.......HİÇ!.."HEPİMİZ İNSANIZ" DEDİNİZ Mİ?.
   
   
   
  İNSAN OLMAYI, BECEREMEYENLERİN CİNAYETLERİ..
   
  DİNK AİLESİ, HRANT DİNK'İN POSTERİNİN YANINA, (alttaki resimde Ermeni terörist tehditi altında gördüğümüz) PENCERDE Kİ KORKU RESMİNİ; (Şehit edilen Elçileri, temsil babında) ASTIRIP, ÖYLE AĞLAMAYI İSTER Mİ? TERÖRİZMİ, TOPTAN KINAMAYI ve LANETLEME EYLEMİNİ BAĞIRA BAĞIRA YAPMAYI DÜŞÜNÜR MÜ?.
   
 
   
  Asarlar mı?, asamazlar mı? cevabını vermeden önce, şu soruyu düşünün, "Siz hiç; naylonla kaplanmış bez yada kağıt afiş/pankart gördünüz mü? Niyetleri gibi naylon örtünün altında sakladıkları ne olabilir?". Bu sorunun cevabını ararken, Hrant Dink'in sol yanağına ve saçlarının arasına dikkatlice bakın.
(Pankartın detaylı açıklaması
Hrant Dink ve Simsar dostları bölümünde. Sayfaya, aynı ismi taşıyan, yukarıdaki butondan ulaşabilirsiniz)
     
  Nurhan BİNGÖL ... Paris Başkonsolosluk Sekreteri / Secretaria Hrant Dink Gazeteci
 
   
 
   
  Pankartları; asla yan yana asmazlar/asamazlar. Asla her türlü cinayete ve terörizme lanet okuyup, kınamazlar/kınayamazlar, ötekiler olarak gördüklerinin acılarını (zorunlu açıklamalar dışında) paylaşmazlar/paylaşamazlar. Bizde "sizdeniz, hepimiz .....'.. " diye bağırmazlar/bağıramazlar.

Çünkü; Naylonun altında sakladıkları, kamufle ettikleri İlizyon malzemeleri /görüntüleri gibi niyetleri de, olaylar karşısında takındıkları tavırlarda sadece göstermelik.Görünmeleri gerektiği gibi görünüyorlar, kendilerine biçilen rolü (Pavlusculuk) oynuyorlar.

Çünkü; bizleri, kendileri ile aynı değerde olmaya/görülmeye, layık bulmuyorlar. Onlar için bizler ezilmesi yok edilmesi gereken, baş belası olan varlıklarız. Günümüzün trajedesi olan; Hocaali kıyımlarını / vahşetini / katliamlarını hiç hatırlamazlar/hatırlatacak olaylardan kaçınırlar, orada kaybedilen canları, can kabul etmezler, yapılan katliamları hiç dile getirmezler.Adeta hafızalarının, insanlık dramları ile bölümleri silinmiş gibidir. Akıl, Mantık, Duygu ve Vicdan dörtlemesinden VİCDAN tamamen devre dışı bırakılmıştır.

(Akıl, Mantık, Duygu ile hareket eden, VİCDAN'ını devre dışı bırakmışlara en iyi örnek, Yahudileri Fırınlarda Acımasızca yakan Hitler'dir.Hitler, Eva'ya aşk duyguları içinde tutku ile bağlıydı.Köpeğini de çok seviyor ve her şeyden üstün tutuyordu.)

Çünkü; orada öldürülenler, orada katledilenler, 'yüksek idealleri için' ortadan kaldırılması gereken baş belalarıdır. Tıpkı; Cezayir de, Bosna da, Çeçenistan da olduğu gibi. Irakta, Afganistan da, Filistinde tekrarlanan yok etmeler gibi.. Kendilerine ait olan barış, özgürlük, demokrasi, zenginlik ve refah için kaçınılmaz kayıplardır orada yapılan 'sürek-avları'..
   
