların:bize bir felâket gelmesinden korkuyoruz!.diyerek onların arasına koştuklarını görürsün.....
   
  Hz Musa önlerinde deniz engeli olduğunu, biliyordu ve suya doğru gidiyordu...
Firavun'da, onların önünde deniz engeli olduğunu biliyordu ve onları suya doğru kovalıyordu...
Hz.Musa biliyordu ki; "Alemlerin Rabbi olan ALLAH" onlarla birlikte idi.
Firavun övünüyordu ki; her hal ve şartta birbirlerini destekleyen yenilmez koskoca bir ordu onlarla birlikte idi..

6. - Şuara.. 53. Bunun üzerine firavun, kentlere toplayıcılar gönderdi:
26 -Şuara.. 54. "Kuşkusuz bunlar, küçücük bir topluluktur."
26 -Şuara.. 55. "Fakat bize gerçekten öfke püskürüyolar."
26 -Şuara.. 56. "Biz ise dikkatli davranan koca bir kitleyiz."
54 -Kamer..44. Yoksa, "biz, yardımlaşan/yenilmez bir topluluğuz" mu diyorlar?
12 -Yusuf.. 8. ............ama biz de birbirini her hal ve şartta destekleyen bir ekibiz....

Hz Musa, onların ummayacağı şeyi "Alemlerin Rabbi olan ALLAH'tan" umuyordu..
Firavun ise kendisini çoktan tanrı olarak ilan etmişti.., hiç birşey ummuyordu.. asa yere vuruldu, ALLAH "ol" dedi ve deniz açıldı...
Hz.Musa ve toplumu suyu geçti..
Firavun:"o zavallı biçare olan, o sıradan olan geçtiğine göre, ben haydi, haydi geçerim" dedi..
Çünkü o, "ben tanrıyım." dedi ve göğsünde taşıdığı kibrine bir kez daha uydu...

40 - Mü'min. ....56.Kendilerine gelmiş hiçbir delil olmadan ALLAH'ın âyetleri hakkında tartışanlar var ya, onların göğüslerinde, (hiçbir zaman) erişemeyecekleri bir büyüklük taslamaktan başka bir şey yoktur. Sen ALLAH'a sığın, çünkü işiten, gören o'dur.

   
  Asa birkez daha yere vuruldu, ALLAH "ol" dedi ve firavun ile orduları boğuldu...
Hz. Musa su'dan gelmişti firavuna...sonra birkez daha gelmiş..ALLAH'ın ayetleri'ni göstermişti.
Ama o iman etmek yerine büyücülerini çağırdı..Tüm üstad, bilgin teknolojik büyücülerini..
Mesleği büyücülük olanlar, büyücülüğün piri olanlar bile anladı, "bunlar ne insan, nede cin işidir" dediler, ve...

6 - Şuara........ 46.- Derhal büyücüler secdeye kapandılar:
26 - Şuara........ 47.- Dediler: "Alemlerin Rabbine inandık."
..........................................................................................................................dediler ve secde ettiler.. Alemlerin Rabbi olan ALLAH'tan, Af dilediler.

Firavun ise anlamadı, kabul etmedi, alemlerin Rabbin'den gelen uyarıları...
Sonunda gitti Hz.Musa'nın su yolunda...Sudan aldı ,suda boğuldu..
Özetle... su'ya gidiyor bu yol..