  Durumun özetini, açık manasını Kani Güngör'ün Mahkemede yaşadıkları ortaya koyuyor.
  Ermeni terör örgütünün kurşunları nedeniyle tam 19 yıldan bu yana, boynundan aşağısı tutmadan, tekerlekli sandalyeye bağlı olarak başkalarının yardımıyla yaşayan Kani Güngör, Emin Çölaşanla 2001 yılında bir görüşme yapıyor. (Kani Güngör, 28.01.2008 tarihinde, tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde hayatını kaybetti.Kani Güngör, saldırıya uğradığında 49 yaşındaydı. (Vücuduna iki mermi isabet eden kurşunlardan biri, omuriliği delip geçmişti) 26 yıl tekerlekli sandalyeye mahkum yaşadıktan sonra 76 yaşında hayata veda etti.)

Mahkemede yaşadıkları / konuşmalar, tekrarlanan pis oyunu gözler önüne seriyor.
Şöyle anlatıyor, Kani Güngör ‘‘Kanada'da sedye üzerinde mahkemeye çıktım. Ermeni çetesinin Zucker isimli avukatı, 1915 yılındaki Ermeni soykırımından söz ediyordu. Ben o tarihte henüz doğmamış olduğumu söyleyince ‘Ne yapalım, bunun intikamını almak için vurulanlardan bir tek sen sağ kaldın, o yüzden sana soruyorum' dedi.''
   
  EMİN ÇÖLAŞAN'A AİT YAZININ TAMAMINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.. >>
   
 
   
  Masum, Mazlum, Madur, Mahsun'u oynayan; Özgürlük, Demokrasi ve Barış Havarileri...
   
 

Elçilerin şehit edilmesinden bu kadar kısa bir süre geçmişken, hiç birşey olmamış gibi davranıp kendilerine dokunan acıyı ön plana çıkartanlar, Elçilere yapılan saldırıları / katliamları neredeyse yok sayıp (suçlu devlet örtüsü altında) bizleri katliamcı ilan etmeye çalışanlar kimbilir ;1915 yılına ait ne palavralar, ne belgeler, ne aciditasyonlar, ne "atam dediydi ki"- "Ana'ma/Baba'ma dedem demiş ki", hikayeleri adı altında, bizlere (onlara-bunlara-şunlara) neleri yutturmuşlardır/yutturmaya çalışıyorlardır.

Elçi katliamları, tüm çıplaklığı, tüm belgeleri, tüm mahkümiyet kararları, tüm resimleri el altında bütün gerçekliği iken ulaşılabilen her yerde dururken, tüm bunları yok saydırarak bu ülkenin insanlarına "biz Ermeniyiz" diye bağırttırabiliyorlarsa, 1915 olayları için taraftar bulmaları ve Orhan Pamuk'a 1,5 milyon dedirtip, Nobel ödülü aldırmaları hiçte zor olmamıştır.

Elçi katliamlarının görgü tanıkları (yabancı-yerli) hayatta iken, olaylar daha tolumun yaşayan hafızalarından silinmemişken, tüm belge ve dökümanı yok saydırıp tezlerini kabul ettirebiliyorlar ve bir takıma (toplumun tepkisizliğini sağlayıp) özür kampanyaları düzenletip, özürler diletebiliyor, onlarda (toplumun tepkisizliğini garantiye alıp) özür dilebiliyorlarsa; 1915 yılından bu yıllara kadar geçen, yaklaşık 1 asırda, bizlere (onlara-bunlara-şunlara) neleri kakalamışlardır siz bir düşünün.

Hrant Dink'in öldürülmesine (katline/cinayetine) karar verenler/öldürtenler, yaptıkları isabetli (onlara göre) hamleler için çok övünüyorlardır.(övünenlerin/yaptırdıkları işin kazancını hesap edenlerin, hapiste olanlar olmadığı gibi, cinayeti işleyenin de olmadığı muhakkak).

Elbette bu eylemden, bekledikleri/tahmin ettikleri
(belkide tahminlerinin üstünde) sonuçları alanlar, yeni atakları ve olayları için planlamalar yapıyor ve zaman kolluyorlardır. Bir kere, avuçlarını yalamayı unutup, (avuçlarını) oğuşturmaya alıştılar. Doktor tavsiyesi olmadan, kolay kolay alışkanlıklarından vaz geçemezler.

   
  Kimlerdir bunlar;
Kendilerini beğenmiş, kendilerini beğenenler toplulukları içinde yer edinmeye çalışan, (egoizmin, uygulamalı en iyi örnekleri olan) karanlık efendilerin, (karanlıkların efendileri) zavallı hizmetlileridir.
Duygu sömürüleri ile topluma, suçluluk duygusunu aşılayarak, içe kapanıklılığa, çaresizliğe, kabulcülüğe mahküm etmiş (gibi), kendi hikayelerini, her türlü (yerli-yabancı) belgenin/evrakın üstünde gören, toplumların mutlu yaşamlarına musallat olan trajedi ve dram yazımcılarıdır.
Sahip oldukları/benimsedikleri beton suratları ile ağızlarını açtıklarında, güzellikle ilgili tek bir kelime duyamadıklarımızdır bunlar..
Ağızlarının kenarlarından sallanan (hırs ve kinden, kudurma emereleri) salyaları bile silme gereksinimini duymadan, devamlı suçlayan, tahkir edenlerdir bunlar.
Ulaşacakları hedefleri için her türlü riyayı, entrikayı kendilerine davranış biçimi olarak benimsemiş, yaptıkları ile gurur duyan, içi boş elbise/görünüm/kalıp sahipleridir bunlar.(Neyzen Tevfik'in dediği gibi; Nice İnsanlar gördüm, çıplak. Nice elbiseler gördüm içi boş.)
   
 
   
  İNSANLIK VE HUZUR DÜŞMANI TERÖRİSTLERİN, SALDIRILARI SONUCU ŞEHİT OLMUŞ VATAN EVLATLARI.
   
  Mehmet BAYDAR ...... Santa Barbara / Başkonsolos / Consul
 
   
  Bahadır DEMİR ........ Santa Barbara / Konsolos / General / Consul
 
   
  Türkiye´nin Los Angeles Başkonsolosu Mehmet BAYDAR ve Konsolos Bahadır DEMİR, 78 yaşındaki Amerikan uyruklu ermeni Gurgen (Karakin) Yanıkıyan tarafından şehit edildi.
Elinde bulunan Abdülhamit´e ait bir tabloyu Türkiye´ye armağan etmek istediğini bildirerek, Baydar ve Demir´i Santa Barbara´daki Baltimore Oteline davet eden Yanikiyan, iki diplomatı otelde silahla üzerlerine ateş açarak öldürdü.
Cinayetten sonra tutuklanan ve müebbet hapis cezasına çarptırılan Yanikiyan, 31 Aralık 1984 tarihinde af ile serbest bırakıldı.
   
 
   
  Daniş TUNALIGİL ....... Viyana / Wien / Büyükelçi / Ambassador
 
   
  Türkiye´nin Viyana Büyükelçisi Daniş TUNALIGİL, büyükelçiliği basan 3 terörist tarafından şehit edildi.
22 Ekim 1975 tarihinde, otomatik silahlı 3 kişi, Türkiye´nin Viyana Büyükelçiliği´ne girerek, Tunagili, makam odasın da otomatik silahlarla tarayarak şehit ettiler.
   
 
   
  İsmail EREZ ...... Paris / Büyükelçi / Ambassador
 
   
  Talip YENER ...... Paris / Şoför/Driver
 
   
  Türkiye´nin Paris Büyükelçisi İsmail EREZ ve makam şoförü Talip YENER, büyükelçilik yakınlarında katledildi.
Büyükelçi Erez´in makam aracı, yerel saatle 13.30 sıralarında Büyükelçilik yakınındaki Seine Nehri üzerindeki Bir Hakeim Köprüsü´nde pusuya düşürüldü. İsmail Erez ve makam şoförü Talip Yener, otomatik silahlarla taranarak öldürüldü. Saldırıyı ´Ermeni Soykırımı Adalet Komandoları´ adlı örgüt üstlendi.
   
 
   
  Oktar CİRİT ..... Beyrut / Başkatip / First Secretary
 
   
  Türkiye´nin Beyrut Büyükelçiliği Başkatibi Oktar CİRİT, bir salonda otururken, Ermeni terörizminin kurbanı oldu. Saldırıyı ASALA üstlendi.
   
 
   
  Taha CARIM ....... Vatican City / Büyükelçi / Ambassador
 
   
  Türkiye´nin Vatikan Büyükelçisi Taha CARIM, büyükelçilik ikametgahının önünde iki teröristin açtığı ateş sonucu öldü. Saldırıyı, ´Ermeni Soykırımı Adalet Komandoları´ adlı örgüt üstlendi.
   
 
   
  Beşir BALCIOĞLU ..... Em.Büyükelçi / Retired Ambassador
 
   
  Necla KUNERALP ...... Madrid / Büyükelçi Eşi / Ambassador's Wife
 
   
  Türkiye´nin Madrit Büyükelçisi Zeki KUNERALP´in makam aracına 3 terörist tarafından ateş açıldı.Arabada bulunan büyükelçinin eşi Necla KUNERALP ile emekli büyükelçi Beşir BALCIOĞLU, hayatlarını kaybettiler. Saldırıyı ´Ermeni Soykırımı Adalet Komandoları´ adlı örgüt üstlendi.
Bu olayda, ilk kez bir yabancı da Ermeni teröristlerin Türklere yönelik saldırısı sırasında öldü. Makam Şoförü İspanyol Atonio TORRES, teröristlerin kurşunlarına hedef oldu.
   
 
   
  Ahmet BENLER ...... Lahey / Büyükelçi Oğlu / Ambassador's Son
 
   
  Hollanda´daki Türkiye Büyükelçisi Özdemir BENLER´in oğlu Ahmet BENLER, silahlı saldırı sonucu öldürüldü. Olayı bu kez hem ´Ermeni Soykırımı Adalet Komandoları´ hem de ASALA ayrı ayrı üstlendi.
   
 
   
  Yılmaz ÇOLPAN ....... Paris / Turizm Müşaviri / Tourism Counsellor
 
   
  Türkiye´nin Paris Turizm Müşaviri Yılmaz ÇOLPAN, bir teröristin saldırısı sonucu katledildi. Bu olay, Ermeni terörizminin Paris´teki ikinci saldırısı oldu.
   
 
   
  Galip ÖZMEN ..... Atina / Athens İdari Ataşe / Administrative Attache
 
   
  Neslihan ÖZMEN ..... Athens/ İdari Ataşe Kızı / Administrative Attache's daugter
 
   
  Türkiye´nin Atina Büyükelçiliği İdari Ataşesi Galip ÖZMEN ile 14 yaşındaki kızı Neslihan ÖZMEN, bir teröristin silahlı saldırısı sonucu katledildiler. Galip Özmen´in eşi Sevil ÖZMEN ve oğulları Kaan ÖZMEN olaydan yaralı olarak kurtuldular. Saldırıyı bu kez ASALA üstlendi.
   
 
   
  Şarık ARIYAK ...... Sydney/ Başkonsolos / Consul
 
   
  Engin SEVER ..... Sydney/Güvenlik Görevlisi / Security
 
   
  Türkiye´nin Avustralya Başkonsolosu Şarık ARIYAK ile koruma görevlisi Engin SEVER, Ermeni terörizminin kurbanı oldular.
   
 
   
  Reşat MORALI ....... Paris / Çalışma Ataşesi / Counsellor for Labour Affairs
 
   
  Tecelli ARI ......... Paris / Din Görevlisi / Counsellor for Religiotis Affairs
 
   
  Türkiye´nin Paris Büyükelçiliği Çalışma Ataşesi Reşat MORALI ile din görevlisi Tecelli ARI, Çalışma Ataşeliği´nden çıkıp arabaya binecekleri sırada 2 teröristin saldırısına uğradılar. Moralı saldırı sırasında hayatını kaybederken, din görevlisi Arı, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede öldü. Saldırıyı ASALA üstlendi. Bu olay ile Ermeni terörizminin, Paris´teki üçüncü katliamı oldu.
   
 
   
  M.Savaş YERGÜZ ......... Cenevre / Geneve / Sözleşmeli Sekreteri / Secretaria
 
   
  Türkiye´nin Cenevre Başkonsolosluğu Sözleşmeli Sekreteri Mehmet Savaş YERGÜZ, evine gitmek üzere konsolosluktan ayrıldıktan hemen sonra uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Saldırıyı ASALA üstlendi. Olaydan sonra yakalanan Lübnan uyruklu Ermeni terörist Mardiros Camgozyan, 15 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı.
   
 
   
  Cemal ÖZEN ...... Paris/ Güvenlik Görevlisi / Security
 
   
  Nurhan BİNGÖL ..... Paris Başkonsolosluk Sekreteri / Secretaria
 
   
  Türkiye´nin Paris Başkonsolosluğu ile Kültür Ataşeliği´nin bulunduğu binayı işgal eden 4 ermeni terörist, 56 Türk görevli ve vatandaşı rehin aldı. Teröristler, kendilerine müdahale etmek isteyen güvenlik görevlisi Cemal ÖZEN´i öldürdüler, Başkonsolos Kaya İNAL´ı yaraladılar.

Ermeni teröristler, Türkiye´de siyasi tutuklu 12 kişinin salınarak Paris´e getirilmesini istediler. İsteklerinin kabul edilmeyeceğini anlayan teröristler 15 saat sonra polise teslim oldular. Türkiye, Fransa´yı bir kez daha uyarırken, Fransa da saldırıyı kınadı.

Olayı ASALA üstlendi. Saldırıyı gerçekleştiren 4 ermeni terörist, Vasken Sakosesliyan, Kevork Abraham Gözliyan, Aram Avedis Basmaciyan ve Agop Abraham Turfanyan, 31 Ocak 1984'de Fransa´da 7'şer yıl hapis cezasına çarptırıldılar. Mahkemenin sonucu Türkiye´de büyük tepkiyle karşılandı
   
 
   
  Kemal ARIKAN ...... Los Angeles/ Başkonsolos / Consul General
 
   
  Türkiye´nin Los Angeles Başkonsolosu Kemal ARIKAN öldürüldü. Arıkan´ın katili Taşnak militanı Hampig Sasunyan, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
   
 
   
  Kani GÜNGÖR ...... Ottava / Ottawa / Ticaret Müşaviri / Counsellor for Commercial Affairs.......Güngör, 28.01.2008 tarihinde, 26 yıl tekerlekli sandalyeye mahkum yaşadıktan sonra 76 yaşında hayata veda etti.
 
   
  Kani Güngör, Türkiye'nin Ottawa Büyükelçiliği'nde ticaret müşaviri olarak görev yaparken, evinin önünde 4 ASALA mensubu tarafından vuruldu.Silahlı saldırısı sonucu ağır yaralanarak felç olan Güngör, 28.01.2008 tarihinde, tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde hayatını kaybetti.Kani Güngör, saldırıya uğradığında 49 yaşındaydı. (Vücuduna iki mermi isabet eden kurşunlardan biri, omuriliği delip geçmişti) 26 yıl tekerlekli sandalyeye mahkum yaşadıktan sonra 76 yaşında hayata veda etti.
   
 
   
  Orhan GÜNDÜZ ...... Boston / Fahri Başkonsolos / Honorary Consul General
 
   
  Türkiye´nin Boston Fahri Konsolosu Orhan GÜNDÜZ, uğradığı silahlı saldırıda öldü.
   
 
   
  Erkut AKBAY ....... Lizbon/Lisbon/ İdari Ataşe/ Administrative Officer
 
   
  Nadide AKBAY ..... Lisbon / İdari Ataşe Eşi / Administrative Officer's Wife
 
   
  Türkiye´nin Lizbon Büyükelçiliği İdari Ataşesi Erkut AKBAY otomobilinde uğradığı silahlı saldırıda öldü. Otomobilde bulunan eşi Nadide AKBAY, yaralı olarak kaldırıldığı hastanede bir süre sonra yaşamını yitirdi.
   
 
   
  Atilla ALKIKAT ..... Ottawa/ Askeri Ataşe Albay / Military Attache Colonel
 
   
  Türkiye´nin Ottowa Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Atilla ALTIKAT, silahlı saldırı sonucu öldü.
   
 
   
  Bora SÜELKAN ..... Burgaz / İdari Ataşe / Administrative Attache
 
   
  Türkiye´nin Burgaz Başkonsolosluğu İdari Ataşesi Bora SÜELKAN katledildi.
   
 
   
  ESENBOĞA kATLİAMI
 
   
  Hamdi YAHYAOĞLU ........ Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı
 
   
  Atilla BAHŞİ ........ Ankara Esenboğa Polis / Security
 
   
  Celal BİROL ........ Ankara Esenboğa Polis / Security
 
   
  ASALA´ya bağlı 2 terörist Ankara Esenboğa Havalimanında düzenlediği silahlı baskında, 3'ü güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 8 kişi öldü, 72 kişi yaralandı.
   
 
   
  Galip BALKAR ...... Belgrad / Büyükelçi / Ambassador
 
   
  Türkiye´nin Belgrad Büyükelçisi Galip BALKAR´a 2 terörist tarafından 9 Mart´ta silahlı saldırı düzenlendi.Olayda ağır yaralanan BALKAR, 11 Mart´ta hayatını kaybetti. Olayda, bir Yugoslav öğrenci de öldü. Saldırıyı yapan Kirkor Levonian ile Raffi Aleksandre Elbekian, olaydan tam bir yıl sonra 9 Mart 1984'de 20'şer yıl ağır hapis cezasına çarptırıldılar.
   
 
   
  KAPALIÇARŞI KATLİAMI
 
   
  İstanbul Kapalıçarşı´da bir terörist tarafından halkın üzerine ateş açıldı. Olayda 2 kişi öldü, 21 kişi de yaralandı
   
 
   
  Dursun AKSOY ...... BrükseI/Brussels/ İdari Ataşe/ Administrative Attache
 
   
  Türkiye´nin Brüksel Büyükelçiliği İdari Ataşesi Dursun AKSOY, ermeni teröristlerce katledildi.
   
 
   
  ORLY, THY BÜRO KATLİAMI
 
   
  THY´nin Paris Orly havalimanındaki bürosu önünde bomba patladı. Olayda, 2´si Türk, 4'ü Fransız, 1'i Amerikalı, 1'i de İsveçli olmak üzere 8 kişi öldü, 28'i Türk, 63 kişi de yaralandı. Bu olay tarihe ´Orly Katliamı´ olarak geçti.
   
 
   
  Cahide MIHÇIOĞLU ..... Lisbon/ Müsteşar Elçi / Wife of the Counsellor
 
   
  Türkiye´nin Lizbon Büyükelçiliği, 5 Ermeni terörist tarafından basıldı ve bina içindekiler rehin alındı. Baskın sırasında büyükelçilik Müsteşarı Yurtsev MIHÇIOĞLU´nun eşi Cahide MIHÇIOĞLU hayatını kaybetti. Portekiz polisi, düzenlediği operasyonla rehineleri kurtardı, 5 teröristi de öldürdü. Saldırıyı, ´Ermeni Devrimci Ordusu´ adlı örgüt üstlendi.
   
 
   
  Işık YÖNDER ...... Tahran/ Sözleşleşmeli Sekreteri. / Wife of Secretary
 
   
  Türkiye´nin Tahran Büyükelçiliği Sekreteri Şadiye YÖNDER´in eşi öldürüldü. İran ile Türkiye arasında ticaret yapan işadamı Işık YÖNDER, bir ASALA militanı tarafından öldürüldü.
   
 
   
  Erdoğan ÖZEN ....... Viyana / Çalışma Ataşesi
 
   
  Türkiye´nin Viyana Büyükelçiliği Çalışma Ataşesi Erdoğan ÖZEN, otomobiline yerleştirilen bombanın patlaması sonucu öldü. Olayı, ´Ermeni Devrimci Ordusu´ adlı örgüt üstlendi.
   
 
   
  Enver ERGUN ....... Viyana / BM. Uluslararası Memur
 
   
  Türkiye´nin BM Temsilciliğinde görevli Evner ERGUN, aracına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu öldü. Bu olayı da, ´Ermeni Devrimci Ordusu´ adlı örgüt üstlendi.
   
 
   
  Çetin GÖRGÜ ....... Atina / Basın Ataşesi
 
   
  Atina Büyükelçiliği, basın Ateşesi Çetin Gürgü, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.
   
 
   
  Çağlar YÜCEL ....... Bağdat / İdari Ataşe
 
   
  Bağdat Büyükelçiliği, İdari İşler Ateşesi Çağlar Yücel, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.
   
 
   
  Haluk SİPAHİOĞLU ...... Atina / Müsteşar
 
   
  Atina Büyükelçilik Müsteşarı, Haluk Sipahioğlu, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.